Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NOC*NSF leeft mee met Broch: heel droevig voor haar

NOC*NSF leeft mee met Broch: heel droevig voor haar

ARNHEM (ANP) - Voor technisch directeur Maurits Hendriks van sportkoepel NOC*NSF is het een zware domper dat handbalinternational Yvette Broch heeft besloten om de Zomerspelen in Tokio te mijden. De routinier van Oranje heeft geen zin om als niet-gevaccineerde sporter in Japan in een soort van isolement terecht te komen.

"Heel vervelend en betreurenswaardig nieuws, heel droevig voor haar", zegt Hendriks. "Ik schrok er een beetje van, al had ze er eerder bij een persconferentie al wel iets over gezegd. Ik ken Yvette inmiddels al een behoorlijk aantal jaar en vind haar een fantastische handbalster. Een bijzondere speelster, maar ook een bijzonder sportmens. Het laatste wat je dan wil is dit. Dat iemand om deze reden niet meegaat naar de Spelen."

Broch gaf in een uitgebreid artikel in NRC aan dat ze door het strenge protocol in Tokio voor niet-gevaccineerde sporters geen trek meer had in olympische deelname. Hendriks bevestigt dat het in Japan om Nederlandse "inspanningen" gaat om de Spelen voor iedereen zo veilig mogelijk te laten verlopen en dat het niet om extra maatregelen gaat van het IOC of Japan.

Risico's verkleinen

"We doen er alles aan om de besmettingsrisico's te verkleinen. Dat betekent voor onze niet-gevaccineerde sporters, twee tot vier in getal, dat we eigen vervoer voor hen regelen en dat we zoveel mogelijk sporters op een eenpersoonskamer indelen. Ook hebben we speciale regelingen voor de eetzalen en andere gezamenlijk ruimtes."

Volgens Hendriks zijn de extra "inspanningen" ten aanzien van de niet-gevaccineerde sporters noodzakelijk. "Het klopt dus wat Yvette zegt, maar dat het in haar beleving om isolatie gaat, vind ik heel vervelend, want het tegenovergestelde is juist ons doel. Wij doen er alles aan om de niet-gevaccineerde sporter goed te beschermen, zodat deze sporter niet wordt uitgesloten, maar dat geldt natuurlijk ook voor de teamgenoten. Zeker in teamsporten kan een besmettingsgeval veel consequenties hebben. We doen aan allesbehalve isoleren, maar dat het niet leuk en zelfs heel vervelend is, dat begrijp ik wel, maar ook de gevaccineerde sporters hebben er last van. Geen enkele coronamaatregel is leuk."

Meer uit Sport

Nederland na openingsdag Spelen nog zonder medailles in Milaan

MILAAN (ANP) - Nederland wacht na de eerste dag van de Olympische Spelen nog op medailles. Langebaanschaatssters Joy Beune (vierde), Marijke Groenewoud (achtste) en Merel Conijn (negende) eindigden op de 3 kilometer naast het podium.

11 uur geleden
Lollobrigida ziet met goud op 35e verjaardag droom uitkomen

MILAAN (ANP) - Schaatsster Francesca Lollobrigida had zaterdag dubbel reden tot feest. De Italiaanse verraste op haar 35e verjaardag in haar thuisland met de zege op de olympische 3 kilometer. Lollobrigida was daarmee 2,26 seconden sneller dan de Noorse favoriete Ragne Wiklund. Ook de Nederlandse Joy Beune (vierde) bleef ver van die tijd verwijderd.

11 uur geleden
Schaatssters grijpen naast medailles op 3000 meter in Milaan

MILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de Olympische Spelen in Milaan naast de medailles gegrepen op de 3000 meter. Joy Beune, de regerend wereldkampioene, was de beste Nederlandse op de vierde plaats met 3.58,12. Marijke Groenewoud werd achtste en Merel Conijn negende.

13 uur geleden
Tennisser De Jong verliest in Davis Cup van mondiale nummer 465

BENGALURU (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd de voorsprong van Nederland in de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup tegen India te verdubbelen. De nummer 88 van de wereld ging in Bengaluru met 4-6 5-7 onderuit tegen Dhakshineswar Suresh, de mondiale nummer 465. De stand na twee partijen is 1-1.

15 uur geleden
Veldrijdster Van Alphen wint ternauwernood Superprestige

MIDDELKERKE (ANP/Belga) - Veldrijdster Aniek van Alphen heeft zich verzekerd van de eindzege in de Superprestige. De 27-jarige Nederlandse eindigde in de laatste wedstrijd in het Belgische Middelkerke als achtste, net genoeg voor de eindwinst.

15 uur geleden
Griekspoor treft Mpetshi Perricard op tennistoernooi Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor speelt in de eerste ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam tegen Giovanni Mpetshi Perricard uit Frankrijk. Dat is de uitkomst van de loting. Het hoofdtoernooi begint maandag.

16 uur geleden
Schaatsster Conijn in tweede rit 3000 meter op Spelen

MILAAN (ANP) - Merel Conijn komt bij haar olympische debuut bij de Spelen van Milaan niet in actie in de eerste rit van de 3000 meter, maar in de tweede rit. De 24-jarige schaatsster is een rit doorgeschoven door de afmelding van Martina Sablikova uit Tsjechiƫ, die ziek is.

16 uur geleden