NOC*NSF: kabinet doet groot beroep op improvisatievermogen
ARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF ziet de noodzaak in van de nieuwe coronamaatregelen die het sporten de komende tijd beperken. Zo zijn sportwedstrijden de komende weken verboden en mogen slechts de jeugd en topsporters trainen zonder beperkingen. Alleen in het betaald voetbal zijn wedstrijden toegestaan.
"Met deze maatregelen doet het kabinet een groot beroep op het improvisatievermogen van alle vrijwilligers in de sport om de sport open te houden", reageert Gerard Dielessen, algemeen directeur van NOC*NSF. "Het moet opnieuw in een aangepaste vorm, maar geldt wel voor alle sporten: zowel binnen als buiten. In het afgelopen half jaar hebben we gezien dat deze vrijwilligers daar hun hart en ziel inleggen. Daar zijn we trots op."
De nieuwe maatregelen zijn er op gericht het aantal contacten sterk te beperken. Anders dan in het voorjaar kan er wel gesport blijven worden, met als beperking dat wedstrijden niet zijn toegestaan, dat tijdens het sporten 1,5 meter afstand moet worden gehouden en dat niet in grotere groepjes dan vier personen gesport kan worden. Bij kinderen tot 18 jaar zijn onderlinge wedstrijden op de club wel toegestaan.
Meer uit Binnenland
WASSENAAR (ANP) - Een hotel in de duinen bij Wassenaar wordt woensdag ontruimd, omdat er in de omgeving een brand woedt. De evacuatie van Fletcher Hotel Duinoord gebeurt uit voorzorg, meldt de Veiligheidsregio Haaglanden. De bezoekers worden ergens anders opgevangen. Het is niet bekend om hoeveel mensen het gaat.
24 minuten geledenOOSTRUM (ANP) - De natuurbrand die sinds maandag in het Limburgse gebied Boschhuizenbergen bij Oostrum woedde, is onder controle. Dat meldt de veiligheidsregio woensdagmiddag. Het vuur is nog niet volledig uit. De brandweer blijft dan ook nog in het gebied, zodat eventuele oplaaiingen snel ontdekt en gestopt kunnen worden, aldus de veiligheidsregio.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Enkele waterschappen in het zuiden en oosten van Nederland hebben geen maatregelen meer achter de hand om de droogte te bestrijden. Onder meer Brabantse Delta en Drents Overijsselse Delta zeggen alle mogelijke maatregelen te hebben genomen om het water op peil te houden.
3 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Glastuinbouw Nederland is "diep teleurgesteld" dat er voorlopig geen oplossing komt voor de telers die getroffen worden door het sproeiverbod. De ondernemersorganisatie zegt dat het Hoogheemraadschap van Delfland niet wil meewerken aan alternatieven die de sector heeft aangedragen. Zoals gezuiverd rioolwater niet afvoeren naar de zee, maar toevoegen aan de sloten zodat de telers daarmee hun gewassen kunnen besproeien.
3 uur geledenDEURNINGEN (ANP) - In het Twentse Deurningen is woensdag een boerenprotestactie met trekkers tegen stikstofplannen van het kabinet. Volgens een gemeentewoordvoerder gaat het om zo'n honderdvijftig voertuigen die op de Vliegveldstraat verzameld staan. De brug over de A1 is daarmee geblokkeerd, maar eventuele fietsers en hulpdiensten zouden er wel langs kunnen, aldus de woordvoerder.
3 uur geledenTIEL (ANP) - Door de aanhoudende droogte rukt zout water vanuit het westen steeds verder landinwaarts op. In het rivierengebied in Midden-Nederland gebeurt dat met name via de Lek, de Nieuwe Merwede en de rivier de Noord tussen Dordrecht en Kinderdijk. Doordat er nu veel minder zoet water door de rivieren stroomt, wordt het zoute water minder goed teruggedrongen naar de Noordzee, meldt waterschap Rivierenland
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een team van zo'n tien tot vijftien mensen gaat zich op het Nederlandse commandofregat Zr.Ms. De Ruyter voorbereiden op een eventuele missie in de Straat van Hormuz. Dat meldt defensieminister Dilan Yesilgöz woensdag in een brief aan de Tweede Kamer.
4 uur geleden