
NOC*NSF geeft topsporters meer financiële zekerheid
ARNHEM (ANP) - Nederlandse topsporters hoeven zich voorlopig over een gebrek aan inkomsten geen zorgen te maken. Sportkoepel NOC*NSF staat ze voorlopig bij, ook in de periode na 1 september. "Zolang de internationale competitie stilligt, zullen Nederlandse sporters hun status niet kwijtraken. Ook al duurt dat nog een half jaar of langer. Ik vind het belangrijk om dat nu uit te spreken. Het geld komt van het ministerie van VWS en van daaruit krijgen wij de volle medewerking. Je kunt het sporters nu niet kwalijk nemen dat er geen selectiemomenten zijn", zegt Maurits Hendriks, technisch directeur van NOC*NSF woensdag in dagblad Trouw.
Sinds het stilvallen van de sportwereld half maart door de coronacrisis, namen de financiële zorgen van veel topsporters snel toe. Het prijzengeld viel weg en daarnaast haakten ook sponsors af. Bovendien liep de toezegging van NOC*NSF dat de topsporters met een status hun maandelijkse toelage behouden maar tot 1 september. Selectiemomenten waar verlenging van die status verdiend zou kunnen worden, waren er niet. En grote toernooien en wedstrijden zijn er voorlopig ook niet.
De zogeheten A-sporters krijgen een stipendium. Ze hebben bewezen tot de top acht van de wereld te behoren en ontvangen, afhankelijk van hun leeftijd, maandelijks tussen de 70 en 130 procent van het minimumloon. De categorie daaronder, de selectiesporters (voorheen sporters met een B-status), krijgt een onkostenvergoeding van 300 euro per maand. Daarnaast zijn er professionele sporters zonder status die de afgelopen maanden soms het volledige inkomen zagen wegvallen.
Voor die laatste groepen heeft Hendriks ook goed nieuws, zegt hij in Trouw. Ook zij kunnen op korte termijn een aanvraag voor financiële steun doen. Tot op heden kunnen alleen de sporters met een inschrijving als zzp’er bij de Kamer van Koophandel een beroep doen op de zogenaamde Tozo-regeling van het Rijk, voor inkomensondersteuning in coronatijd.
Meer uit Sport
LONDON (ANP/RTR) - Het nieuwe Amerikaanse Formule 1-team Cadillac heeft de Fin Valtteri Bottas en de Mexicaan Sergio Pérez aangekondigd als rijders voor komend seizoen. Cadillac maakt dan als elfde team zijn entree in de koningsklasse van de autosport.
28 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Tennisster Venus Williams is bij haar 25e deelname aan het hoofdtoernooi van de US Open in de eerste ronde uitgeschakeld. De als elfde geplaatste Tsjechische Karolina Muchova was in drie sets te sterk voor de 45-jarige tweevoudig winnares, die na een jaar afwezigheid haar rentree vierde op het laatste grandslamtoernooi van het jaar: 6-3 2-6 6-1.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Spanjaard Carlos Alcaraz is met een overtuigende overwinning begonnen aan de US Open. Met een nieuw en kortgeschoren kapsel won de nummer 2 van de plaatsingslijst in drie sets van de ongeplaatste Amerikaan Reilly Opelka: 6-4 7-5 6-4.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft in de eerste ronde van de US Open niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 29-jarige Nederlander verloor in drie sets van de als elfde geplaatste Deen Holger Rune: 3-6 6-7 (4) 6-7 (2). De partij duurde precies drie uur.
13 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Madison Keys is er niet in geslaagd de tweede ronde van de US Open te bereiken. De als zesde geplaatste Amerikaanse, die begin dit jaar de Australian Open op haar naam schreef, moest haar meerdere erkennen in de Mexicaanse Renata Zarazúa: 7-6 (10) 6-7 (3) 5-7.
17 uur geledenARNHEM (ANP) - Hoofdcoach Laurent Meuwly zegt dat hij alles heeft gedaan wat in zijn macht ligt om de heikele situatie rond atlete Zoë Sedney goed te begeleiden. De talentvolle atlete verliet sportcentrum Papendal nadat de mannelijke teamgenoot die haar ongevraagd filmde tijdens een vrijpartij mocht terugkeren bij de trainingsploeg.
18 uur geledenARNHEM (ANP) - Bij alle atletes van de Nederlandse atletiekploeg voor de WK in Tokio is recent een wangslijmtest afgenomen om te bepalen of ze ook biologisch gezien een vrouw zijn. De mondiale atletiekbond heeft de test verplicht gesteld voor atleten die in de vrouwencategorie willen uitkomen. De uitslagen zijn nog niet allemaal binnen bij de Atletiekunie, meldt een woordvoerster van de bond.
19 uur geleden