NOC*NSF-voorzitter: we staan voor inclusieve sport
ARNHEM (ANP) - Anneke van Zanen-Nieberg hoopt dat "de wereld ook een beetje beter wordt door sport". Dat zei de voorzitter van NOC*NSF naar aanleiding van de vele betogingen tegen racisme wereldwijd. De sportkoepel heeft geen actieplan, maar Van Zanen liet tijdens de algemene vergadering, vanwege de coronacrisis online gehouden, weten dat er een mooie taak ligt. "We hebben met elkaar een verantwoordelijkheid."
"De afgelopen weken waren er uitingen die aangeven dat racisme ook op de sportvelden in Nederland aanwezig is", stelde Van Zanen. "Wij staan met elkaar voor inclusieve sport, waarin geen ruimte is voor uitsluiting op grond van geslacht, kleur etniciteit, geaardheid, religie en fysieke of verstandelijke beperking. Waar ook geen ruimte is voor seksuele intimidatie en doping."
"NOC*NSF staat volledig achter de boodschap dat onderscheid op grond van huidskleur moet stoppen, zowel in de samenleving als in de sport", vervolgde Van Zanen. "Daarin zullen we allemaal een rol moeten vervullen. We moeten stimuleren dat op de clubs het gesprek gefaciliteerd wordt, dat sporters zich kunnen uitspreken, zich veilig voelen en als dat niet zo is zich moeten kunnen melden bij de vertrouwenspersoon op de club of bij de bond. Ook wij als NOC*NSF gaan het gesprek aan met sporters, trainers, coaches, begeleiders en bestuurders om iedereen een podium te geven om ervaringen te delen."
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft eenvoudig de derde ronde bereikt van het tennistoernooi in Rome. De als eerste geplaatste Italiaan was in twee sets te sterk voor Sebastian Ofner (6-3 6-4). De Oostenrijker staat op de 82e positie van de wereldranglijst.
20 minuten geledenLE MANS (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín heeft op spectaculaire wijze de sprintrace gewonnen van de MotoGP bij de Grote Prijs van Frankrijk. Hij startte op het circuit van Le Mans als achtste, maar wist zijn Aprilia in de eerste drie bochten naar de eerste plaats te sturen. De wereldkampioen van 2024 hield vervolgens stand tot aan de finish.
5 uur geledenL'ANGLIRU (ANP) - Anna van der Breggen heeft naast de eindzege gegrepen in de Vuelta Femenina. De 36-jarige wielrenster van SD Worx - Protime moest haar leidende positie in de slotrit met aankomst op de beruchte Alto de l'Angliru afstaan aan de Spaanse Paula Blasi van UAE Team ADQ. De Zwitserse Petra Stiasny van Human Powered Health won de etappe.
6 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.
1 dag geledenLES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.
1 dag geledenROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.
1 dag geledenBOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.
1 dag geleden