Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nog altijd minder auto's en bussen op de weg dan voor corona

Nog altijd minder auto's en bussen op de weg dan voor corona

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse personenauto's, bestelbusjes, vrachtwagens en bussen maken gezamenlijk nog altijd minder kilometers dan voor corona. Afgelopen jaar legden voertuigen met een Nederlands kenteken gezamenlijk bijna 134 miljard kilometer af. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) was dat 5 procent meer dan in 2020, maar nog altijd 11 procent minder dan in 2019.

Automobilisten namen het grootste deel van de kilometers voor hun rekening. Vorig jaar ging het om 105 miljard kilometer, zowel op Nederlandse als op buitenlandse wegen. Dat zijn een stuk minder kilometers dan voor de coronapandemie. In 2019 legden automobilisten namelijk gezamenlijk nog zo'n 121 miljard kilometer af.

Bestelbusjes reden vorig jaar juist meer dan in 2019. Hiermee worden onder meer pakketjes bezorgd. Vrachtwagens legden ongeveer evenveel kilometers af, vergeleken met 2019.

Bussen zoals lijndiensten en touringcars reden vorig jaar in totaal 497 miljoen kilometer. Dat is flink minder dan in het laatste jaar voor corona, toen bussen in totaal nog 661 miljoen kilometer reden. De afname van bijna 25 procent komt volgens het statistiekbureau vooral doordat touringcars nog altijd minder vaak de weg op gaan.

Meer uit Binnenland

Negen woningen in Den Haag ontruimd door brand

DEN HAAG (ANP) - In een portiekwoning aan de Pluvierstraat in Den Haag heeft in de nacht van zaterdag op zondag brand gewoed. Negen huizen in de wijk Duindorp moesten worden ontruimd, drie zijn onbewoonbaar geraakt, meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio. De bewoners van die huizen moeten de nacht elders doorbrengen. Niemand raakte gewond.

1 uur geleden
Luid applaus voor Claude in stadion Basel

BASEL (ANP) - De tienduizenden fans die de finale van het Eurovisie Songfestival volgen in het St. Jakob-Park, het voetbalstadion van FC Basel, hebben Claude na zijn optreden een groot applaus gegeven. Dat is te horen op beelden die de Basler Zeitung verspreidt.

9 uur geleden
150 à 200 mensen bijeen in Katwijk voor demonstratie

KATWIJK (ANP) - Bij een demonstratie in Katwijk waren zaterdag zo'n 150 à 200 mensen aanwezig, zag een verslaggever van het ANP. Mensen kondigden eerder een demonstratie aan "tegen een mogelijke pro-Palestinademonstratie" en de gemeente zei rekening te houden met een grote groep deelnemers. In Katwijk is zaterdagavond geen pro-Palestijns protest bezig.

11 uur geleden
Zes fietsers gewond door aanrijding in Cadzand, vrouw opgepakt

CADZAND (ANP) - In Cadzand in Zeeland zijn zes fietsers gewond geraakt door een aanrijding, meldt de politie. De bestuurster van een auto is aangehouden voor het rijden onder invloed.

12 uur geleden
Viswinkel Amsterdam weer zes maanden dicht na beschieting

AMSTERDAM (ANP) - Een viswinkel aan het Waterlandplein in Amsterdam-Noord die in de nacht van dinsdag op woensdag werd beschoten, is zaterdag gesloten voor zes maanden, meldt de gemeente. De winkel was net een week weer open na een eerdere gedwongen sluiting van zes maanden, ook vanwege beschietingen.

13 uur geleden
Olivier 'heel trots' op Claude: 'hij gaat het goed doen'

BASEL (ANP) - De 11-jarige Olivier, het Enschedese jongetje in de songfestivalact van Claude, heeft alle vertrouwen in de Nederlandse zanger. Voor de grote finale vertelde hij dat hij "heel trots" is op Claude. Ook vond Olivier het "heel cool" om zichzelf op dat grote podium te zien.

19 uur geleden
EYE eert overleden Gerard Soeteman deze zomer met films

AMSTERDAM (ANP) - EYE Filmmuseum in Amsterdam eert deze zomer de vrijdag overleden scenarioschrijver Gerard Soeteman met de vertoning van enkele van zijn films. Dat heeft EYE zaterdag gemeld op het Filmfestival van Cannes. Soeteman werd vooral bekend dankzij de films die hij met regisseur Paul Verhoeven maakte.

19 uur geleden