
NOC*NSF vraagt minister om meer speelruimte, ook namens KNVB
ARNHEM (ANP) - Technisch directeur Maurits Hendriks van sportkoepel NOC*NSF heeft minister Martin van Rijn (Medische Zorg en Sport) gevraagd om in het kabinet een "gefaseerde herstart" voor de Nederlandse topsport te bespreken. Hij had donderdag een onderhoud met de bewindsman nadat NOC*NSF eerder al een brief naar het ministerie had gestuurd met onder meer hetzelfde verzoek.
Een verruiming van de trainingsmogelijkheden is één van de speerpunten. "Dat vragen we namens de voetballers van de profclubs, de beroepssporters, de sporters met een A-status en alle andere topsporters", betoogde Hendriks. "We trekken hierin nadrukkelijk samen op met de KNVB. Met de directeuren Eric Gudde en Nico-Jan Hoogma hebben we veel contact."
Ruim een maand geleden werden alle trainingsaccommodaties vanwege de uitbraak van het nieuwe coronavirus gesloten.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - PSV heeft met een zwaarbevochten 3-2-overwinning op Feyenoord het mogelijke titelfeest van Ajax met in ieder geval een speelronde uitgesteld. Nummer 2 PSV staat met nog twee wedstrijden te gaan 1 punt achter op koploper Ajax. De Amsterdammers spelen op zondagmiddag nog thuis tegen NEC. Het verschil tussen PSV en nummer 3 Feyenoord is met 8 punten onoverbrugbaar groot. De tweede plaats geeft recht op deelname aan de Champions League.
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft dankzij een 2-0-zege op FC Utrecht het behalen van de vijfde plaats in de Eredivisie nog altijd in eigen hand. De ploeg van trainer Joseph Oosting boekte na een mindere periode de tweede overwinning op rij en houdt AZ, dat zondagmiddag nog tegen FC Groningen speelt, in ieder geval achter zich.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Wout Weghorst begint met Ajax aan de mogelijke kampioenswedstrijd tegen NEC. De spits vervangt Brian Brobbey, die afgelopen week een enkelblessure heeft opgelopen op de training. Brobbey zit wel op de bank als het duel om 16.45 uur begint in een uitverkochte Johan Cruijff ArenA.
1 uur geledenSEVILLA (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona zijn door een 9-0-zege bij Real Betis voor de zesde keer op rij kampioen van Spanje. Oranje-international Esmee Brugts maakte de derde treffer in het kampioensduel met de gedegradeerde club uit Sevilla.
2 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Newcastle United heeft in de strijd om een Champions League-ticket een belangrijke zege geboekt op concurrent Chelsea. De ploeg uit het noorden van Engeland won in het eigen St. James' Park met 2-0 en staat nu derde in de Premier League achter kampioen Liverpool en Arsenal.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - De IJsselderby tussen PEC Zwolle en Go Ahead Eagles heeft net als de afgelopen drie edities geen winnaar opgeleverd. De club uit Deventer kwam na een zwakke eerste helft vlak na rust op voorsprong in Zwolle via Evert Linthorst, het eerste doelpunt van de ploeg sinds de bekerwinst vorige maand. Younes Namli bepaalde in de 65e minuut de eindstand op 1-1.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie begint met Gijs Smal als linksback aan de topper tegen PSV. Het elftal van Feyenoord kent verder geen verrassingen bij het duel dat in een uitverkochte Kuip wordt afgewerkt.
4 uur geleden