NOC*NSF gaat Oekraïense sporters helpen
ARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF gaat Oekraïense topsporters bijstaan. Atleten uit het door oorlog getroffen land worden bijvoorbeeld uitgenodigd op Papendal om te trainen. Ook op andere trainingscentra zijn ze welkom. "De komende periode wordt met Oekraïne overlegd hoe de Nederlandse steun precies vorm krijgt; de behoefte van NOC Oekraïne is daarbij leidend", aldus NOC*NSF.
"We kunnen ons als olympische familie niet permitteren de hoop op te geven dat sport kan verbinden", aldus voorzitter Anneke van Zanen-Nieberg. "We gunnen het alle atleten die, zonder politieke bedoelingen gáán voor hun sport, om deel te kunnen nemen. Maar we twijfelen zeker aan de praktische uitvoerbaarheid van het meedoen onder neutrale vlag en het handhaven van de voorwaarden. Ik vrees dat we voorlopig nog met dit dilemma verder zullen moeten."
Ongeveer driehonderd atleten, coaches en begeleiders zijn al omgekomen bij aanvallen door de Russen, aldus de Oekraïense NOC-voorzitter Vadim Goettsajt.
Dossiers aangelegd
Nederland is het vooralsnog eens met het standpunt van het IOC. Dat onderzoekt of het mogelijk is om Russische en Belarussische sporters toe te laten op internationale sportevenementen onder neutrale vlag en strenge voorwaarden. De sporters mogen geen banden hebben met het leger of de veiligheidsdiensten, deelname aan teamsporten is uitgesloten en de individuele sporters mogen zich ook privé niet positief hebben uitgelaten over de inval in Oekraïne. Nederland heeft het IOC laten weten dat de voorwaarden die gelden voor sporters uit beide landen ook zouden moeten gelden voor officials en bestuurders in de sport.
Volgens Goettsajt valt niet te controleren of individuen voldoen aan de voorwaarden. De Oekraïense sportkoepel heeft dossiers aangelegd van honderden Russische en Belarussische atleten waaruit zou blijken dat zij de oorlog en hun regering steunen.
Van Zanen-Nieberg en Goettsajt spraken elkaar in het Poolse Krakau, waar ze verblijven ter gelegenheid van de Europese Spelen.
Meer uit Sport
TBILISI (ANP) - Simeon Catharina heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi de finale bereikt in de klasse tot 100 kilogram. Hij versloeg in de halve eindstrijd olympisch kampioen Zelym Kotsoiev uit Azerbeidzjan.
19 minuten geledenMAASTRICHT (ANP) - De afscheidnemende koersdirecteur Leo van Vliet heeft de zestigste editie van de Amstel Gold Race voor mannen in gang gebracht. De 70-jarige oud-wielrenner zwaaide in Maastricht even na 11.10 uur voor een dertigste en laatste keer met de vlag voor de officiële start van de enige Nederlandse wielerklassieker. De vrouwen vertrokken al een uur eerder voor hun twaalfde editie.
57 minuten geledenHONGKONG (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is bij de wereldbeker in Hongkong op het onderdeel sprint al in de kwartfinales uitgeschakeld. De regerend olympisch en wereldkampioen redde het niet tegen de Japanner Kaiya Ota.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het wereldkampioenschap korfbal van 2027 vindt plaats in twaalf Nederlandse speelsteden verspreid over het land. Dat maakte de organisatie bekend tijdens een bijeenkomst in Ahoy Rotterdam bij de finale van de Korfbal League.
17 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Titelverdediger Alexander Zverev is er niet in geslaagd om voor de tweede keer op rij de finale van het tennistoernooi van München te halen. De als eerste geplaatste Duitser verloor in de halve finales met 3-6 3-6 van de Italiaan Flavio Cobolli, de mondiale nummer 16.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De korfballers van DVO uit Bennekom hebben voor het eerst de Nederlandse titel in de zaal veroverd. De ploeg van coaches Jeroen van Brakel en Reinier Rense was in een zenuwslopende finale van de Korfbal League nipt te sterk voor Fortuna uit Delft. In een uitverkochte zaal met 11.000 supporters werd het in Ahoy 31-30. Rosalie Peet maakte in de laatste minuut de beslissende score voor DVO.
18 uur geledenDUIVEN (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) werkt aan een comeback en focust zich op de wereldkampioenschappen in eigen land. Dat meldt Wevers in een interview met de NOS.
1 dag geleden