Nog altijd geen Russische gasstroom naar Duitsland via Yamal-pijp
MOSKOU (ANP) - Net als in de voorgaande zes dagen stroomt er maandag geen Russisch gas in de richting van Duitsland via de Yamal-Europe pijpleiding. Volgens gegevens van de Duitse netbeheerder Gascade stroomt het gas opnieuw oostwaarts van Duitsland richting Polen.
Net als in de voorgaande dagen heeft de Russische gasexporteur Gazprom geen capaciteit op de leiding geboekt. Deze omgekeerde stromen zijn waarschijnlijk het gevolg van een lagere vraag van gaskopers in Europa.
De Russische president Vladimir Poetin zei vorige week dat Duitsland Russisch gas doorverkocht aan Polen en Oekraïne in plaats van het te gebruiken om de oververhitte markt te ontlasten. Hij legde daarmee ook de schuld voor de rijzende prijzen bij de Duitse gasimporteurs. Zowel het Duitse ministerie van Economische Zaken als de gasimporteurs reageerden niet op de verwijten van Poetin.
Gascade, dat Russisch gas krijgt en het binnen Duitsland transporteert, is eigendom van WIGA, een samenwerking van Gazprom en olie- en gasbedrijf Wintershall DEA. Wintershall DEA is mede-eigendom van het Duitse chemieconcern BASF en het Russische LetterOne.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winst gesloten, waarmee enig herstel werd getoond van de twee voorgaande verliesbeurten. De chipfondsen op Wall Street stonden bij de stijgers dankzij sterke kwartaalresultaten en vooruitzichten van het Taiwanese chipbedrijf TSMC. Ook waren er weer cijfers van grote Amerikaanse banken.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) staat klaar om Venezuela financieel te steunen. Dat heeft IMF-topvrouw Kristalina Georgieva gezegd in een interview met persbureau Reuters tijdens een bezoek aan Oekraïne. "Als er een mogelijkheid is om de mensen van Venezuela te steunen, dan kun je er zeker van zijn dat het IMF er is."
2 uur geledenLOS GATOS (ANP) - Netflix heeft een overeenkomst gesloten over de wereldwijde streamingrechten van films van Sony Pictures Entertainment. Dat maakten de bedrijven donderdag bekend. De nieuwe regeling wordt geleidelijk ingevoerd en is in 2029 voltooid. Hoeveel geld gemoeid is met de deal, is niet bekendgemaakt.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben een handelsdeal gesloten met Taiwan. Volgens het Amerikaanse ministerie van Handel dalen de importheffingen op goederen uit Taiwan en gaan Taiwanese bedrijven honderden miljarden investeren in chipproductie in de VS.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben de eerste verkoop van olie uit Venezuela afgerond. Dat heeft een Amerikaanse regeringsfunctionaris gezegd tegen het Franse persbureau AFP. Volgens die functionaris was met die deal een bedrag van 500 miljoen dollar gemoeid en kunnen de komende tijd meer verkopen plaatsvinden.
5 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - De wereldwijde scheepvaart had vorig jaar te maken met meer aanvallen op schepen door piraten. Volgens het in Londen gevestigde International Maritime Bureau (IMB) waren er 137 aanvallen en pogingen tot kaping van schepen. Dat waren er 116 een jaar eerder.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een recordaantal cao-onderhandelingen is vorig jaar vastgelopen, stelt werkgeversvereniging AWVN. Bijna vier op de tien cao-onderhandelingen kwamen uit bij een eindbod. AWVN stelt dat er uiteindelijk weinig ruimte overblijft om afspraken per sector of branche aan te passen.
7 uur geleden