Nog altijd kwart miljoen EU-burgers gestrand
BRUSSEL (ANP/RTR) - De EU-landen hebben sinds de corona-uitbraak 350.000 in vaak verre landen gestrande inwoners gerepatrieerd, maar er zijn nog steeds meer dan 250.000 EU-burgers die terug naar huis proberen te komen. "Je kunt je toch niet voorstellen dat er zoveel mensen gestrand zijn over de hele wereld", aldus EU-buitenlandchef Josep Borrell. Het gaat om toeristen, personen die op familiebezoek waren en mensen die voor een korte tijd werk hadden.
Borrell zei dat na afloop van een videoconferentie van de EU-ministers van Buitenlandse Zaken, waar ze de stand van zaken evalueerden. "We hebben het niet over EU-burgers die permanent in het buitenland wonen", benadrukte hij. Steeds meer gestrande reizigers doen een beroep op hun ambassades, nu de commerciële vluchten wereldwijd voor een aanzienlijk deel zijn stilgelegd. Dat betekent dat de lidstaten zelf burger- of militaire vliegtuigen moeten huren om hun inwoners op te halen.
De EU-landen dachten half maart nog dat er 80.000 burgers zouden moeten worden gerepatrieerd. Dat cijfer werd snel bijgesteld naar 300.000, nog steeds ver onder het werkelijke aantal.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez zegt dat zij "absoluut" bereid is vrije en eerlijke verkiezingen te houden. Het moment daarvoor moet echter worden bepaald in een "politieke dialoog", zei ze in een interview met NBC News dat donderdag werd uitgezonden.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sinds de arrestatie van de Venezolaanse president Nicolás Maduro in januari al ruim 1 miljard dollar aan Venezolaanse olie verkocht. In de komende maanden moet daar nog eens circa 5 miljard dollar bijkomen. Dat zei de Amerikaanse minister van Energie Chris Wright in een interview met NBC News.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse publieke omroep gaat de komende jaren flink bezuinigen. De BBC maakte donderdag bekend de kosten over de komende drie jaar met ongeveer 10 procent te verlagen.
7 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse oppositieleider Péter Magyar zegt onderdeel te zijn geworden van een lastercampagne in aanloop naar de verkiezingen in april. In een video op sociale media zegt hij dat personen met regeringsbanden voorbereidingen treffen om een sekstape van hem online te zetten. Magyar geldt als de belangrijkste tegenstander van Viktor Orbán en loopt in de meeste peilingen voorop.
7 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse oud-premier Thorbjørn Jagland is aangeklaagd voor "grootschalige corruptie" wegens zijn banden met de Amerikaanse investeerder Jeffrey Epstein. Dat melden onder meer de Noorse publieke omroep en de BBC. Eerder op de dag werden al huiszoekingen verricht in een woning en vakantiewoningen van de oud-premier.
7 uur geledenDHAKA (ANP/RTR/AFP) - De Bangladesh Nationalist Party (BNP) heeft de verkiezingen gewonnen. De partij is bij het tellen van de stemmen niet meer in te halen. Het waren de eerste verkiezingen in Bangladesh sinds premier Sheikh Hasina in 2024 vluchtte na grootschalige protesten in het land.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De regering-Trump heeft bepalend klimaatbeleid teruggedraaid dat onder meer juridische grond gaf aan welke broeikasgassen een gevaar vormen voor mensen en hun leefomgeving. Onder andere methaan en koolstofdioxide werden daarin benoemd als schadelijk voor mensen. Tegelijkertijd wordt wetgeving rond de uitstootregulering van wegvoertuigen ingetrokken.
8 uur geleden