Nog 1235 coronapatiënten op de intensive care
ROTTERDAM (ANP) - Het aantal Nederlandse coronapatiënten op de intensive care blijft dalen. Het zijn er nu 1235, dus 23 minder dan donderdag. Daarvan liggen 1183 mensen in Nederland en 52 in Duitsland. Dat heeft het Landelijk Coördinatiecentrum Patiënten Spreiding (LCPS) vrijdag bekendgemaakt. Slechts zes mensen hoefden te worden verplaatst naar andere regio's.
Het aantal ic-patiënten gaat in een gestaag tempo omlaag, maar de daling versnelt nog niet, aldus Ernst Kuipers, voorzitter van het Landelijk Netwerk Acute Zorg. Volgens Kuipers komen elke dag twintig nieuwe patiënten op de intensive care, terwijl er dagelijks veertig mensen de ic verlaten.
Met andere aandoeningen erbij liggen in totaal ongeveer 1600 patiënten op de intensive cares. Dat is twee keer zo veel als in een normale periode, zegt Kuipers.
Reguliere zorg
Het LCPS wil in de komende weken een nieuw begin maken met de reguliere zorg, dus voor andere aandoeningen dan het coronavirus. Door de corona-uitbraak zijn die behandelingen een beetje stil komen te liggen. Het LCPS wil dat alle Nederlandse ziekenhuizen gelijkmatig omschakelen, maar dat kan pas als de coronapatiënten gelijkmatig over het land verdeeld zijn.
Dat is nu nog niet het geval. In de komende periode moeten daarom nog "enkele tientallen patiënten" worden overgeplaatst, zegt Bas Leerink, hoofd van het LCPS in Rotterdam. "Het kan zijn dat nieuwe patiënten niet in deze regio worden opgenomen, maar bijvoorbeeld in Groningen." Het is ook nog steeds mogelijk dat een patiënt naar Duitsland wordt gebracht, ondanks de vrijkomende ic-bedden in Nederland. "Zuid-Limburg is bijvoorbeeld nog overbelast. In die regio is het logisch dat ze naar Aken kijken. Dat is voor hen geografisch een betere optie dan Groningen."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De ouders van de 17-jarige Milou Verhoof hebben dinsdag de rechter in een emotioneel appel gevraagd om de namen van de ondertekenaars van een brief over euthanasie aan het Openbaar Ministerie. Dat wil die namen niet vrijgeven. Milou Verhoof overleed op 2 oktober 2023 door euthanasie. In de brief zou een aantal artsen aan het OM hebben gevraagd om een verkennend onderzoek te starten naar de ouders en de behandelaars van de jonge vrouw. Iets wat het OM ontkent.
8 minuten geledenEIJSDEN (ANP) - Een buschauffeur van Arriva is maandag in Eijsden mishandeld door twee personen die bij hem in de bus stapten. Hij raakte daarbij dusdanig gewond dat hij met een ambulance naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. Eén verdachte is inmiddels aangehouden, de andere persoon wordt nog gezocht, meldt de politie.
9 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft dinsdag besloten het voorarrest van de 33-jarige Anne Romke van der H. (33) uit het Groningse Uithuizen op te heffen. Maandag diende de strafzaak tegen de man die wordt verdacht van het bedreigen van de prinsessen Amalia en Alexia. Het Openbaar Ministerie eiste tbs met dwangverpleging tegen hem.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een werkstraf van tachtig uur en een voorwaardelijke gevangenisstraf van een maand geëist tegen acteur Marouane Meftah voor twee geweldsincidenten rond voetbalwedstrijden. De 22-jarige acteur uit de serie Mocro Maffia raakte binnen een halfjaar twee keer betrokken bij voetbalgeweld, eerst als speler en later als toeschouwer.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) roept terugkerende vakantiegangers en de logistieke en handelssector op alert te zijn op meeliftende Japanse kevers. Eind juli is een dode Japanse kever meegekomen met een transport uit Italië. De NVWA meldt dat het insect "zeer schadelijk is voor de plantensector, natuur en ook voor tuinen en parken."
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland gaat antwoord geven op de vragen van de Verenigde Staten over Nederlandse steun voor het optreden tegen Iran en andere doelen van de regering-Trump. De VS hebben NAVO-bondgenoten een vragenlijst voorgelegd die ze moeten beantwoorden, terwijl de VS nadenken in welke landen ze nog beschermende troepen willen legeren.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging voor Journalisten (NVJ) wil samen met het genootschap van hoofdredacteuren, het persvrijheidsfonds en branche- en werkgeversorganisatie NDP in gesprek met de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ). Aanleiding zijn boetes die door de IGJ aan diverse kranten zijn uitgedeeld om hun berichtgeving over het medicijn Ozempic.
3 uur geleden