Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NOC*NSF: logisch dat coronasteun stopt, maar andere steun nodig

NOC*NSF: logisch dat coronasteun stopt, maar andere steun nodig

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse sportkoepel NOC*NSF vindt het "niet onlogisch" dat het kabinet de belangrijkste coronasteunmaatregelen per 1 april stopzet. Volgens Erik Lenselink, manager Corporate Affairs bij NOC*NSF, hebben sportbonden en clubs echter wel andere steun nodig voor de langere termijn. "Want we vrezen dat het na-ijleffect nog jaren kan voortduren."

Volgens NOC*NSF blijven investeringen nodig om de Nederlandse sport weer 'de oude' te laten worden en vooral om de bevolking weerbaarder, actiever en fitter te maken. "We begrijpen dat de noodsteun stopt nu de maatregelen verdwijnen of afgeschaald worden. Maar de herstelopgave begint nu pas", aldus Lenselink. "We willen Nederland weer vitaal krijgen. Of eigenlijk: vitaler dan we waren. Want één van de redenen waarom deze pandemie er zo ingehakt heeft, is dat veel mensen niet fit waren. Een van de beste manieren om in de toekomst zo'n pandemie aan te kunnen, is om een weerbare bevolking te hebben."

Uit onderzoek dat NOC*NSF gedurende de pandemie liet uitvoeren door het Mulier Instituut, kwam naar voren dat in de sport zo'n half miljard euro aan eigen vermogen is verdampt. "En dat geld is niet zomaar terug. Het aantal leden van clubs is teruggelopen, het aantal vrijwilligers ook. Over de hele breedte gezien is het aantal sporters in Nederland zelfs dramatisch gedaald. De sport heeft dus steun nodig om weer op het 'oude' niveau te komen. Dat hoeft geen coronanoodsteun te heten, maar dat mag ook een ander type steun zijn", aldus Lenselink.

Monitor Sport en Corona

Uit de laatste Monitor Sport en Corona van het Mulier Instituut kwam naar voren dat financiële impact van de pandemie vooral dankzij de steunmaatregelen van de overheid beperkt bleef. Clubs konden hierdoor hun omzetverlies opvangen en salarissen blijven doorbetalen. Het Mulier Instituut berekende dat de sport in 2020 en 2021 zo'n 1 miljard euro heeft ontvangen uit de steunpakketten.

Bij NOC*NSF zijn geen voorbeelden bekend van sportverenigingen die als gevolg van de pandemie zijn omgevallen. "We zien wel dat bonden hebben ingeteerd op eigen vermogen en dat daar minder mensen werken. De kwaliteit van hun dienstverlening wordt daardoor minder. Je kan dan in een soort vicieuze cirkel belanden, zoiets kan nog jaren doorwerken", aldus Lenselink. "We willen samen met de overheid proberen om Nederland weer vitaal te krijgen."

Meer uit Sport

Steenbergen pakt op EK kortebaan ook titel op 200 meter vrij

LUBLIN (ANP) - Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan de 200 meter vrije slag gewonnen. De 25-jarige Nederlandse zwemster dook in Lublin in Polen met 1.50,33 bijna twee seconden onder haar persoonlijke record. Eerder op donderdag had Steenbergen al goud gepakt op de 100 meter wisselslag. Beide keren betekende haar tijd ook een Europees record.

8 uur geleden
Steenbergen zwemt naar Europese titel op 100 meter wisselslag

LUBLIN (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan overtuigend de titel gewonnen op de 100 meter wisselslag. De 25-jarige Nederlandse verbeterde in Lublin in Polen haar persoonlijke record ruim, tot 56,26 seconden. Die tijd betekende ook een Europees record.

9 uur geleden
Verstappen gaat 'volkomen ontspannen' finale Formule 1 in

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen leeft "volkomen ontspannen" en "zonder stress" toe naar de slotrace van dit jaar in de Formule 1. Hij zal er alles aan doen om zijn vijfde wereldtitel te veroveren, maar heeft er vrede mee als het niet lukt. "Ik heb alles bereikt wat ik wilde bereiken in de Formule 1, alles wat erbij komt is een bonus", zei de 28-jarige coureur van Red Bull in aanloop naar de Grand Prix van Abu Dhabi.

15 uur geleden
Wielrenster Vinke tekent bij Team SD Worx - Protime

AMERSFOORT (ANP) - Wielrenster Nienke Vinke (21) gaat naar Team SD Worx - Protime. Dat meldt de ploeg in een persbericht. De winnares van het jongerenklassement in de Tour de France Femmes heeft een contract voor drie jaar getekend.

16 uur geleden
Griekspoors vriendin Potapova gaat tennissen voor Oostenrijk

SINT-PETERSBURG (ANP) - De Russische tennisster Anastasia Potapova (24) gaat voor Oostenrijk spelen. Dat meldt ze op Instagram. Potapova is de vriendin van de Nederlandse tennisser Tallon Griekspoor. Ze deden afgelopen weekend samen mee aan een invitatietoernooi in het Russische Sint-Petersburg. De deelname van Griekspoor was omstreden.

16 uur geleden
Broers Leclerc samen voor Ferrari in eerste training Abu Dhabi

ABU DHABI (ANP) - Ferrari stuurt in de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Abu Dhabi de broers Charles (28) en Arthur Leclerc (25) de baan op. Arthur, de jongste van de twee, vervangt Lewis Hamilton. De GP van Abu Dhabi is de slotrace van het jaar. Drie coureurs gaan uitmaken wie wereldkampioen in de Formule 1 wordt: Lando Norris en Oscar Piastri van McLaren en Max Verstappen van Red Bull.

20 uur geleden
Corbeau pakt op EK kortebaan titel op 100 meter schoolslag

LUBLIN (ANP) - Zwemmer Caspar Corbeau heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in Lublin in Polen de titel gewonnen op de 100 meter schoolslag. De 24-jarige Amerikaans-Nederlandse zwemmer zette een tijd neer van 55,85 seconden. De Turk Emre Sakci werd tweede in 56,22 en het brons ging naar de Oostenrijker Luka Mladenovic: 56,27. Koen de Groot kwam niet verder dan de zesde tijd (56,58).

1 dag geleden