Nog altijd geen Russische gasstroom naar Duitsland via Yamal-pijp
MOSKOU (ANP) - Net als in de voorgaande zes dagen stroomt er maandag geen Russisch gas in de richting van Duitsland via de Yamal-Europe pijpleiding. Volgens gegevens van de Duitse netbeheerder Gascade stroomt het gas opnieuw oostwaarts van Duitsland richting Polen.
Net als in de voorgaande dagen heeft de Russische gasexporteur Gazprom geen capaciteit op de leiding geboekt. Deze omgekeerde stromen zijn waarschijnlijk het gevolg van een lagere vraag van gaskopers in Europa.
De Russische president Vladimir Poetin zei vorige week dat Duitsland Russisch gas doorverkocht aan Polen en Oekraïne in plaats van het te gebruiken om de oververhitte markt te ontlasten. Hij legde daarmee ook de schuld voor de rijzende prijzen bij de Duitse gasimporteurs. Zowel het Duitse ministerie van Economische Zaken als de gasimporteurs reageerden niet op de verwijten van Poetin.
Gascade, dat Russisch gas krijgt en het binnen Duitsland transporteert, is eigendom van WIGA, een samenwerking van Gazprom en olie- en gasbedrijf Wintershall DEA. Wintershall DEA is mede-eigendom van het Duitse chemieconcern BASF en het Russische LetterOne.
Meer uit Financieel
KOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie onderzoekt of ze de druk op bedrijven die worstelen met de hoge energieprijzen kan verlichten, onder andere door te kijken naar energiebelastingen, kosten voor het elektriciteits- en gasnetwerk en CO2-kosten. Dat staat in een document dat door persbureau Reuters is ingezien.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door het beperkte aantal vluchten uit het Midden-Oosten en delen van Azië vragen sommige luchtvaartmaatschappijen extreem hoge bedragen voor stoelen op vluchten richting Europa, waarschuwt Frank Radstake, directeur van de ANVR.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.
12 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.
13 uur geledenDUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.
14 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.
15 uur geleden