NOC*NSF presenteert shortlist voor sportverkiezing
ARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft zondag de shortlist bekendgemaakt waaruit op 21 december de Sportman, Sportvrouw, Sportploeg, Paralympische Sporter en Coach van het Jaar wordt benoemd. Met de lange lijst met namen gaat eerst een vakjury onder leiding van oud-volleyballer Bas van de Goor aan de slag.
De shortlist voor elke categorie is samengesteld door NOC*NSF, Van de Goor en de NOS. Op 11 december maakt de vakjury de nominaties bekend, waarna sporters en coaches op 19 en 20 december digitaal hun stem mogen uitbrengen. De stemmen van sporters en coaches tellen voor 50 procent mee, die van de vakjury voor de andere 50 procent. Het Sportgala wordt, zo meldt NOC*NSF, dit jaar vervangen door een inhoudelijk programma met een beperkt aantal genodigden.
Bij de mannen zijn de wielrenners in de meerderheid, met onder anderen Harrie Lavreysen, Koen Bouwman en Dylan van Baarle. Ook dammer Roel Boomstra, biljarter Dick Jaspers en de schaatsers Thomas Krol en Kjeld Nuis dingen mee. Dat geldt ook voor Formule 1-rijder Max Verstappen, de winnaar van vorig jaar.
Leerdam en Van Vleuten
Bij de vrouwen zijn wintersporters goed vertegenwoordigd, met onder anderen langebaanschaatssters Jutta Leerdam, Irene Schouten en shorttrackster Suzanne Schulting. Wielrenster Annemiek van Vleuten, atlete Femke Bol en roeister Karolien Florijn staan ook op de shortlist van vijftien sporters. Dat geldt niet voor atlete Sifan Hassan, de winnares van vorig jaar.
Ook voor de verkiezing van Sportploeg, Paralympisch Sporter en Coach van het Jaar is een uitgebreide shortlist samengesteld.
Meer uit Sport
ABU DHABI (ANP) - Er is voldoende respect bij Lando Norris en Oscar Piastri om elkaar de wereldtitel in de Formule 1 te gunnen. Dat lieten de beide coureurs van McLaren weten in Abu Dhabi. "Daar is geen discussie over. Als een van ons zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 wint, is dat iets om te vieren. Dat snapt ook degene die de titel verliest", zei Piastri.
34 minuten geledenFORT LAUDERDALE (ANP/AFP/RTR) - "Dit is het moment waarop ik heb gewacht en waar we als team op hebben gewacht." Dat zei Lionel Messi na de 3-1-overwinning van Inter Miami op Vancouver Whitecaps in Fort Lauderdale. Messi speelde bij alle drie de treffers een belangrijke rol.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters zijn al zeker van een plek in de kwartfinales op het WK in eigen land. De ploeg van bondscoach Henrik Signell versloeg Polen in de tweede wedstrijd van de hoofdronde: 33-22. Maandag wacht wereldkampioen Frankrijk in de laatste wedstrijd van de hoofdronde. Na die wedstrijd wordt bekend welke ploeg Nederland treft in de kwartfinale op woensdag 10 december.
10 uur geledenLUBLIN (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin overtuigend de titel op de 200 meter wisselslag gewonnen. Steenbergen verbrak met 2.01,83 het meer dan tien jaar oude Europees record van Katinka Hosszu uit Hongarije.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De Amerikaanse schaatser Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen een flinke tik uitgedeeld aan Jenning de Boo. Stolz reed het baanrecord van De Boo (1.07,08) uit de boeken met 1.06,38. De Duitser Finn Sonnekalb werd met 1.07,41 tweede. Tim Prins pakte het brons met 1.07,49.
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joy Beune heeft bij de derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Heerenveen de 1500 meter gewonnen. De 26-jarige schaatsster was in de voorlaatste rit met 1.53,10 opnieuw sneller dan de Japanse wereldrecordhoudster Miho Takagi, die in 1.53,89 vijfde werd. Het is voor de regerend wereldkampioene de derde wereldbekeroverwinning dit seizoen, nadat ze ook in Salt Lake City en Calgary de beste was.
15 uur geledenZAGREB (ANP) - Het Nederlandse kunstschaatspaar Daria Danilova en Michel Tsiba is er niet in geslaagd een ticket voor de Olympische Spelen in Milaan veilig te stellen. Het duo haalde tijdens de Golden Spin in Zagreb een score van 160,38 punten. Dat was niet genoeg om te voldoen aan de eis van NOC*NSF, de Nederlandse sportkoepel die de limiet voor deelname op 173,89 punten heeft gezet.
15 uur geleden