NOC*NSF: hier hebben sporters en clubs met smart op gewacht
ARNHEM (ANP) - Algemeen directeur Gerard Dielessen van NOC*NSF is blij dat steeds meer volwassen sporters vanaf volgende week weer buiten bij hun club terechtkunnen. "Met kinderen en jongeren gebeurde dat al. Daar hebben we nuttige ervaringen mee opgedaan", reageerde hij na de persconferentie van het kabinet.
"Ik weet dat veel sporters en ook veel sportclubs met smart op dit moment hebben gewacht", vervolgt Dielessen. "Wij gaan nu in de komende dagen alle maatregelen nemen om net als we dat voor kinderen en jongeren eerder deden, de verdere openstelling op een veilige manier mogelijk te maken. Deze opnieuw verruimde mogelijkheden om te sporten zijn goed voor Nederland. Sport houdt je fit en gezond, en helpt je weerstand op peil te houden."
Dielessen hoopt dat sporters ook weer de ruimte krijgen om binnen te sporten, zoals in zwembaden. "Laten we hen niet vergeten en onze uiterste best doen om ook die sporten en sporters de ruimte te geven. Het zou erg fijn zijn als, zodra de ontwikkelingen dat toelaten, binnensportaccommodaties hun deuren in ieder geval voor de jeugd van Nederland weer kunnen openen."
"Het perspectief dat we vanaf 1 september ook weer de competities - zij het zonder publiek - op mogen starten, geeft ons de hoop dat we na deze zomer een vrij groot deel van het oude sport-normaal weer terug zullen zien", stelt Dielessen. "Dat is ook fijn voor al die Nederlandse sportfans die hun favoriete sporters dan in ieder geval kunnen volgen bij hun wedstrijden."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - De Formule 1 keert voor twee jaar terug naar Portugal. Er is een akkoord gesloten voor een Grand Prix van Portugal op het circuit van Portimão in 2027 en 2028, meldt de koningsklasse op zijn website.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De tennissers op de ATP Tour kunnen in navolging van de tennissters op de WTA Tour komend seizoen ook een beroep doen op hitteregels. Daarmee kunnen ze zich beschermen tegen extreme hitte tijdens partijen.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Dirk van Duijvenbode heeft op het WK darts in Londen de tweede ronde bereikt. De 33-jarige Zuid-Hollander versloeg in Alexandra Palace in de Engelse hoofdstad de Belg Andy Baetens met 3-2 in sets.
17 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Sportfans kunnen zich vanaf 14 januari registreren voor het kopen van tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. De organisatoren van LA28 meldden dat er minstens 1 miljoen kaartjes voor een bedrag van 28 dollar (24 euro) in de verkoop gaan.
21 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Oud-winnaar Félix Auger-Aliassime neemt in februari deel aan het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi in Rotterdam maandag bekend. De 25-jarige Canadees is de nummer 5 van de wereld.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Bondscoach Gerben de Knegt heeft zoals verwacht Mathieu van der Poel geselecteerd voor de wereldbekers veldrijden in Antwerpen en Koksijde van komend weekend. De regerend wereldkampioen maakte zondag zijn rentree in de cross met winst in Namen. Hij treft zaterdag voor het eerst dit seizoen zijn Belgische rivaal Wout van Aert.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Bondscoach Staffan Olsson van de Nederlandse handballers heeft voor het EK van volgende maand een selectie samengesteld met talenten en ervaren krachten. "De combinatie van spelers die hun sporen al hebben verdiend en jonge mannen die zich willen bewijzen, maakt dit een interessante selectie", zei de Zweed.
1 dag geleden