Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NOC*NSF met nieuwe wensenlijst naar minister

NOC*NSF met nieuwe wensenlijst naar minister

NOOTDORP (ANP) - Anneke van Zanen-Nieberg hoopt de leden van NOC*NSF maandag goed nieuws te kunnen melden tijdens de algemene ledenvergadering. De voorzitter van de sportkoepel heeft eerder die dag een gesprek met minister Van Rijn (VWS) waarin zij een pleidooi zal houden voor een vervroegde start van competities in zomersporten als cricket, honk- en softbal en tennis.

Een versoepeling van de regels tegen verspreiding van het coronavirus leidde er al toe dat binnensporten, zoals badminton, gymnastiek en volleybal, en de sportscholen onder een klein voorbehoud op 1 juli weer de zaal in kunnen om te trainen. Buiten is dat voor de meeste sporten al langer mogelijk, voor de jeugd zonder de beperkende 1,5-meterregel.

"Een aantal sporten leent zich ervoor om weer te starten", zei Van Zanen tijdens een informele bijeenkomst in Nootdorp. "De bezorgdheid van het kabinet ligt vooral bij de vervoersstroom die competities met zich meebrengen. Wij denken dat dat bij dit soort sporten te reguleren is."

Breedtesport

Vooralsnog mag er voor 1 september niet in competitieverband worden gesport. "Dat er die datum kan worden begonnen is essentieel. Maar het is natuurlijk niet alleen VWS dat erover beslist. Wedstrijden gelden als evenementen waarover ook andere ministeries (justitie, binnenlandse zaken) meebeslissen. Bij de minister staat de sport er in ieder geval goed op. Van Rijn erkent ook het belang van met name breedtesport. Bewijslast daarvoor is niet meer nodig", aldus Van Zanen, die daarom ook financieel op een volgende tegemoetkoming hoopt.

Eerder zegde het kabinet 110 miljoen euro toe, grotendeels via het kwijtschelden van accommodatiehuur tijdens de eerste maanden van de coronacrisis. Maar het ontbreken van inkomsten zal de clubs nog maanden parten spelen. Van Zanen: "Ook daarover gaan we het zeker hebben." De ledenvergadering van NOC*NSF beleeft maandag een primeur. De leden gaan niet naar Papendal, maar vergaderen via Zoom.

Meer uit Sport

Venus Williams krijgt wildcard voor Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisster Venus Williams krijgt een wildcard voor de Australian Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi bekend.

9 uur geleden
Darter Van Veen voor het eerst in carrière naar halve finale WK

LONDEN (ANP) - Gian van Veen heeft voor het eerst in zijn carrière de halve finale van het WK darts bereikt. De 23-jarige Nederlander versloeg in Alexandra Palace in Londen de als tweede geplaatste Engelsman Luke Humphries met 5-1 in sets.

12 uur geleden
Sloveen Prevc wint nieuwjaarsspringen Garmisch-Partenkirchen

GARMISCH-PARTENKIRCHEN (ANP/DPA) - De Sloveense schansspringer Domen Prevc heeft met overmacht het traditionele nieuwjaarsspringen in Garmisch-Partenkirchen gewonnen. Prevc noteerde vanaf de grote schans afstanden van 143 en 141 meter en was daarmee de beste. De Sloveen won ook al de wedstrijd van de Vierschansentournee in Oberstdorf en leidt het klassement na twee van de vier wedstrijden.

17 uur geleden
Van der Poel onklopbaar: zevende zege in zevende veldrit

BAAL (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn zevende zege in zeven veldritten binnen. De wereldkampioen was op nieuwjaarsdag ook verreweg de sterkste in de Grote Prijs Sven Nys in het Vlaamse Baal. Eerder won de Nederlander in Loenhout, Gavere, Hofstade, Namen, Antwerpen en Koksijde.

18 uur geleden
Beune krijgt geen aanwijsplek voor 1500 meter op Spelen Milaan

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft van de selectiecommissie geen aanwijsplek gekregen voor de 1500 meter op de Olympische Spelen. De regerend wereldkampioene werd op het olympisch kwalificatietoernooi vierde en greep zo naast een ticket voor de Spelen. Beune won dit seizoen de drie wereldbekerwedstrijden op de 1500 meter waarop ze startte.

19 uur geleden
Groenewoud prolongeert Nederlandse marathontitel kunstijs

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft haar Nederlandse titel bij het marathonschaatsen op kunstijs geprolongeerd. De schaatsster van Team Albert Heijn Zaanlander was op het ijs van Thialf in Heerenveen na honderd ronden de sterkste in de massasprint. Ze bleef op de meet Kim Talsma (tweede) en Lianne van Loon (derde) voor.

19 uur geleden
Gebroken hart bij schaatser Prins na missen Olympische Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Het missen van de Olympische Spelen heeft voor een gebroken hart gezorgd bij Tim Prins. De 22-jarige Fries van Reggeborgh was als derde geëindigd op de 1500 meter, maar viel als tiende schaatser in de selectievolgorde af, omdat de selectiecommissie van de schaatsbond een aanwijsplek gaf aan Marcel Bosker, die ook in actie komt op de ploegenachtervolging.

19 uur geleden