NOC*NSF ziet sport bescheiden rol innemen maar juicht uitslag toe
ARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft verheugd gereageerd op de verkiezingsuitslag. Ondanks dat sport een bescheiden rol inneemt op de politieke agenda juicht algemeen directeur Gerard Dielessen (66) de opmars van D66 en de winst van VVD toe.
"Als we ervan uitgaan dat VVD en D66 de nieuwe coalitie gaan vormen, dan biedt dat veel mogelijkheden", aldus Dielessen. "Toevallig zijn dat twee partijen die sport in hun programma hebben staan. Vooral van de VVD weten we dat ze sport heel erg belangrijk vindt. Tenminste, dat hebben hun acties de afgelopen jaren wel aangetoond. Anders zouden ze zich wel anders hebben gedragen."
Ook D66 heeft het beste voor met de sportsector, meent Dielessen. "Ze lopen er niet voor weg om bijvoorbeeld grote multisportevenementen naar Nederland te willen halen. En ze willen de financiële drempels wegnemen, waardoor sporten voor iedereen toegankelijk is", aldus de directeur.
Rolmodellen
"De VVD en D66 omarmen ook de topsport en willen dat nog verder ontwikkelen. Nederland presteert uitstekend en sporters zijn rolmodellen, noem maar op. Sport enthousiasmeert. Dat zien zij ook."
Dielessen, die vooral in Rudmer Heerema van de VVD een "sportambassadeur" in de politiek ziet, maakt zich wel zorgen over de nabije toekomst. "De beweegcijfers zijn echt heel slecht en er moet veel gebeuren. De sportdeelname onder kinderen is gehalveerd", aldus Dielessen.
"Als het met deze cijfers niet lukt sport hoog op de agenda te zetten, wanneer dan wel? Ik ga ervan uit dat we na de verkiezingen de sport een belangrijke plek kunnen laten krijgen in het regeerakkoord."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Hart voor Den Haag zou toch weer met D66 moeten onderhandelen over een coalitie in de hofstad. Dat adviseert Ahmed Aboutaleb dinsdag in zijn eindverslag als verkenner.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De vernielingen aan het gemeentehuis in Loosdrecht zijn "onacceptabel", vindt minister van Binnenlandse Zaken Pieter Heerma (CDA). "Publieke gebouwen zijn van ons allemaal, en daar blijf je van af. Burgemeesters, wethouders en raadsleden moeten hun werk veilig en zonder intimidatie kunnen doen."
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een groep lokale partijen maakt formeel bezwaar tegen Progressief Nederland (PRO), de nieuwe naam van GroenLinks-PvdA. ProVeenendaal heeft samen met acht andere partijen een beroepschrift ingediend bij de Raad van State tegen de goedkeuring van de naamsverandering door de Kiesraad. Ze vinden de naam van de landelijke fusiepartij verwarrend.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - VVD en JA21 gaan door met hun wetsvoorstel om taakstraffen bij geweld tegen hulpverleners te verbieden, bevestigt JA21-leider Joost Eerdmans na berichtgeving door De Telegraaf. Ondanks stevige kritiek van de Raad van State passen de twee partijen het voorstel inhoudelijk niet aan.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) heeft geen begrip voor de bezetting van een deel van de A12 nabij Utrecht. Het stuk snelweg is zaterdag bezet door klimaatactivisten van XR.
3 dagen geledenNICOSIA (ANP) - Het is voor alle EU-leiders "heel helder dat Spanje gewoon volwaardig lid is van de NAVO. En dat blijft ook zo", zei premier Rob Jetten vrijdag na de EU-top in Cyprus. In uitgelekte Amerikaanse plannen staat dat de VS dwarse NAVO-bondgenoten wil straffen, door hen bijvoorbeeld te schorsen. In die mails wordt Spanje genoemd.
4 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet neemt ondanks een verzoek uit de Tweede Kamer geen maatregelen om te voorkomen dat vechthonden naar Israël worden geëxporteerd. Ministers Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) en Sjoerd Sjoerdsma (Handel, D66) schrijven dat zij het "zeer onwenselijk" vinden dat Israël Nederlandse vechthonden "onrechtmatig" inzet tegen Palestijnen. Maar voor een exportstop is volgens hen in de EU geen draagvlak en een nationaal verbod zou niet uitvoerbaar zijn.
4 dagen geleden