Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NOC*NSF leeft mee met Broch: heel droevig voor haar

NOC*NSF leeft mee met Broch: heel droevig voor haar

ARNHEM (ANP) - Voor technisch directeur Maurits Hendriks van sportkoepel NOC*NSF is het een zware domper dat handbalinternational Yvette Broch heeft besloten om de Zomerspelen in Tokio te mijden. De routinier van Oranje heeft geen zin om als niet-gevaccineerde sporter in Japan in een soort van isolement terecht te komen.

"Heel vervelend en betreurenswaardig nieuws, heel droevig voor haar", zegt Hendriks. "Ik schrok er een beetje van, al had ze er eerder bij een persconferentie al wel iets over gezegd. Ik ken Yvette inmiddels al een behoorlijk aantal jaar en vind haar een fantastische handbalster. Een bijzondere speelster, maar ook een bijzonder sportmens. Het laatste wat je dan wil is dit. Dat iemand om deze reden niet meegaat naar de Spelen."

Broch gaf in een uitgebreid artikel in NRC aan dat ze door het strenge protocol in Tokio voor niet-gevaccineerde sporters geen trek meer had in olympische deelname. Hendriks bevestigt dat het in Japan om Nederlandse "inspanningen" gaat om de Spelen voor iedereen zo veilig mogelijk te laten verlopen en dat het niet om extra maatregelen gaat van het IOC of Japan.

Risico's verkleinen

"We doen er alles aan om de besmettingsrisico's te verkleinen. Dat betekent voor onze niet-gevaccineerde sporters, twee tot vier in getal, dat we eigen vervoer voor hen regelen en dat we zoveel mogelijk sporters op een eenpersoonskamer indelen. Ook hebben we speciale regelingen voor de eetzalen en andere gezamenlijk ruimtes."

Volgens Hendriks zijn de extra "inspanningen" ten aanzien van de niet-gevaccineerde sporters noodzakelijk. "Het klopt dus wat Yvette zegt, maar dat het in haar beleving om isolatie gaat, vind ik heel vervelend, want het tegenovergestelde is juist ons doel. Wij doen er alles aan om de niet-gevaccineerde sporter goed te beschermen, zodat deze sporter niet wordt uitgesloten, maar dat geldt natuurlijk ook voor de teamgenoten. Zeker in teamsporten kan een besmettingsgeval veel consequenties hebben. We doen aan allesbehalve isoleren, maar dat het niet leuk en zelfs heel vervelend is, dat begrijp ik wel, maar ook de gevaccineerde sporters hebben er last van. Geen enkele coronamaatregel is leuk."

Meer uit Sport

Kickbokser Kromah verdedigt in juni voor het eerst wereldtitel

ROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviƫr Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.

19 uur geleden
Chicago Bulls ontslaat guard Ivey om 'schadelijk' gedrag

CHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".

20 uur geleden
Eerste kaarten Olympische Spelen van LA op 9 april in de verkoop

LOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.

1 dag geleden
Tennisser De Jong uitgeschakeld in eerste ronde Marrakech

MARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.

1 dag geleden
Keniaanse atleet Korir vijf jaar geschorst om doping

MONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.

1 dag geleden
Tennisser De Jong nog net in top 100 wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.

1 dag geleden
Tennisser Sinner wint in Miami derde masterstoernooi op rij

MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.

2 dagen geleden