NOC*NSF presenteert shortlist voor sportverkiezing
ARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft zondag de shortlist bekendgemaakt waaruit op 21 december de Sportman, Sportvrouw, Sportploeg, Paralympische Sporter en Coach van het Jaar wordt benoemd. Met de lange lijst met namen gaat eerst een vakjury onder leiding van oud-volleyballer Bas van de Goor aan de slag.
De shortlist voor elke categorie is samengesteld door NOC*NSF, Van de Goor en de NOS. Op 11 december maakt de vakjury de nominaties bekend, waarna sporters en coaches op 19 en 20 december digitaal hun stem mogen uitbrengen. De stemmen van sporters en coaches tellen voor 50 procent mee, die van de vakjury voor de andere 50 procent. Het Sportgala wordt, zo meldt NOC*NSF, dit jaar vervangen door een inhoudelijk programma met een beperkt aantal genodigden.
Bij de mannen zijn de wielrenners in de meerderheid, met onder anderen Harrie Lavreysen, Koen Bouwman en Dylan van Baarle. Ook dammer Roel Boomstra, biljarter Dick Jaspers en de schaatsers Thomas Krol en Kjeld Nuis dingen mee. Dat geldt ook voor Formule 1-rijder Max Verstappen, de winnaar van vorig jaar.
Leerdam en Van Vleuten
Bij de vrouwen zijn wintersporters goed vertegenwoordigd, met onder anderen langebaanschaatssters Jutta Leerdam, Irene Schouten en shorttrackster Suzanne Schulting. Wielrenster Annemiek van Vleuten, atlete Femke Bol en roeister Karolien Florijn staan ook op de shortlist van vijftien sporters. Dat geldt niet voor atlete Sifan Hassan, de winnares van vorig jaar.
Ook voor de verkiezing van Sportploeg, Paralympisch Sporter en Coach van het Jaar is een uitgebreide shortlist samengesteld.
Meer uit Sport
MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
2 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.
3 uur geledenMONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
5 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.
6 uur geledenMONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.
8 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
1 dag geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
1 dag geleden