NOC*NSF-voorzitter: we staan voor inclusieve sport
ARNHEM (ANP) - Anneke van Zanen-Nieberg hoopt dat "de wereld ook een beetje beter wordt door sport". Dat zei de voorzitter van NOC*NSF naar aanleiding van de vele betogingen tegen racisme wereldwijd. De sportkoepel heeft geen actieplan, maar Van Zanen liet tijdens de algemene vergadering, vanwege de coronacrisis online gehouden, weten dat er een mooie taak ligt. "We hebben met elkaar een verantwoordelijkheid."
"De afgelopen weken waren er uitingen die aangeven dat racisme ook op de sportvelden in Nederland aanwezig is", stelde Van Zanen. "Wij staan met elkaar voor inclusieve sport, waarin geen ruimte is voor uitsluiting op grond van geslacht, kleur etniciteit, geaardheid, religie en fysieke of verstandelijke beperking. Waar ook geen ruimte is voor seksuele intimidatie en doping."
"NOC*NSF staat volledig achter de boodschap dat onderscheid op grond van huidskleur moet stoppen, zowel in de samenleving als in de sport", vervolgde Van Zanen. "Daarin zullen we allemaal een rol moeten vervullen. We moeten stimuleren dat op de clubs het gesprek gefaciliteerd wordt, dat sporters zich kunnen uitspreken, zich veilig voelen en als dat niet zo is zich moeten kunnen melden bij de vertrouwenspersoon op de club of bij de bond. Ook wij als NOC*NSF gaan het gesprek aan met sporters, trainers, coaches, begeleiders en bestuurders om iedereen een podium te geven om ervaringen te delen."
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.
2 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.
3 uur geledenCORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.
3 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.
5 uur geledenSAN SEBASTIÁN (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft de Ronde van Baskenland voor vrouwen op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx - Protime behield haar leidende positie in de derde en laatste etappe met start en finish in San Sebastián. De Poolse Dominika Włodarczyk won de laatste rit.
6 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen lijkt de overwinning bij de 24 uur van de Nürburgring te kunnen vergeten. De 28-jarige Nederlander zag zijn Spaanse teamgenoot Daniel Juncadella met de Mercedes-AMG GT3 naar de pits rijden vanwege een technisch probleem. Het team van Verstappen reed op het moment van de autoproblemen aan de leiding.
9 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft in de nacht van zaterdag op zondag een goede tweede stint gereden tijdens de 24 uur van de Nürburgring. De 28-jarige Nederlander, die zaterdagmiddag in de Mercedes-AMG GT3 de leiding had gegrepen, bouwde tussen 02.00 en 04.00 uur de voorsprong op de nummer 2 uit tot een kleine halve minuut.
12 uur geleden