Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NOC*NSF maakt zich over doorgaan Spelen nog geen zorgen

NOC*NSF maakt zich over doorgaan Spelen nog geen zorgen

ARNHEM (ANP) - NOC*NSF volgt de ontwikkelingen rond het nieuwe coronavirus op de voet. De sportkoepel maakt zich met het oog op de Olympische Spelen, die in juli van start gaan, nog geen zorgen. "We zien dat Japan maatregelen neemt om mogelijke verdere verspreiding van het virus in Japan tegen te gaan. Op dit moment zijn er geen aanwijzingen of redenen te veronderstellen dat Tokio 2020 geen doorgang zou vinden", zegt een woordvoerder. "De voorbereidingen ter plekke van het organisatiecomité vinden voor zover wij kunnen overzien gewoon en zonder bijzonder oponthoud plaats. Dat geldt ook voor die van ons."

Begin maart komt het Internationaal Olympisch Comité in Lausanne bij elkaar. Daar zal het coronavirus ook ter sprake komen.

"Net als in de aanloop naar alle Spelen in het verleden hebben we ook nu veel contact met zowel het IOC als met de plaatselijke organisatoren. Bovendien is er regelmatig contact met de Nederlandse ambassade ter plekke die goed inzicht heeft in de situatie in Japan", legt de woordvoerder van NOC*NSF uit.

Evenementen afgelast

Er zijn al wat sportevenementen afgelast, onder meer de WK indoor atletiek in China. Voor enkele atleten was dat een belangrijk toernooi in aanloop naar de Spelen. NOC*NSF staat in nauw contact met de sporters. "Wij merken dat de sporters zich in deze periode vooral bezighouden met hun persoonlijke kwalificatietraject. Daar waar bijvoorbeeld kwalificatiemomenten worden afgelast of gewijzigd raakt het virus hun voorbereiding."

De sportkoepel adviseert de sporters zich aan de anti-infectieprotocollen te houden. De medische staf van NOC*NSF heeft contact met Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) en daarmee ook met de Wereldgezondheidsorganisatie WHO. "Dat maakt het mogelijk om mogelijke aanwijzingen en maatregelen van het RIVM direct over te nemen en toe te passen", zegt de woordvoerder. "Zo nodig zal onze medische staf het netwerk van bondsartsen inschakelen om waar gewenst de sporters voor te lichten over de situatie."

Met het uitstellen van de Olympische Spelen naar een later moment, of het verplaatsen van het evenement naar een andere stad, houdt NOC*NSF nu geen rekening. "Wij houden ons vooral bezig met het organiseren van een goede 'uitzending' van TeamNL naar de Spelen met optimaal voorbereidde sporters. Wij werken altijd met het gegeven dat de Spelen worden georganiseerd op de plek en gedurende het tijdvak waarop dat eerder is vastgelegd. Wij zien op dit moment geen redenen om te verwachten dat het dit keer anders zou zijn."

Meer uit Sport

Sinner moeizaam naar derde ronde masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.

43 minuten geleden
Alcaraz kan door polsblessure titel Roland Garros niet verdedigen

MADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.

2 uur geleden
EK atletiek van 2028 in Poolse Chorzow

CHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.

7 uur geleden
Griekspoor boekt eerste gravelzege van het seizoen in Madrid

MADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.

8 uur geleden
Olympisch kampioene Van Rouwendaal aan de slag bij zwembond

NIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.

11 uur geleden
Meer dan 4 miljoen tickets verkocht voor Spelen van 2028 in LA

LOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.

1 dag geleden
Klaver loopt 400 meter op FBK Games in Hengelo

HENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.

1 dag geleden