NOC*NSF wil in belang gezondheid meer ruimte voor sport
ARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft minister Tamara van Ark van Medische Zorg en Sport opgeroepen sport in te zetten om de negatieve gezondheidsontwikkelingen te stoppen. De coronacrisis verergert groeiende beweegarmoede, teruglopende motorische vaardigheden, toename van welvaartsziekten en bevattelijkheid voor infectieziekten. Dat blijkt uit de Monitor Sport en Corona II, opgesteld door het Mulier Instituut.
Gerard Dielessen, algemeen directeur NOC*NSF: "In de Monitor Sport en Corona II lezen we de bevestiging dat de gezondheid van de inwoners van Nederland achteruitgaat, niet in het minst doordat ze minder sporten en bewegen. Wij dringen er bij de overheid al langer op aan om onze krachtige lokale sportinfrastructuur in te zetten om deze negatieve ontwikkeling te stoppen. We hebben de komende tijd een vitale en weerbare bevolking nodig. Los van de kosten die op de lange termijn moeten worden gemaakt vanwege de gezondheidsachterstanden die velen nu oplopen."
NOC*NSF dringt er daarom opnieuw op aan sporten mogelijk te maken op de eigen sportaccommodatie. Dielessen: "Wanneer we weer op een normale manier kunnen trainen en onderlinge wedstrijden kunnen spelen, komt vanzelf ook het plezier in de sport terug. We hebben eerder aangetoond dat op een veilige manier te kunnen organiseren, door bijvoorbeeld af te spreken dat je na je sportactiviteit weer vertrekt, drukte via roosters te voorkomen en de kleedkamers en kantines dicht te houden. Ook snappen we heel goed dat er geen sprake van wedstrijden met andere verenigingen kan zijn of blijven hangen voor de gezelligheid."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/AFP/RTR) - De clubs in de Premier League hebben voor het tweede jaar op rij het transferrecord verbroken. De clubs hebben gezamenlijk 3,5 miljard pond, zo'n 4 miljard euro, uitgegeven. Dat is meer dan het record van 3,6 miljard euro van afgelopen jaar.
5 uur geledenCARTAGENA (ANP) - Matthew Brennan heeft woensdag zijn derde ritzege geboekt in de Vuelta. De Brit van Visma - Lease a Bike was in de elfde etappe de beste in de massasprint. Bryan Coquard uit Frankrijk werd tweede, voor de Belg Jordi Meeus.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Ruim anderhalve maand voor de start van het nieuwe schaatsseizoen is er nog altijd geen duidelijkheid over de toekomst van olympisch kampioene op de 1000 meter Jutta Leerdam. Een vertegenwoordiger van haar nieuwe managementbureau SEG liet woensdag aan het ANP weten dat Leerdam via haar eigen kanalen bekend zal maken wat ze gaat doen.
9 uur geledenCARTAGENA (ANP) - Wielrenner Mads Pedersen, de Deense winnaar van het puntenklassement in de Tour de France, stapt woensdag niet meer op in de elfde etappe van de Vuelta. Dat meldt zijn ploeg Lidl-Trek op X. Volgens zijn ploeg was Pedersen de afgelopen dagen ziek en zal hij zich richten op zijn overige doelen dit seizoen.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Zeven Nederlandse atleten komen dit weekend in actie tijdens de tweedaagse finale van de Diamond League in Brussel. Vijfvoudig Diamond League-eindwinnares op de 400 meter horden, Femke Broeders-Bol, loopt dit jaar de 800 meter. In de Belgische hoofdstad neemt ze het onder meer op tegen de Zwitserse Europees kampioene Audrey Werro. De Amersfoortse pakte bij de EK vorige maand het brons op haar nieuwe afstand.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft de tweede ronde van de US Open bereikt. De als eerste geplaatste Duitser had in New York de nodige moeite met de Italiaan Lorenzo Sonego. Het werd na vijf sets 6-4 3-6 6-7 (7) 7-5 6-4. Hij treft in de volgende ronde de Fransman Quentin Halys.
13 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennisster Arantxa Rus (35) is er niet in geslaagd de tweede ronde van de US Open te bereiken. De Delftse plaatste zich via het kwalificatietoernooi, maar was in de eerste ronde niet opgewassen tegen Léolia Jeanjean. De Française werd met een wildcard toegelaten tot het grandslamtoernooi in New York en was met 7-6 (8-6) 6-2 te sterk.
18 uur geleden