NOC*NSF met nieuwe wensenlijst naar minister
NOOTDORP (ANP) - Anneke van Zanen-Nieberg hoopt de leden van NOC*NSF maandag goed nieuws te kunnen melden tijdens de algemene ledenvergadering. De voorzitter van de sportkoepel heeft eerder die dag een gesprek met minister Van Rijn (VWS) waarin zij een pleidooi zal houden voor een vervroegde start van competities in zomersporten als cricket, honk- en softbal en tennis.
Een versoepeling van de regels tegen verspreiding van het coronavirus leidde er al toe dat binnensporten, zoals badminton, gymnastiek en volleybal, en de sportscholen onder een klein voorbehoud op 1 juli weer de zaal in kunnen om te trainen. Buiten is dat voor de meeste sporten al langer mogelijk, voor de jeugd zonder de beperkende 1,5-meterregel.
"Een aantal sporten leent zich ervoor om weer te starten", zei Van Zanen tijdens een informele bijeenkomst in Nootdorp. "De bezorgdheid van het kabinet ligt vooral bij de vervoersstroom die competities met zich meebrengen. Wij denken dat dat bij dit soort sporten te reguleren is."
Breedtesport
Vooralsnog mag er voor 1 september niet in competitieverband worden gesport. "Dat er die datum kan worden begonnen is essentieel. Maar het is natuurlijk niet alleen VWS dat erover beslist. Wedstrijden gelden als evenementen waarover ook andere ministeries (justitie, binnenlandse zaken) meebeslissen. Bij de minister staat de sport er in ieder geval goed op. Van Rijn erkent ook het belang van met name breedtesport. Bewijslast daarvoor is niet meer nodig", aldus Van Zanen, die daarom ook financieel op een volgende tegemoetkoming hoopt.
Eerder zegde het kabinet 110 miljoen euro toe, grotendeels via het kwijtschelden van accommodatiehuur tijdens de eerste maanden van de coronacrisis. Maar het ontbreken van inkomsten zal de clubs nog maanden parten spelen. Van Zanen: "Ook daarover gaan we het zeker hebben." De ledenvergadering van NOC*NSF beleeft maandag een primeur. De leden gaan niet naar Papendal, maar vergaderen via Zoom.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - De Noorse schaatser Bjørn Magnussen heeft voor een jaar getekend bij Team Essent, de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie. De 28-jarige Magnussen beleefde afgelopen seizoen zijn beste tot nu toe met de 6e plaats op de WK sprint, 13e op de olympische 500 meter en 21e op de 1000 meter in Milaan.
33 minuten geledenMADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.
15 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar contract bij Team Essent met twee jaar verlengd en vervolgt daarmee haar carrière in het langebaanschaatsen. De 28-jarige Groningse blijft tot medio 2028 verbonden aan de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie.
1 dag geledenMADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.
1 dag geledenBOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.
1 dag geleden