NOC*NSF maakt zich zorgen ondanks goed nieuws over bezuinigingen
ARNHEM (ANP) - NOC*NSF heeft positief gereageerd op het feit dat het kabinet in 2025 niet bezuinigt op sport, maar de sportkoepel vreest negatieve gevolgen bij andere plannen. Dat schrijft NOC*NSF in een reactie op de miljoenennota.
"Het is overduidelijk dat dit kabinet sport een warm hart toedraagt en de maatschappelijke impact van sport onderkent", verklaart NOC*NSF. "Het is goed dat er voor het komende jaar géén bezuinigingen op de sportbegroting staan. Maar dat neemt helaas onze zorgen nog niet weg."
"Want andere plannen van dit kabinet hebben grote gevolgen voor de sport. Dat zijn de plannen uit het hoofdlijnenakkoord voor de btw, die omhoog gaat van 9 naar 21 procent en de kansspelbelasting die omhoog gaat. Daarnaast komt er ook een aanpassing van de gemeentelijke sportsubsidies", aldus de sportkoepel.
Volgens NOC*NSF betekenen de effecten van de maatregelen "een aderlating voor de sport van tientallen miljoenen per jaar". De sportkoepel meent dat iedereen die sport dit vanaf 2026 gaat voelen.
"NOC*NSF heeft hierover grote zorgen en zal het gesprek hierover met het kabinet blijven voeren. Het kabinet stelt 'kijk wat er wél kan'; die handschoen pakken wij graag op", aldus Marc van den Tweel, algemeen directeur NOC*NSF.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Ook de HEMA roept klanten op speel- en knutselzand terug te brengen naar de winkel, omdat er mogelijk asbest in het product zit. "Na extra onderzoek is gebleken dat in minimaal één buisje van de producten asbest is aangetroffen", meldt de HEMA op de website. Eerder riepen winkels als Action en Top1Toys speelgoed met zand terug.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Irak worden IS-strijders "met een Nederlandse link" vastgehouden die eerder waren gedetineerd in kampen in het noordoosten van Syrië, bevestigt het demissionaire kabinet aan de Tweede Kamer. Zij waren onder de 5704 mannelijke strijders van de terreurgroep die de afgelopen weken door de Verenigde Staten zijn overgebracht.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ) is "onprettig verrast" door het besluit dat een journalist van De Twentsche Courant Tubantia vervolgd moet worden voor smaad. Het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden heeft het Openbaar Ministerie onlangs opgedragen de journalist te vervolgen na een beklagprocedure.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Tot nu toe hebben vijf landen toegezegd om met troepen mee te doen aan de internationale veiligheidsmacht in Gaza. Dat kondigde de Amerikaanse bevelhebber van die macht aan bij de eerste bijeenkomst van de Vredesraad, die de Amerikaanse president Donald Trump oprichtte om toe te zien op het staakt-het-vuren in Gaza. Het zou gaan om Indonesië, Marokko, Kazachstan, Kosovo en Albanië.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie moet een journalist van De Twentsche Courant Tubantia vervolgen voor smaad. Dat heeft het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden onlangs bepaald in een beklagprocedure. Die was aangespannen door onder anderen een vrouw uit Hengelo die jarenlang spirituele sessies organiseerde en leidde.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rudi Bakker, voormalig directeur van SE Fireworks in Enschede, is woensdag op 63-jarige leeftijd overleden. Zijn advocaat Peter Plasman bevestigde donderdag een bericht hierover in De Twentsche Courant Tubantia.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De estafettestakingen van personeel in de jeugdzorg na vastgelopen cao-onderhandelingen zijn voorbij. Donderdag vond de laatste plaats in Amsterdam. Zo'n 180 medewerkers kwamen bijeen om overuren te berekenen en te overhandigen aan de werkgever, meldt vakbond FNV. Op 2 maart vindt een landelijke 24-uursstaking plaats.
13 uur geleden