Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NOC*NSF leeft mee met Broch: heel droevig voor haar

NOC*NSF leeft mee met Broch: heel droevig voor haar

ARNHEM (ANP) - Voor technisch directeur Maurits Hendriks van sportkoepel NOC*NSF is het een zware domper dat handbalinternational Yvette Broch heeft besloten om de Zomerspelen in Tokio te mijden. De routinier van Oranje heeft geen zin om als niet-gevaccineerde sporter in Japan in een soort van isolement terecht te komen.

"Heel vervelend en betreurenswaardig nieuws, heel droevig voor haar", zegt Hendriks. "Ik schrok er een beetje van, al had ze er eerder bij een persconferentie al wel iets over gezegd. Ik ken Yvette inmiddels al een behoorlijk aantal jaar en vind haar een fantastische handbalster. Een bijzondere speelster, maar ook een bijzonder sportmens. Het laatste wat je dan wil is dit. Dat iemand om deze reden niet meegaat naar de Spelen."

Broch gaf in een uitgebreid artikel in NRC aan dat ze door het strenge protocol in Tokio voor niet-gevaccineerde sporters geen trek meer had in olympische deelname. Hendriks bevestigt dat het in Japan om Nederlandse "inspanningen" gaat om de Spelen voor iedereen zo veilig mogelijk te laten verlopen en dat het niet om extra maatregelen gaat van het IOC of Japan.

Risico's verkleinen

"We doen er alles aan om de besmettingsrisico's te verkleinen. Dat betekent voor onze niet-gevaccineerde sporters, twee tot vier in getal, dat we eigen vervoer voor hen regelen en dat we zoveel mogelijk sporters op een eenpersoonskamer indelen. Ook hebben we speciale regelingen voor de eetzalen en andere gezamenlijk ruimtes."

Volgens Hendriks zijn de extra "inspanningen" ten aanzien van de niet-gevaccineerde sporters noodzakelijk. "Het klopt dus wat Yvette zegt, maar dat het in haar beleving om isolatie gaat, vind ik heel vervelend, want het tegenovergestelde is juist ons doel. Wij doen er alles aan om de niet-gevaccineerde sporter goed te beschermen, zodat deze sporter niet wordt uitgesloten, maar dat geldt natuurlijk ook voor de teamgenoten. Zeker in teamsporten kan een besmettingsgeval veel consequenties hebben. We doen aan allesbehalve isoleren, maar dat het niet leuk en zelfs heel vervelend is, dat begrijp ik wel, maar ook de gevaccineerde sporters hebben er last van. Geen enkele coronamaatregel is leuk."

Meer uit Sport

Als eerste geplaatste tennisser De Minaur door in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De Australische tennisser Alex de Minaur heeft de tweede ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam bereikt. De nummer 1 van de plaatsingslijst was in twee sets te sterk voor Arthur Fils uit Frankrijk: 7-6 (3) 6-2.

10 uur geleden
TeamNL zakt in medailleklassement naar tiende plek, Noren leiden

MILAAN (ANP) - Nederland maakt bij de Olympische Spelen in Milaan nog net deel uit van de top 10 van beste landen. Na het goud en zilver voor langebaanschaatssters Jutta Leerdam en Femke Kok van maandag kwamen er dinsdag geen nieuwe medailles bij.

11 uur geleden
Nuis zorgt voor ontspanning bij olympisch debutant De Boo

MILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft in de dagen voor zijn olympische debuut in Milaan veel aan zijn 36-jarige ploeggenoot Kjeld Nuis. De drievoudig olympisch kampioen helpt de 22-jarige Groninger om het luchtig te houden. "Geer en Goor worden we genoemd", zegt De Boo. "Hij is Goor en ik ben Geer, denk ik."

13 uur geleden
Schaatsers vol bewondering over gouden race Leerdam op 1000 meter

MILAAN (ANP) - De schaatsers die woensdag de 1000 meter rijden, hebben vol bewondering gekeken naar het optreden van Jutta Leerdam op diezelfde afstand afgelopen maandag op de Olympische Spelen van Milaan. Leerdam schaatste in een olympisch record van 1.12,31 naar het goud.

13 uur geleden
Schuldbewuste Velzeboer weet niet wat er in haar hoofd omging

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer vond het na haar fatale val in de halve finale van de gemengde aflossing lastig aan te geven waar het precies misging. "Ik weet niet zo goed wat er in mijn hoofd omging. Ik kwam na een wissel wat klem te zitten en ik wilde weer snelheid gaan maken. Toen kwam ik met mijn punt in het ijs. Het was niet te voorspellen dat dit ging gebeuren. Het is gewoon klote", vertelde de kopvrouw van de Nederlandse ploeg in Milaan.

15 uur geleden
Griekspoor keert alleen terug in Davis Cup als zaken beter worden

ROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor (29) keert alleen terug in het Davis Cup-team als er bepaalde zaken bij de tennisbond veranderen. Dat zei de nummer 1 van Nederland in Ahoy na zijn overwinning in de eerste ronde op het ABN AMRO Open tegen Giovanni Mpetshi Perricard. "Als je de Davis Cup wilt winnen, dan moeten dingen beter", aldus Griekspoor. "Heel veel mensen in het Nederlandse tennis zijn het met me eens. Ik spreek het uit. Ik vang die kogels daarvoor graag op."

15 uur geleden
Leerdam mag ingedeukte gouden medaille inleveren voor reparatie

MILAAN (ANP/AFP) - Schaatsster Jutta Leerdam mag haar gouden olympische medaille inleveren voor reparatie. De organisatie van de Olympische Spelen in Milaan heeft dinsdag laten weten dat sporters hun medailles kunnen inleveren als deze mankementen vertonen.

15 uur geleden