NOC*NSF maakt zich zorgen ondanks goed nieuws over bezuinigingen
ARNHEM (ANP) - NOC*NSF heeft positief gereageerd op het feit dat het kabinet in 2025 niet bezuinigt op sport, maar de sportkoepel vreest negatieve gevolgen bij andere plannen. Dat schrijft NOC*NSF in een reactie op de miljoenennota.
"Het is overduidelijk dat dit kabinet sport een warm hart toedraagt en de maatschappelijke impact van sport onderkent", verklaart NOC*NSF. "Het is goed dat er voor het komende jaar géén bezuinigingen op de sportbegroting staan. Maar dat neemt helaas onze zorgen nog niet weg."
"Want andere plannen van dit kabinet hebben grote gevolgen voor de sport. Dat zijn de plannen uit het hoofdlijnenakkoord voor de btw, die omhoog gaat van 9 naar 21 procent en de kansspelbelasting die omhoog gaat. Daarnaast komt er ook een aanpassing van de gemeentelijke sportsubsidies", aldus de sportkoepel.
Volgens NOC*NSF betekenen de effecten van de maatregelen "een aderlating voor de sport van tientallen miljoenen per jaar". De sportkoepel meent dat iedereen die sport dit vanaf 2026 gaat voelen.
"NOC*NSF heeft hierover grote zorgen en zal het gesprek hierover met het kabinet blijven voeren. Het kabinet stelt 'kijk wat er wél kan'; die handschoen pakken wij graag op", aldus Marc van den Tweel, algemeen directeur NOC*NSF.
Meer uit Binnenland
PEEST (ANP) - De Nederlandse hulpverlener Pieter Wittenberg is vrijdag op 78-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt de hulporganisatie Human Power zondag na een bericht van RTV Drenthe. Wittenberg was op het Griekse eiland Lesbos aangeklaagd voor onder meer mensensmokkel, omdat hij bootvluchtelingen had geholpen. In januari werd hij vrijgesproken, net als 23 andere hulpverleners.
6 uur geledenASSEN (ANP) - Na een dubbele aardbeving in de buurt van Assen heeft het Instituut Mijnbouwschade Groningen meer dan driehonderd meldingen van schade gekregen. Dat instituut is eigenlijk verantwoordelijk voor het afhandelen van schade door gaswinning uit het Groningenveld. De aardbeving bij Assen gebeurde in een ander gasveld. Die schade wordt afgehandeld door de Commissie Mijnbouwschade, die 132 meldingen heeft gekregen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een reisadvies opgesteld voor Nederlanders die weg willen uit de Westelijke Jordaanoever. Zij kunnen reizen via Jordanië, waar het luchtruim nog open is. Een andere optie is vliegen vanuit Israël. Daar is het luchtruim beperkt open.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij het Olympisch Stadion in Amsterdam is zondagmiddag een driedaagse vrijheidsloop voor Iran gestart. Het einddoel is de Tweede Kamer, waar de lopers dinsdag een petitie willen aanbieden.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een persoon is in de nacht van zaterdag op zondag omgekomen door een schietpartij bij het Koningin Wilhelminaplein in Amsterdam Nieuw-West, meldt de politie. Veel details zijn nog onbekend.
15 uur geledenGEELBROEK (ANP) - Het aantal schademeldingen na de aardbevingen bij het Drentse Geelbroek is opgelopen tot 132, meldt de Commissie Mijnbouwschade. De buurtschap bij het Drentse gasveld Eleveld werd in de nacht van vrijdag op zaterdag getroffen door een beving met een magnitude van 3,0. Enkele uren later was er een naschok met een kracht van 1,3.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Waar de maand met zacht lenteweer begon, eindigt maart naar verwachting ook met weer dat zachter en droger is dan normaal. Vanaf april keert het 'normale' weer terug, verwacht Weeronline.
19 uur geleden