Nog 39 coronapatiënten op de intensive care
ROTTERDAM (ANP) - Het aantal coronapatiënten dat op een intensive care wordt behandeld, is gedaald van 49 naar 39. "Er worden nu al twee weken dagelijks niet meer dan maximaal twee patiënten opgenomen", zegt Ernst Kuipers van het Landelijk Netwerk Acute Zorg.
Op de verpleegafdelingen liggen 190 coronapatiënten, twaalf meer dan op donderdag. Dat betekent dat het totaal aantal coronapatiënten in ziekenhuizen is gestegen van 227 naar 229.
Intensive cares behandelen momenteel 584 mensen met andere aandoeningen, zoals tumoren en ernstige hartklachten. In totaal liggen 623 mensen op een ic. Dat aantal schommelt al weken tussen de 600 en 650. Onder normale omstandigheden zouden de ic's ongeveer 900 mensen behandelen. De reguliere zorg komt moeizaam op gang, ook nu het aantal coronapatiënten al tijden laag is.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De kersttoespraak van koning Willem-Alexander telt dit jaar 757 woorden, dat is 11 woorden meer dan vorig jaar. De lengte van de kersttoespraak van de koning daalde de afgelopen jaren.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander zou het mooi vinden als "iedere generatie als eerste doel zou hebben om de wereld in een iets betere toestand over te dragen aan de generatie erna". Dat is niet eenvoudig, zei de koning donderdag in zijn jaarlijkse kersttoespraak.
4 uur geledenZAANDAM (ANP) - In een woning aan de Westzijde in Zaandam heeft een zeer grote brand gewoed. Het ging om een kraakpand, aldus een woordvoerder van de veiligheidsregio. Rond 12.15 uur meldde de brandweer dat de brand uit is.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Artis is op kerstavond een olifantje geboren. Het kalf, een bul, stond al binnen enkele minuten op vier poten en dronk al snel bij moeder. In de Amsterdamse dierentuin leven nu vijf Aziatische olifanten: matriarch van de kudde Thong Thai en haar vier nakomelingen.
5 uur geledenWAGENINGEN (ANP) - De hazelaars staan dit jaar eerder in bloei dan ooit. Dat kan leiden tot hooikoortsklachten, meldt Nature Today. "Niet eerder stonden hazelaars zo vroeg zo uitgebreid te bloeien als dit jaar. En niet eerder telde het LUMC zoveel hazelaarpollen in december als dit jaar."
5 uur geledenMAASDIJK (ANP) - Een automobilist is om het leven gekomen door een ongeval in Maasdijk, waarbij zijn auto in brand vloog. Het ongeluk gebeurde rond 4.30 uur op de Coldenhovelaan in de Zuid-Hollandse plaats, meldt de politie op X.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In meerdere plaatsen in het land kunnen mensen de schaatsen onderbinden. Zo hebben in De Lier (Zuid-Holland) en in Zeist (Utrecht) de vorst en het werk van vrijwilligers ervoor gezorgd dat schaatsers vanaf 8.30 uur over de baan kunnen rijden.
8 uur geleden