NOC*NSF met nieuwe wensenlijst naar minister
NOOTDORP (ANP) - Anneke van Zanen-Nieberg hoopt de leden van NOC*NSF maandag goed nieuws te kunnen melden tijdens de algemene ledenvergadering. De voorzitter van de sportkoepel heeft eerder die dag een gesprek met minister Van Rijn (VWS) waarin zij een pleidooi zal houden voor een vervroegde start van competities in zomersporten als cricket, honk- en softbal en tennis.
Een versoepeling van de regels tegen verspreiding van het coronavirus leidde er al toe dat binnensporten, zoals badminton, gymnastiek en volleybal, en de sportscholen onder een klein voorbehoud op 1 juli weer de zaal in kunnen om te trainen. Buiten is dat voor de meeste sporten al langer mogelijk, voor de jeugd zonder de beperkende 1,5-meterregel.
"Een aantal sporten leent zich ervoor om weer te starten", zei Van Zanen tijdens een informele bijeenkomst in Nootdorp. "De bezorgdheid van het kabinet ligt vooral bij de vervoersstroom die competities met zich meebrengen. Wij denken dat dat bij dit soort sporten te reguleren is."
Breedtesport
Vooralsnog mag er voor 1 september niet in competitieverband worden gesport. "Dat er die datum kan worden begonnen is essentieel. Maar het is natuurlijk niet alleen VWS dat erover beslist. Wedstrijden gelden als evenementen waarover ook andere ministeries (justitie, binnenlandse zaken) meebeslissen. Bij de minister staat de sport er in ieder geval goed op. Van Rijn erkent ook het belang van met name breedtesport. Bewijslast daarvoor is niet meer nodig", aldus Van Zanen, die daarom ook financieel op een volgende tegemoetkoming hoopt.
Eerder zegde het kabinet 110 miljoen euro toe, grotendeels via het kwijtschelden van accommodatiehuur tijdens de eerste maanden van de coronacrisis. Maar het ontbreken van inkomsten zal de clubs nog maanden parten spelen. Van Zanen: "Ook daarover gaan we het zeker hebben." De ledenvergadering van NOC*NSF beleeft maandag een primeur. De leden gaan niet naar Papendal, maar vergaderen via Zoom.
Meer uit Sport
AMSTERDAM (ANP) - De marathon van Amsterdam zal niet meer terugkeren in het centrum van de stad. Dat heeft René Wit van organisator Le Champion bevestigd. Na onderzoek blijkt dat het niet veilig genoeg is om het parcours door de binnenstad te laten lopen.
40 minuten geledenMADRID (ANP/BELGA) - Tennisser Alexander Blockx heeft voor het eerst de kwartfinale van een masterstoernooi gehaald. De 21-jarige Belg deed dat in Madrid, waar hij in de vierde ronde afrekende met Francisco Cerúndolo. De Argentijn haalde vorig jaar nog de halve finales in Madrid.
14 uur geledenVILLARS-SUR-GLÂNE (ANP) - Dorian Godon heeft de proloog van de Ronde van Romandië gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers was de snelste in de tijdrit over 3,2 kilometer in Villars-sur-Glâne en is de eerste leider in de zesdaagse ronde in het westen van Zwitserland. De Portugees Ivo Oliveira werd op zes seconden tweede, in tijd gelijk met Jakob Söderqvist uit Zweden. Tadej Pogacar werd op zeven seconden vijfde.
18 uur geledenNICE (ANP) - De organisatie van de Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen overweegt de wedstrijden in het ijshockey bij de mannen te verplaatsen van Nice naar Parijs of Lyon. De nieuwgekozen burgemeester Éric Ciotti van Nice wil het voetbalstadion van OGC Nice niet voor lange tijd vrijgeven om er een tijdelijk ijshockeystadion van te maken.
22 uur geledenSHEFFIELD (ANP/DPA) - De Iraniër Hossein Vafaei heeft de grootste stunt tot nog toe geleverd op het WK snooker in het Engelse Sheffield. De 31-jarige nummer 32 van de wereld plaatste zich voor de kwartfinale door de als eerste geplaatste Engelsman Judd Trump uit te schakelen.
22 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse wielerploeg Ineos Grenadiers gaat vanaf de Giro d'Italia van komende maand verder onder de naam Netcompany Ineos. Het Deense techbedrijf Netcompany heeft zich voor vijf jaar verbonden aan de ploeg waar de Nederlander Thymen Arensman voor rijdt.
23 uur geledenMADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft zich verrassend geplaatst bij de laatste zestien van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 69 van de wereld rekende in twee sets af met de Canadese favoriet en nummer 5 van de wereld, Félix Auger-Aliassime: 7-6 (3) 6-3.
1 dag geleden