Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nog 8 verdachten vast in zaak waarin ook Jumbo-baas ondervraagd is

Nog 8 verdachten vast in zaak waarin ook Jumbo-baas ondervraagd is

GRONINGEN (ANP) - Van de negen verdachten die dinsdag zijn opgepakt in een omvangrijk witwasonderzoek zitten er donderdag aan het eind van de middag nog acht vast. Het Openbaar Ministerie meldt dat een van hen is heengezonden, maar dat die 33-jarige man uit Assen wel verdachte blijft. In de zaak is ook Jumbo-topman Frits van Eerd gehoord, maar of hij een van de mensen is die nog vastzitten als verdachte wil het Openbaar Ministerie niet zeggen.

Het Financieele Dagblad meldde eerder op basis van bronnen rond het strafrechtelijk onderzoek dat Jumbo-topman Frits van Eerd een van de verdachten is. De verdachten zitten in beperkingen, dat betekent dat ze met niemand anders dan hun advocaat contact mogen hebben.

Dinsdag werden op meerdere plekken in Nederland doorzoekingen gedaan in een gezamenlijk onderzoek door onder meer de FIOD en het OM. Invallen vonden plaats in de woning van Van Eerd in Heeswijk-Dinther, maar ook in plaatsen in Groningen en Drenthe. Jumbo zelf is niet betrokken bij de zaak en wil niet zeggen wat het onderzoek betekent voor de positie van Van Eerd als topman. Ook na de verlenging van het voorarrest weigerde de supermarktketen verder commentaar.

Hoofdverdachte

Een 58-jarige man uit de gemeente Aa en Hunze (Drenthe) is hoofdverdachte in de zaak. Hij wordt verdacht van betrokkenheid bij het witwassen van grote hoeveelheden geld en goederen en btw-fraude. Volgens verschillende media gaat het om Theo E. uit Gasteren, bij wie ook een inval zou zijn gedaan. Hij zou actief zijn als teammanager binnen de motorracerij en in het verleden ploegleider zijn geweest van het door Van Eerd gesponsorde team Jumbo TvE MX.

Het witwassen gebeurde via onroerendgoedtransacties, autohandel, onverklaarbare contante stortingen en sponsorcontracten in de motorcross-sport, aldus het OM. Daarnaast is er een verdenking van btw-fraude in de autohandel. De hoofdverdachte wordt gezien als spin in het web. De medeverdachten wordt verweten dat zij in meer of mindere mate betrokken zijn geweest bij de fraude.

Jumbo sportsponsor

Jumbo is onder andere sponsor van wieler- en schaatsteam Jumbo-Visma. Ook Formule 1-coureur Max Verstappen heeft een sponsordeal met de supermarktketen.

Het OM meldt dat de huidige periode van inverzekeringstelling met toestemming van de rechter-commissaris in Assen met nog eens drie dagen kan worden verlengd. Dit is om de politie en de FIOD in de gelegenheid te stellen de verhoren af te ronden, legt het OM uit.

Meer uit Binnenland

Keijzer door met wet tegen voorrang statushouders na kritiek RvS

DEN HAAG (ANP) - Woonminister Mona Keijzer (BBB) stuurt de wet om voorrang voor statushouders bij sociale huurwoningen te verbieden zo snel mogelijk naar de Tweede Kamer. Dat zegt ze in een reactie nadat de Raad van State haar maandag juist had geadviseerd de wet niet in te dienen.

42 minuten geleden
Omvang schade rellen rond Malieveld in Den Haag nog niet bekend

DEN HAAG (ANP) - Het is nog niet bekend hoeveel schade zaterdag is aangericht bij de rellen rond het Malieveld in Den Haag. De omvang wordt nog in kaart gebracht, laat de gemeente maandag weten.

1 uur geleden
PersVeilig: Haagse politie wil contact met gewonde journalisten

DEN HAAG (ANP) - De politie in Den Haag wil in contact komen met de journalisten die gewond raakten bij de rellen op en rond het Malieveld. Dat zegt Peter ter Velde, projectleider van de organisatie PersVeilig. Bij het meldpunt voor geweld en agressie tegen journalisten kwamen tot nu toe acht meldingen binnen.

1 uur geleden
Meeste gesmokkelde eieren van papegaaiduikers gered

ROTTERDAM (ANP) - De meeste eieren van papegaaiduikers die de douane in juni in handbagage vond, zijn inmiddels uitgekomen. Het was onzeker of de eieren van de beschermde vogelsoort de smokkelroute hadden overleefd. Diergaarde Blijdorp zegt verheugd te zijn dat van 51 eieren uiteindelijk 42 puffins uit hun ei zijn gekomen.

1 uur geleden
Veilig Thuis wil drempel voor contact verlagen met AI-tool

DEN HAAG (ANP) - Wie hulp zoekt vanwege een onveilige thuissituatie, kan vanaf maandag chatten met een AI-bot op de website van Veilig Thuis. De organisatie wil met de tool de drempel verlagen voor mensen om contact op te nemen met het meldpunt.

2 uur geleden
Opnieuw iemand overleden bij ongeval in ruim schip Steinweg

ROTTERDAM (ANP) - Opnieuw is iemand overleden in een ruim van een schip bij havenbedrijf C. Steinweg Group. Dat bevestigt het bedrijf maandag, nadat de politie op X had gemeld dat een man is omgekomen bij een bedrijfsongeval. De arbeidsinspectie meldt dat hij is overleden bij het lossen van aluminiumblokken.

2 uur geleden
Burgemeester Gouda: velen geschrokken van dood 15-jarige jongen

GOUDA (ANP) - Volgens burgemeester Pieter Verhoeve van Gouda zijn "velen geschrokken" van het nieuws dat een 15-jarige jongen uit die plaats zondag is doodgeschoten door de politie. Dat zegt de burgemeester maandag op X. "Inmiddels heb ik de nabestaanden gecondoleerd", schrijft Verhoeve. Maandagochtend voert de burgemeester overleg met verschillende instanties over de nazorg.

2 uur geleden