Nog 30 dagen sociaal afstand houden in VS
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er nog zeker 30 dagen sociaal afstand gehouden moet worden vanwege het coronavirus in de Verenigde Staten. De komende twee weken worden erg zwaar, volgens de president.
"Het is van cruciaal belang dat alle Amerikanen de komende dertig dagen de richtlijnen volgen. Het is een kwestie van leven en dood", aldus Trump.
De coördinator binnen het Witte Huis van de aanpak van het virus, Deborah Birx, verduidelijkte de maatregelen. "Kom niet bij elkaar in groepen van meer dan tien mensen, mijdt de horeca, maak geen onnodige reizen. Er is geen magische pil om dit virus weg te laten gaan, het gaat allemaal om het naleven van de richtlijnen."
Het aantal besmettingen en doden door het nieuwe coronavirus kan flink oplopen de komende weken. "Het gaan twee pijnlijke weken worden. Ik wil dat elke Amerikaan is voorbereid op de zware dagen voor ons", aldus Trump.
Dokter Anthony Fauci, de directeur van het Amerikaanse nationale instituut voor infectieziekten, zegt dat het de goede kant op gaat, maar dat er nog een stijging in het aantal ziekenhuisopnames en doden wordt verwacht. "Dat zie je ook in bijvoorbeeld Italië. Eerst neemt het aantal besmettingen minder snel toe, daarna het aantal ziekenhuisopnames en daarna het aantal nieuwe doden."
Meer uit Buitenland
LATAKIA (ANP/AFP) - In Syrië zijn zeker drie doden gevallen bij protesten van de alawitische minderheid in het land. Duizenden alawieten gingen de straat op om te protesteren tegen een bomaanslag op een alawitische moskee afgelopen vrijdag. Op meerdere plekken liep het uit op confrontaties met tegendemonstranten en veiligheidstroepen van de regering.
21 minuten geledenMOGADISHU (ANP/AFP) - De Somalische president Hassan Sheikh Mohamud ziet de Israëlische erkenning van Somaliland als een "bedreiging van de veiligheid en stabiliteit in de wereld en de regio". Het gebied scheidde zich in 1991 af van Somalië en wordt door geen enkel ander land erkend als onafhankelijk.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky doet Kyiv er alles aan om de oorlog met Rusland te beëindigen, maar hangt het bereiken van vrede uiteindelijk af van zijn bondgenoten.
4 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP) - In Zweden zijn drie doden gevallen door een storm die dit weekend meerdere landen in Noord-Europa trof. De storm veroorzaakte zware windstoten, omvallende bomen, verkeershinder en stroomuitval.
5 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Bijna 750.000 huishoudens in het Oekraïense Kyiv hebben weer stroom, nadat hun elektriciteit was uitgevallen door Russische aanvallen. Ook in de regio rondom de hoofdstad zijn reparaties uitgevoerd aan het beschadigde elektriciteitsnetwerk, maar niet iedereen heeft weer stroom.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Actrice Brigitte Bardot is op 91-jarige leeftijd overleden. Dat heeft de Fondation Brigitte Bardot zondag bekendgemaakt. De Française stelde onlangs haar fans nog gerust, nadat ze voor de tweede keer in korte tijd in het ziekenhuis was opgenomen.
7 uur geledenNAYPYIDAW (ANP/AFP) - De Verenigde Naties zeggen dat Myanmar verkiezingen nodig heeft die onder meer "vrij" en "geloofwaardig" zijn. In het land worden nu voor het eerst parlementsverkiezingen gehouden sinds de militaire coup in 2021. Critici spreken van schijnverkiezingen.
9 uur geleden