Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NOC*NSF leeft mee met Broch: heel droevig voor haar

NOC*NSF leeft mee met Broch: heel droevig voor haar

ARNHEM (ANP) - Voor technisch directeur Maurits Hendriks van sportkoepel NOC*NSF is het een zware domper dat handbalinternational Yvette Broch heeft besloten om de Zomerspelen in Tokio te mijden. De routinier van Oranje heeft geen zin om als niet-gevaccineerde sporter in Japan in een soort van isolement terecht te komen.

"Heel vervelend en betreurenswaardig nieuws, heel droevig voor haar", zegt Hendriks. "Ik schrok er een beetje van, al had ze er eerder bij een persconferentie al wel iets over gezegd. Ik ken Yvette inmiddels al een behoorlijk aantal jaar en vind haar een fantastische handbalster. Een bijzondere speelster, maar ook een bijzonder sportmens. Het laatste wat je dan wil is dit. Dat iemand om deze reden niet meegaat naar de Spelen."

Broch gaf in een uitgebreid artikel in NRC aan dat ze door het strenge protocol in Tokio voor niet-gevaccineerde sporters geen trek meer had in olympische deelname. Hendriks bevestigt dat het in Japan om Nederlandse "inspanningen" gaat om de Spelen voor iedereen zo veilig mogelijk te laten verlopen en dat het niet om extra maatregelen gaat van het IOC of Japan.

Risico's verkleinen

"We doen er alles aan om de besmettingsrisico's te verkleinen. Dat betekent voor onze niet-gevaccineerde sporters, twee tot vier in getal, dat we eigen vervoer voor hen regelen en dat we zoveel mogelijk sporters op een eenpersoonskamer indelen. Ook hebben we speciale regelingen voor de eetzalen en andere gezamenlijk ruimtes."

Volgens Hendriks zijn de extra "inspanningen" ten aanzien van de niet-gevaccineerde sporters noodzakelijk. "Het klopt dus wat Yvette zegt, maar dat het in haar beleving om isolatie gaat, vind ik heel vervelend, want het tegenovergestelde is juist ons doel. Wij doen er alles aan om de niet-gevaccineerde sporter goed te beschermen, zodat deze sporter niet wordt uitgesloten, maar dat geldt natuurlijk ook voor de teamgenoten. Zeker in teamsporten kan een besmettingsgeval veel consequenties hebben. We doen aan allesbehalve isoleren, maar dat het niet leuk en zelfs heel vervelend is, dat begrijp ik wel, maar ook de gevaccineerde sporters hebben er last van. Geen enkele coronamaatregel is leuk."

Meer uit Sport

Schaatser De Boo voor het eerst wereldkampioen sprint

HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft voor het eerst de wereldtitel sprint veroverd. De 22-jarige Groninger bleef met de tweede tijd van 1.07,40 op de 1000 meter de Amerikaan Jordan Stolz voor. Stolz won de 1000 meter in 1.07,26 en werd tweede in het klassement. Het brons ging naar titelverdediger Ning Zhongyan uit China. Joep Wennemars werd vierde.

1 uur geleden
Honkballers verliezen van Venezuela door mislukte vijfde inning

MIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn door een compleet mislukte vijfde inning teleurstellend aan de World Baseball Classic begonnen. Venezuela vierde een ruime zege (6-2) voor 20.000 toeschouwers in het overdekte stadion van Miami Marlins.

2 uur geleden
Kok voor het eerst wereldkampioene sprint met perfecte score

HEERENVEEN (ANP) - Femke Kok is voor het eerst wereldkampioene sprint geworden. De 25-jarige Friezin deed dat door ook de vierde afstand van het WK in Thialf te winnen. Ze bleef het hele WK sprint ongeslagen. Met Suzanne Schulting (zilver) en Marrit Fledderus (brons) is het podium voor het eerst geheel Nederlands.

2 uur geleden
Openingsceremonie Paralympics start met Rusland en zonder TeamNL

VERONA (ANP) - De openingsceremonie van de veertiende Paralympische Winterspelen is begonnen. Nederland is niet vertegenwoordigd in het amfitheater van Verona. De bestuurders ontbreken uit protest tegen het besluit van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC) om Russen en Belarussen onder hun eigen vlaggen deel te laten nemen. De acht Nederlandse sporters zijn niet bij de opening omdat het niet in de voorbereiding past.

3 uur geleden
Kok wint ook tweede 500 meter op WK sprint met grote voorsprong

HEERENVEEN (ANP) - Femke Kok heeft ook de derde afstand van het WK sprint gewonnen. De olympisch kampioene op de 500 meter was op die afstand, net als een dag eerder, verreweg de beste. Met 36,76 bleef ze landgenote Suzanne Schulting en Kaja Ziomek-Nogal uit Polen voor.

3 uur geleden
Marathon van Rotterdam krijgt nieuwe finishlocatie

ROTTERDAM (ANP) - De marathon van Rotterdam heeft dit jaar tijdens de 45e editie een andere finishlocatie. Vanwege werkzaamheden ligt de streep op de Coolsingel bij Beursplein, ter hoogte van het WTC. Dat maakte de organisatie bekend in een persbericht.

12 uur geleden
Verstappen rijdt zesde tijd in tweede vrije training Australië

MELBOURNE (ANP) - Max Verstappen heeft tijdens de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Australië in de Formule 1 de zesde tijd gereden (1.20,366). Australiër Oscar Piastri (McLaren) was de snelste in 1.19,729. Viervoudig wereldkampioen Verstappen reed eerder op vrijdag in de eerste training van het seizoen in Melbourne de derde tijd.

12 uur geleden