NOC*NSF gaat Oekraïense sporters helpen
ARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF gaat Oekraïense topsporters bijstaan. Atleten uit het door oorlog getroffen land worden bijvoorbeeld uitgenodigd op Papendal om te trainen. Ook op andere trainingscentra zijn ze welkom. "De komende periode wordt met Oekraïne overlegd hoe de Nederlandse steun precies vorm krijgt; de behoefte van NOC Oekraïne is daarbij leidend", aldus NOC*NSF.
"We kunnen ons als olympische familie niet permitteren de hoop op te geven dat sport kan verbinden", aldus voorzitter Anneke van Zanen-Nieberg. "We gunnen het alle atleten die, zonder politieke bedoelingen gáán voor hun sport, om deel te kunnen nemen. Maar we twijfelen zeker aan de praktische uitvoerbaarheid van het meedoen onder neutrale vlag en het handhaven van de voorwaarden. Ik vrees dat we voorlopig nog met dit dilemma verder zullen moeten."
Ongeveer driehonderd atleten, coaches en begeleiders zijn al omgekomen bij aanvallen door de Russen, aldus de Oekraïense NOC-voorzitter Vadim Goettsajt.
Dossiers aangelegd
Nederland is het vooralsnog eens met het standpunt van het IOC. Dat onderzoekt of het mogelijk is om Russische en Belarussische sporters toe te laten op internationale sportevenementen onder neutrale vlag en strenge voorwaarden. De sporters mogen geen banden hebben met het leger of de veiligheidsdiensten, deelname aan teamsporten is uitgesloten en de individuele sporters mogen zich ook privé niet positief hebben uitgelaten over de inval in Oekraïne. Nederland heeft het IOC laten weten dat de voorwaarden die gelden voor sporters uit beide landen ook zouden moeten gelden voor officials en bestuurders in de sport.
Volgens Goettsajt valt niet te controleren of individuen voldoen aan de voorwaarden. De Oekraïense sportkoepel heeft dossiers aangelegd van honderden Russische en Belarussische atleten waaruit zou blijken dat zij de oorlog en hun regering steunen.
Van Zanen-Nieberg en Goettsajt spraken elkaar in het Poolse Krakau, waar ze verblijven ter gelegenheid van de Europese Spelen.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
4 uur geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
10 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
10 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
14 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
1 dag geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.
1 dag geleden