NOC*NSF wil half december hervatting topcompetities
ARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF hoopt dat half december de topcompetities in diverse sporten weer kunnen worden hervat. Daarover volgt komende week overleg met topambtenaren van het ministerie van VWS. Op het profvoetbal na liggen alle competities stil vanwege de coronamaatregelen. Met het plan dat als werktitel Heropening Sport heeft gekregen hoopt NOC*NSF-directeur Gerard Dielessen ook "de verenigingssport weer aan de praat te krijgen", zo meldde hij donderdag tijdens een informele bijeenkomst voorafgaand aan de algemene vergadering van maandag.
De topcompetities moeten gaan lopen omdat sporters die zullen deelnemen aan de Olympische Spelen wedstrijden nodig hebben. Voor de andere competities denkt Dielessen eerder aan een herstart begin volgend jaar. "Dat heeft minder prioriteit en pas daarna gaan we denken aan de kantines, de kleedkamers en het toelaten van publiek. Dat is het laatste aspect voor ons."
"Uitgangspunt is dat er meer ruimte komt waarbij we de routekaart volgen, die soms nog wel tot verwarring leidt. In eerste instantie hopen we dat er snel weer in groepen kan worden gesport, op de eigen vereniging zonder verplaatsingen. Dat je in ieder geval weer kan trainen en onderlinge wedstrijden kunt spelen", verklaarde Dielessen, die meldde dat er een week later bestuursoverleg is met minister Tamara van Ark.
Dielessen zei het eerdere besluit dat sporten in groepsverband voorlopig niet mag te betreuren. "Omdat niet bewezen is dat tijdens sporten overdracht van het virus plaatsvindt. Al begreep ik dat de maatregel vooral bedoeld was om duidelijkheid te creëren."
Van Ark zal maandag de vergadering toespreken. Dielessen: "We hopen dat ze duidelijk maakt hoe belangrijk ze sport vindt."
Meer uit Sport
BAKOE (ANP) - Max Verstappen hoopt dit weekend bij de Grote Prijs van Azerbeidzjan in Bakoe de goede lijn door te trekken na zijn podiumplaats in Spanje anderhalve week geleden. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull eindigde in Madrid op de tweede plaats, achter de Italiaanse WK-leider Kimi Antonelli.
1 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen heeft voor de Grote Prijs van Azerbeidzjan in de Formule 1 Isack Hadjar weer als teamgenoot bij Red Bull. Dat maakte de renstal bekend op sociale media. De Fransman miste de laatste races in Zandvoort, Monza en Madrid door een polsblessure.
2 uur geledenMONTREAL (ANP) - Wielerploeg Fenix-Premier Tech heeft een dag nadat ze de wereldtitel tijdrijden voor beloften in Montreal veroverde de komst van Felicity Wilson-Haffenden bekendgemaakt. De 21-jarige Australische zal begin volgend jaar aansluiten bij de ploeg van onder anderen de Nederlandse rensters Puck Pieterse, Charlotte Kool en Yara Kastelijn.
3 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Roeister Marloes Oldenburg, in 2024 olympisch kampioene op de Spelen van Parijs in de vierzonder, gaat weer roeien. Dat maakte ze bekend op Instagram. De 38-jarige Oldenburg beëindigde in maart 2025 haar topsportcarrière.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Formule 1-races worden volgend jaar gemiddeld 15 kilometer korter. Dat heeft de internationale autosportfederatie FIA besloten tijdens een bijeenkomst in Londen. De totale lengte van een race gaat terug van 305 kilometer naar 290 kilometer; dat komt neer op twee of drie rondes minder. Dat is afhankelijk van de lengte van het circuit.
17 uur geledenARNHEM (ANP) - De 38-jarige Wout Poels is aangewezen als kopman van de Nederlandse ploeg voor de EK wielrennen in oktober in het Sloveense Ljubljana. De ervaren klimmer voert een jonge ploeg aan met daarin ook debutanten, meldt wielerbond KNWU.
18 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Jacco Verhaeren vertrekt aan het einde van het jaar als hoofd van het sportmanagementteam van de Nederlandse wielerploeg Visma - Lease a Bike. De oud-zwemcoach was sinds juni van 2024 werkzaam in het sportief management van de ploeg.
1 dag geleden