Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NOC*NSF ziet sport bescheiden rol innemen maar juicht uitslag toe

NOC*NSF ziet sport bescheiden rol innemen maar juicht uitslag toe

ARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft verheugd gereageerd op de verkiezingsuitslag. Ondanks dat sport een bescheiden rol inneemt op de politieke agenda juicht algemeen directeur Gerard Dielessen (66) de opmars van D66 en de winst van VVD toe.

"Als we ervan uitgaan dat VVD en D66 de nieuwe coalitie gaan vormen, dan biedt dat veel mogelijkheden", aldus Dielessen. "Toevallig zijn dat twee partijen die sport in hun programma hebben staan. Vooral van de VVD weten we dat ze sport heel erg belangrijk vindt. Tenminste, dat hebben hun acties de afgelopen jaren wel aangetoond. Anders zouden ze zich wel anders hebben gedragen."

Ook D66 heeft het beste voor met de sportsector, meent Dielessen. "Ze lopen er niet voor weg om bijvoorbeeld grote multisportevenementen naar Nederland te willen halen. En ze willen de financiële drempels wegnemen, waardoor sporten voor iedereen toegankelijk is", aldus de directeur.

Rolmodellen

"De VVD en D66 omarmen ook de topsport en willen dat nog verder ontwikkelen. Nederland presteert uitstekend en sporters zijn rolmodellen, noem maar op. Sport enthousiasmeert. Dat zien zij ook."

Dielessen, die vooral in Rudmer Heerema van de VVD een "sportambassadeur" in de politiek ziet, maakt zich wel zorgen over de nabije toekomst. "De beweegcijfers zijn echt heel slecht en er moet veel gebeuren. De sportdeelname onder kinderen is gehalveerd", aldus Dielessen.

"Als het met deze cijfers niet lukt sport hoog op de agenda te zetten, wanneer dan wel? Ik ga ervan uit dat we na de verkiezingen de sport een belangrijke plek kunnen laten krijgen in het regeerakkoord."

Meer uit Politiek

Jetten wil niet te bescheiden zijn tijdens het diner met Trump

WASHINGTON (ANP) - Premier Rob Jetten wil zich niet te bescheiden opstellen tijdens het besloten diner dat de Amerikaanse president Donald Trump maandag geeft voor het koningspaar en waar Jetten bij aanschuift. Het bezoek komt op een moment dat de relatie tussen de VS en Europa gespannen is.

16 uur geleden
Jetten vindt Amerikaanse blokkade van Iran onwenselijk

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse blokkade van Iran is "onwenselijk", zegt premier Rob Jetten maandag in een gesprek met het ANP. Maar het is een betere manier om de druk op het bewind in Teheran op te voeren "dan de dreigementen die we eerder hebben gezien" van de Amerikanen.

16 uur geleden
D66 tegen asielwetten, CDA lijkt nodig voor meerderheid

DEN HAAG (ANP) - D66 is ook in de Eerste Kamer tegen de asielwetten die nog zijn gemaakt door voormalig asielminister Marjolein Faber (PVV). Daardoor is steun van het CDA nodig om tot een meerderheid te kunnen komen in de Eerste Kamer. Het is nog niet bekend of het CDA de wetten gaat steunen, in de Tweede Kamer deed de partij dat niet.

17 uur geleden
GL-PvdA mag van Kiesraad Progressief Nederland heten

DEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA staat voortaan als Progressief Nederland (PRO) in de registers voor landelijke en Europese verkiezingen. De Kiesraad heeft geoordeeld dat de nieuwe naam van de fusiepartij voldoet aan de eisen. Dat betekent dat bij nieuwe verkiezingen Progressief Nederland op het stembiljet staat. Ook het nieuwe logo is geregistreerd. Lokale partijen die verwarring vrezen, zijn echter niet van plan hun verzet tegen de nieuwe partijnaam te staken, laat ProVeenendaal desgevraagd weten.

19 uur geleden
Excuses kabinet voor rol overheid bij gedwongen afstaan kinderen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat aan vrouwen die in het verleden gedwongen afstand hebben moeten doen van hun kind excuses aanbieden voor de rol die de overheid daarin heeft gespeeld. Ook de afgestane kinderen krijgen excuses. Dat meldt staatssecretaris Claudia van Bruggen (Rechtsbescherming, D66) aan de Tweede Kamer.

21 uur geleden
Yeşilgöz ziet deelname aan blokkade Hormuz niet voor zich

DEN HAAG (ANP) - Defensieminister Dilan Yeşilgöz ziet niet voor zich dat Nederland meedoet aan het Amerikaanse plan om scheepvaart van en naar Iran te blokkeren. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde de blokkade in de Straat van Hormuz zondag aan, terwijl tot nu toe Iran de zeestraat zelf heeft afgesloten. Blokkeren zou "averechts" werken, zei de VVD-minister in radioprogramma Sven Op 1.

1 dag geleden
Jetten: overwinning Magyar markeert nieuwe stap voor Hongarije

DEN HAAG (ANP) - De verkiezingsoverwinning van Péter Magyar "markeert een nieuwe stap voor Hongarije en de EU, met hoop op herstel van de democratie, rechtsstaat en Europese samenwerking", schrijft premier Rob Jetten op X. Hij feliciteert de oppositieleider, die volgens eerste tellingen van het Kiesbureau premier Viktor Orbán ruimschoots verslaat.

1 dag geleden