Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nog 39 coronapatiënten op de intensive care

Nog 39 coronapatiënten op de intensive care

ROTTERDAM (ANP) - Het aantal coronapatiënten dat op een intensive care wordt behandeld, is gedaald van 49 naar 39. "Er worden nu al twee weken dagelijks niet meer dan maximaal twee patiënten opgenomen", zegt Ernst Kuipers van het Landelijk Netwerk Acute Zorg.

Op de verpleegafdelingen liggen 190 coronapatiënten, twaalf meer dan op donderdag. Dat betekent dat het totaal aantal coronapatiënten in ziekenhuizen is gestegen van 227 naar 229.

Intensive cares behandelen momenteel 584 mensen met andere aandoeningen, zoals tumoren en ernstige hartklachten. In totaal liggen 623 mensen op een ic. Dat aantal schommelt al weken tussen de 600 en 650. Onder normale omstandigheden zouden de ic's ongeveer 900 mensen behandelen. De reguliere zorg komt moeizaam op gang, ook nu het aantal coronapatiënten al tijden laag is.

Meer uit Binnenland

Huisartsgegevens bevestigen verhoogde risico's inwoners IJmond

UTRECHT (ANP) - Inwoners van de IJmond lijden vaker aan luchtwegaandoeningen, hart- en vaatziekten en problemen met het maagdarmstelsel dan inwoners van andere gebieden. Gezondheidsinstituut Nivel leidt dat af uit patiëntendossiers van huisartsen. Het onderzoek bevestigt dat bepaalde gezondheidsproblemen vaker voorkomen, al leggen de onderzoekers geen oorzakelijke verbanden.

15 uur geleden
AI vergroot gevaren van phishing en cyberaanvallen, waarschuwt AP

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) ziet dat de snelle ontwikkeling van kunstmatige intelligentie (AI) de risico's op phishing en cyberaanvallen vergroot. De privacywaakhond van de overheid adviseert organisaties om "nu in actie te komen" om hun digitale veiligheid op orde te brengen. Alleen dan kunnen organisaties volgens de toezichthouder gegevens beschermen tegen steeds geavanceerdere vormen van cybercriminaliteit.

16 uur geleden
Rotterdam bereidt zich voor op WK-duel Frankrijk-Marokko

ROTTERDAM (ANP) - De gemeente Rotterdam bereidt zich voor op de WK-wedstrijd Frankrijk-Marokko van donderdag. "We hopen dat het een voetbalfeest wordt en staan in nauw contact met politie, gemeenschappen en buurtvaders", aldus een woordvoerder.

18 uur geleden
Schutter Wiedijkpark Amsterdam deze week naar Pieter Baan Centrum

AMSTERDAM (ANP) - De 25-jarige Efe Y., die wordt verdacht van het doodschieten van twee tieners op 1 januari in het Piet Wiedijkpark in Amsterdam, wordt nog deze week voor observatie opgenomen in het Pieter Baan Centrum. Hij heeft toegezegd daaraan mee te werken, meldde het Openbaar Ministerie woensdag in de rechtbank in Amsterdam.

19 uur geleden
Koningin Máxima opent WorldPride in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Koningin Máxima opent op 25 juli WorldPride in het Vondelpark in Amsterdam, heeft de Rijksvoorlichtingsdienst gemeld. De hoofdstad is voor de eerste keer gaststad van het evenement.

20 uur geleden
NS en ProRail stellen grenzen aan demonstraties op stations voor

DEN HAAG (ANP) - NS en ProRail komen met voorstellen voor maximumaantallen demonstranten en maximale hoeveelheden geluid bij protesten op stations. Dat staat in een document dat het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat heeft gepubliceerd. Ze kijken per station ook naar een "geschikte demonstratielocatie" waar reizigers minder last hebben van een protest.

21 uur geleden
De Hond had 'dolgraag' gediscussieerd met Van Dissel

DEN HAAG (ANP) - Opiniepeiler Maurice de Hond had "dolgraag" over corona gediscussieerd met RIVM-directeur Jaap van Dissel. "Of met wie dan ook van het OMT", zei hij tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.

21 uur geleden