Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NOC*NSF: logisch dat coronasteun stopt, maar andere steun nodig

NOC*NSF: logisch dat coronasteun stopt, maar andere steun nodig

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse sportkoepel NOC*NSF vindt het "niet onlogisch" dat het kabinet de belangrijkste coronasteunmaatregelen per 1 april stopzet. Volgens Erik Lenselink, manager Corporate Affairs bij NOC*NSF, hebben sportbonden en clubs echter wel andere steun nodig voor de langere termijn. "Want we vrezen dat het na-ijleffect nog jaren kan voortduren."

Volgens NOC*NSF blijven investeringen nodig om de Nederlandse sport weer 'de oude' te laten worden en vooral om de bevolking weerbaarder, actiever en fitter te maken. "We begrijpen dat de noodsteun stopt nu de maatregelen verdwijnen of afgeschaald worden. Maar de herstelopgave begint nu pas", aldus Lenselink. "We willen Nederland weer vitaal krijgen. Of eigenlijk: vitaler dan we waren. Want één van de redenen waarom deze pandemie er zo ingehakt heeft, is dat veel mensen niet fit waren. Een van de beste manieren om in de toekomst zo'n pandemie aan te kunnen, is om een weerbare bevolking te hebben."

Uit onderzoek dat NOC*NSF gedurende de pandemie liet uitvoeren door het Mulier Instituut, kwam naar voren dat in de sport zo'n half miljard euro aan eigen vermogen is verdampt. "En dat geld is niet zomaar terug. Het aantal leden van clubs is teruggelopen, het aantal vrijwilligers ook. Over de hele breedte gezien is het aantal sporters in Nederland zelfs dramatisch gedaald. De sport heeft dus steun nodig om weer op het 'oude' niveau te komen. Dat hoeft geen coronanoodsteun te heten, maar dat mag ook een ander type steun zijn", aldus Lenselink.

Monitor Sport en Corona

Uit de laatste Monitor Sport en Corona van het Mulier Instituut kwam naar voren dat financiële impact van de pandemie vooral dankzij de steunmaatregelen van de overheid beperkt bleef. Clubs konden hierdoor hun omzetverlies opvangen en salarissen blijven doorbetalen. Het Mulier Instituut berekende dat de sport in 2020 en 2021 zo'n 1 miljard euro heeft ontvangen uit de steunpakketten.

Bij NOC*NSF zijn geen voorbeelden bekend van sportverenigingen die als gevolg van de pandemie zijn omgevallen. "We zien wel dat bonden hebben ingeteerd op eigen vermogen en dat daar minder mensen werken. De kwaliteit van hun dienstverlening wordt daardoor minder. Je kan dan in een soort vicieuze cirkel belanden, zoiets kan nog jaren doorwerken", aldus Lenselink. "We willen samen met de overheid proberen om Nederland weer vitaal te krijgen."

Meer uit Sport

Hockeyster De Waard is nog niet bezig met naderend afscheid

AMSTERDAM (ANP) - Voor hockeyster Xan de Waard zit haar topsportcarrière er over twee wedstrijden op. De international en voormalig aanvoerder van Oranje staat donderdag op het WK in eigen land in de halve finale tegen België en speelt daarna nog de finale of de strijd om het brons. Bezig met haar afscheid is ze niet. "Totaal niet", zegt ze.

13 minuten geleden
Bondscoach Oranje weet waar hij hockeysters België pijn moet doen

AMSTERDAM (ANP) - De hockeysters van bondscoach Raoul Ehren zijn volledig fit en klaar voor de halve finale van het wereldkampioenschap donderdag tegen België. Als voormalig bondscoach van de Belgische hockeysters kent hij de tegenstander door en door. "Het gaat om de vorm die we op het veld kunnen laten zien en desnoods in de shoot-outs", kijkt Ehren vooruit.

35 minuten geleden
Serena Williams en Alcaraz uitgeschakeld op US Open

NEW YORK (ANP) - Serena Williams en Carlos Alcaraz zijn in de kwartfinale van het gemengd dubbeltoernooi van de US Open uitgeschakeld. Ze verloren van de Zwitserse Belinda Bencic en Flavio Cobolli uit Italië (5-4 4-1).

5 uur geleden
Djokovic en Sabalenka al klaar in gemengd dubbelspel US Open

NEW YORK (ANP/AFP) - De Serviër Novak Djokovic en Aryna Sabalenka uit Belarus zijn al in de eerste ronde van het gemengd dubbelspel op de US Open uitgeschakeld. Het duo verloor met 4-1 2-4 2-10 van de Tsjechische Kateřina Siniaková en de Brit Henry Patten.

18 uur geleden
Wielrenner Pogačar zet Vuelta naar zijn hand met knappe solo

ANDORRA LA VELLA (ANP) - Wielrenner Tadej Pogačar heeft al tijdens de vierde etappe van de Vuelta de concurrentie op grote achterstand gezet. De Sloveense rodetruidrager van UAE Team Emirates won de bergrit over een kleine 105 kilometer met start en finish in Andorra la Vella na een lange solo.

19 uur geleden
Roeiers kennen ook soepele tweede dag van WK in eigen land

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse roeiers hebben ook een goede tweede dag van de wereldkampioenschappen in eigen land achter de rug. Alle boten plaatsten zich op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos eenvoudig voor de volgende ronde. Woensdag zijn er nog meer voorrondes, donderdag de eerste finales.

22 uur geleden
Verstappen gaat kartrace tegen honderd tegenstanders aan

SILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen (28) gaat op 16 september op het circuit van Silverstone tegen honderd tegenstanders een kartrace aan. Dat heeft Red Bull Racing in een persbericht bekendgemaakt. De viervoudig Formule 1-wereldkampioen keert daarmee voor even terug naar zijn raceroots. Verstappen begon op zijn vierde in een kart.

22 uur geleden