NOC*NSF maakt zich zorgen ondanks goed nieuws over bezuinigingen
ARNHEM (ANP) - NOC*NSF heeft positief gereageerd op het feit dat het kabinet in 2025 niet bezuinigt op sport, maar de sportkoepel vreest negatieve gevolgen bij andere plannen. Dat schrijft NOC*NSF in een reactie op de miljoenennota.
"Het is overduidelijk dat dit kabinet sport een warm hart toedraagt en de maatschappelijke impact van sport onderkent", verklaart NOC*NSF. "Het is goed dat er voor het komende jaar géén bezuinigingen op de sportbegroting staan. Maar dat neemt helaas onze zorgen nog niet weg."
"Want andere plannen van dit kabinet hebben grote gevolgen voor de sport. Dat zijn de plannen uit het hoofdlijnenakkoord voor de btw, die omhoog gaat van 9 naar 21 procent en de kansspelbelasting die omhoog gaat. Daarnaast komt er ook een aanpassing van de gemeentelijke sportsubsidies", aldus de sportkoepel.
Volgens NOC*NSF betekenen de effecten van de maatregelen "een aderlating voor de sport van tientallen miljoenen per jaar". De sportkoepel meent dat iedereen die sport dit vanaf 2026 gaat voelen.
"NOC*NSF heeft hierover grote zorgen en zal het gesprek hierover met het kabinet blijven voeren. Het kabinet stelt 'kijk wat er wél kan'; die handschoen pakken wij graag op", aldus Marc van den Tweel, algemeen directeur NOC*NSF.
Meer uit Binnenland
'T HARDE (ANP) - De brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde in Gelderland heeft vrijdagmiddag nog meerdere vuurhaarden, zegt de veiligheidsregio. "Door de inzet van de helikopters kunnen we hopelijk sneller afronden. De situatie duurt al een paar dagen en vergt veel van de brandweerlieden."
52 minuten geledenNAALDWIJK (ANP) - Duizenden mensen hebben vrijdag aan het begin van de middag in Naaldwijk met een luid applaus een laatste eer bewezen aan sociale-mediapersoonlijkheid Jade Kops. Buiten het WestlandTheater De Naald, waar het besloten afscheid plaatsvond, vormden belangstellenden uit heel Nederland een erehaag.
56 minuten geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer wil de natuurbrand bij 't Harde zo snel mogelijk blussen, zegt burgemeester van Elburg Harm-Jan van Schaik. Voor het blussen zullen vrijdag ook weer twee Chinook-helikopters worden ingezet, met het doel het bluswerk te versnellen.
2 uur geleden'T HARDE (ANP) - Defensie zet twee Chinook-transporthelikopters in bij de bestrijding van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Dat meldt het Defensie Helikopter Commando (DHC) op X.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Marechaussee doet ook onderzoek naar een brand op een militair oefenterrein op de Ederheide, die op dinsdag 21 april uitbrak. Dat werd vrijdag bekendgemaakt. Bekend was al dat onderzoek loopt naar branden op oefenterreinen bij 't Harde, Oirschot en Weert.
4 uur geledenWEERT (ANP) - In Weert geldt een noodverordening voor het gebied waar de brandweer nog steeds bezig is met het blussen van de natuurbrand. De noodverordening is donderdagavond laat ingegaan en geldt vrijdag nog steeds, laat een woordvoerder weten.
4 uur geledenDEN HELDER (ANP) - De Vakbond voor Burger en Militair defensiepersoneel (VBM) is het eens met generaal Onno Eichelsheim, die zegt dat oefeningen van Defensie ondanks de droogte niet tijdelijk stilgelegd hoeven te worden. Deze week ontstonden drie grote natuurbranden op militaire terreinen. Voorzitter Jean Debie vindt het desondanks niet onverantwoord om onder de huidige omstandigheden te oefenen. "Militairen weten over het algemeen heel goed wat ze op zulke momenten moeten doen."
4 uur geleden