Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NOC*NSF presenteert shortlist voor sportverkiezing

NOC*NSF presenteert shortlist voor sportverkiezing

ARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft zondag de shortlist bekendgemaakt waaruit op 21 december de Sportman, Sportvrouw, Sportploeg, Paralympische Sporter en Coach van het Jaar wordt benoemd. Met de lange lijst met namen gaat eerst een vakjury onder leiding van oud-volleyballer Bas van de Goor aan de slag.

De shortlist voor elke categorie is samengesteld door NOC*NSF, Van de Goor en de NOS. Op 11 december maakt de vakjury de nominaties bekend, waarna sporters en coaches op 19 en 20 december digitaal hun stem mogen uitbrengen. De stemmen van sporters en coaches tellen voor 50 procent mee, die van de vakjury voor de andere 50 procent. Het Sportgala wordt, zo meldt NOC*NSF, dit jaar vervangen door een inhoudelijk programma met een beperkt aantal genodigden.

Bij de mannen zijn de wielrenners in de meerderheid, met onder anderen Harrie Lavreysen, Koen Bouwman en Dylan van Baarle. Ook dammer Roel Boomstra, biljarter Dick Jaspers en de schaatsers Thomas Krol en Kjeld Nuis dingen mee. Dat geldt ook voor Formule 1-rijder Max Verstappen, de winnaar van vorig jaar.

Leerdam en Van Vleuten

Bij de vrouwen zijn wintersporters goed vertegenwoordigd, met onder anderen langebaanschaatssters Jutta Leerdam, Irene Schouten en shorttrackster Suzanne Schulting. Wielrenster Annemiek van Vleuten, atlete Femke Bol en roeister Karolien Florijn staan ook op de shortlist van vijftien sporters. Dat geldt niet voor atlete Sifan Hassan, de winnares van vorig jaar.

Ook voor de verkiezing van Sportploeg, Paralympisch Sporter en Coach van het Jaar is een uitgebreide shortlist samengesteld.

Meer uit Sport

Verstappen tevreden met eerste podiumplaats in 2026

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen was tevreden met zijn eerste podiumplaats dit seizoen in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen eindigde in de Grote Prijs van Canada als derde achter winnaar Kimi Antonelli in de Mercedes en Ferrari-coureur Lewis Hamilton. "Om hier op het podium te staan is heel positief. Ik ben daar erg blij mee", zei hij in het interview na afloop.

6 uur geleden
Verstappen derde in Grote Prijs van Canada, zege Antonelli

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als derde geƫindigd. De viervoudig wereldkampioen moest de zege laten aan Kimi Antonelli in de Mercedes, die zijn vierde zege op rij boekte. Lewis Hamilton werd in de Ferrari tweede.

6 uur geleden
Verstappen derde in Grote Prijs van Canada, zege Antonelli

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als derde geƫindigd. De viervoudig wereldkampioen moest de zege laten aan Kimi Antonelli in de Mercedes, die zijn vierde zege op rij boekte. Lewis Hamilton werd in de Ferrari tweede.

7 uur geleden
Steenbergen verbetert Nederlands record op 100 meter vrije slag

MONACO (ANP) - Marrit Steenbergen heeft haar Nederlands record op de 100 meter vrije slag verbeterd. De 26-jarige zwemster won tijdens de Mare Nostrum-wedstrijden in Monaco in een tijd van 52,13 seconden.

10 uur geleden
Volleybalsters winnen in Four Nations Cup ook van Duitsland

APELDOORN (ANP) - De volleybalsters hebben in de Four Nations Cup ook de derde wedstrijd gewonnen. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski tegen Duitsland met 3-1 in sets: 25-22 25-27 25-22 25-21.

12 uur geleden
Noor Dversnes wint rit in Giro door peloton voor te blijven

MILAAN (ANP) - Wielrenner Fredrik Dversnes heeft voor een grote verrassing gezorgd door de vijftiende etappe van de Giro d'Italia te winnen. De Noor van Uno-X Mobility won na 157 kilometer tussen Voghera en Milaan de sprint van vier vluchters, die het peloton wisten voor te blijven. Hij bleef de Italianen Mirco Maestri en Martin Marcellusi voor. Het peloton, waar de Fransman Paul Magnier de sprint won voor Dylan Groenewegen, kwam te laat.

13 uur geleden
Zverev begint Roland Garros met overtuigende zege op Bonzi

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev is op overtuigende wijze begonnen aan Roland Garros. De als tweede geplaatste Duitser rekende in drie sets af met de Fransman Benjamin Bonzi, de nummer 95 van de wereld: 6-3 6-4 6-2.

15 uur geleden