Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NOC*NSF gaat Oekraïense sporters helpen

NOC*NSF gaat Oekraïense sporters helpen

ARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF gaat Oekraïense topsporters bijstaan. Atleten uit het door oorlog getroffen land worden bijvoorbeeld uitgenodigd op Papendal om te trainen. Ook op andere trainingscentra zijn ze welkom. "De komende periode wordt met Oekraïne overlegd hoe de Nederlandse steun precies vorm krijgt; de behoefte van NOC Oekraïne is daarbij leidend", aldus NOC*NSF.

"We kunnen ons als olympische familie niet permitteren de hoop op te geven dat sport kan verbinden", aldus voorzitter Anneke van Zanen-Nieberg. "We gunnen het alle atleten die, zonder politieke bedoelingen gáán voor hun sport, om deel te kunnen nemen. Maar we twijfelen zeker aan de praktische uitvoerbaarheid van het meedoen onder neutrale vlag en het handhaven van de voorwaarden. Ik vrees dat we voorlopig nog met dit dilemma verder zullen moeten."

Ongeveer driehonderd atleten, coaches en begeleiders zijn al omgekomen bij aanvallen door de Russen, aldus de Oekraïense NOC-voorzitter Vadim Goettsajt.

Dossiers aangelegd

Nederland is het vooralsnog eens met het standpunt van het IOC. Dat onderzoekt of het mogelijk is om Russische en Belarussische sporters toe te laten op internationale sportevenementen onder neutrale vlag en strenge voorwaarden. De sporters mogen geen banden hebben met het leger of de veiligheidsdiensten, deelname aan teamsporten is uitgesloten en de individuele sporters mogen zich ook privé niet positief hebben uitgelaten over de inval in Oekraïne. Nederland heeft het IOC laten weten dat de voorwaarden die gelden voor sporters uit beide landen ook zouden moeten gelden voor officials en bestuurders in de sport.

Volgens Goettsajt valt niet te controleren of individuen voldoen aan de voorwaarden. De Oekraïense sportkoepel heeft dossiers aangelegd van honderden Russische en Belarussische atleten waaruit zou blijken dat zij de oorlog en hun regering steunen.

Van Zanen-Nieberg en Goettsajt spraken elkaar in het Poolse Krakau, waar ze verblijven ter gelegenheid van de Europese Spelen.

Meer uit Sport

Van de Zandschulp klimt tien plaatsen op wereldranglijst tennis

LONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. Hij klom op de laatste ranking van de ATP van de 62e naar de 52e plaats. Dat is nog wel ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit; de 22e in augustus 2022.

3 uur geleden
Parijs-Roubaix nog te vroeg voor Vlaanderen-winnares Vollering

OUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."

16 uur geleden
Pogacar kijkt uit naar historische recordpoging in Parijs-Roubaix

OUDENAARDE (ANP) - Tadej Pogacar kijkt na zijn overwinning in de Ronde van Vlaanderen uit naar de volgende koers. Over een week kan de Sloveen in Parijs-Roubaix geschiedenis schrijven door als eerste wielrenner ooit alle vijf de zogenoemde monumenten op rij te winnen. "De motivatie is hoog, de druk is laag", grapte Pogacar na de Ronde van Vlaanderen. "Net als de druk in de banden."

17 uur geleden
Vollering moest diep gaan voor zege in Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering moest diep gaan in de finale van de Ronde van Vlaanderen, zei de Nederlandse winnares van de voorjaarsklassieker in het flashinterview na de wedstrijd. "Het was heel zwaar", zei Vollering. "Ik dacht alleen maar, ik moet zo hard mogelijk blijven gaan. Het lijden is eindelijk voorbij."

17 uur geleden
Vollering voegt zich in rijtje Nederlandse winnaars in Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering is zondag de zevende Nederlandse vrouw geworden die de Ronde van Vlaanderen heeft gewonnen. Op de Oude Kwaremont zette ze aan en niemand kon de Europees kampioen volgen. Het is de eerste Nederlandse zege in vijf jaar tijd.

17 uur geleden
Vollering wint voor het eerst Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering (29) heeft de Ronde van Vlaanderen bij de vrouwen gewonnen. De Nederlandse renster van FDJ United - SUEZ was zondag verreweg de sterkste. Het was de eerste keer dat Vollering de Ronde van Vlaanderen won. Een tweede plaats in 2023 was haar beste prestatie tot dusver in de Belgische voorjaarsklassieker. Puck Pieterse werd derde achter Pauline Ferrand-Prévot.

18 uur geleden
Van der Poel kan leven met plek twee achter 'fenomeen' Pogacar

OUDENAARDE (ANP) - Mathieu van der Poel kan zich neerleggen bij zijn tweede plaats achter Tadej Pogacar in de Ronde van Vlaanderen. "Ik heb een probleem, er rijdt een fenomeen rond", zei de Nederlander kort na de wedstrijd in een flashinterview bij Sporza. "Ik heb alles gedaan wat ik moest doen, er was gewoon één iemand sterker."

18 uur geleden