Nog 99.000 gestrande EU-burgers wachten op repatriëring
BRUSSEL (ANP) - Nog steeds wachten bijna 99.000 sinds de corona-uitbraak in vaak verre landen gestrande inwoners van de Europese Unie op repatriëring. Het gaat om toeristen, personen die tijdelijk op familiebezoek waren en mensen die voor een korte tijd werk hadden, vooral in Azië, Australië en Noord- en Zuid-Amerika. Er zijn de afgelopen weken al 500.000 EU-burgers terug naar huis gevlogen, aldus de Europese Commissie.
Volgens het dagelijks EU-bestuur wordt er alles aan gedaan om ook de laatste mensen die terug willen in de komende dagen op te halen. Sinds commerciële vluchten vanwege het coronavirus wereldwijd voor een aanzienlijk deel zijn stilgelegd, hebben duizenden reizigers een beroep moeten doen op hun ambassades, en hebben veel Europese regeringen burger- of militaire vliegtuigen moeten huren om hun landgenoten op te halen. Zo heeft KLM de laatste weken al tienduizenden reizigers uit de hele wereld terug naar Nederland gebracht.
De Europese Commissie heeft circa 200 vluchten gecoördineerd en gecofinancierd waarmee 45.000 mensen zijn opgehaald.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/RTR) - Twee geduchte politieke rivalen van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gaan de krachten bundelen voor de komende verkiezingen, die later dit jaar worden verwacht. Zij hopen zo Netanyahu's coalitieregering te verdrijven.
3 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu lijkt nog geen uitzicht te hebben op gratieverlening door de president in de corruptiezaak waarin hij is verwikkeld. Het staatshoofd, president Isaac Herzog, maakte zondag duidelijk dat eerst moet worden gekeken naar een mogelijke schikking. Pas daarna wil hij gratie overwegen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De man die heeft geschoten bij een mediadiner in Washington had het waarschijnlijk ook voorzien op president Donald Trump. Dat heeft waarnemend minister van Justitie Todd Blanche gezegd in een interview met het televisieprogramma Meet the Press van NBC News. Wat de reden was voor de aanval bij het Correspondents' Dinner, wordt nog onderzocht.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie heeft na het schietincident op het mediagala in Washington contact gehad met de Amerikaanse president Donald Trump. Voorzitter Ursula von der Leyen schrijft op X dat ze haar solidariteit heeft uitgesproken richting de Amerikaanse president. "We hebben benadrukt dat politiek geweld geen plaats heeft in onze democratieën."
3 uur geledenPYONGYANG (ANP/AFP) - De Russische parlementsvoorzitter heeft de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un bedankt voor de "bevrijding van Koersk". Noord-Korea stuurde eerder troepen naar die Russische regio om tegen Oekraïne te vechten. "Koreaanse soldaten vochten zij aan zij met onze soldaten en officieren, en hebben Russisch grondgebied bevrijd van de Oekraïense nazi's", verklaarde politicus Vjatsjeslav Volodin volgens persbureau TASS tijdens een bezoek aan het buurland.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte heeft geschokt gereageerd op de aanval op het mediagala met president Donald Trump. De secretaris-generaal schreef op X dat hij opgelucht is dat Trump, zijn echtgenote en de andere gasten veilig zijn. "Dit was een aanval op onze vrije en open samenlevingen. Wij staan voor de democratie en zijn solidair met de Verenigde Staten."
4 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De toekomstige Hongaarse premier Péter Magyar zegt komende woensdag naar Brussel te gaan voor informeel overleg met EU-kopstuk Ursula von der Leyen. De Hongaarse politicus wil dat bevroren Europese subsidies alsnog naar zijn land gaan. Brussel heeft al duidelijk gemaakt dat het eerst hervormingen wil zien.
5 uur geleden