NOC*NSF eist duidelijkheid over terugreis besmette sporters
TOKIO (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF wil zo snel mogelijk duidelijk hebben wanneer de sporters die positief hebben getest op het coronavirus Tokio mogen verlaten. Vier sporters en twee begeleiders van de roeiploeg zitten in een quarantainehotel in Tokio. In principe is dat voor tien dagen, maar volgens technisch directeur Maurits Hendriks bestaat daar onduidelijkheid over.
"De indruk die wij hebben gekregen, is dat je uit quarantaine mag als je op dag zes en dag zeven negatieve PCR-testen hebt. Dat is hoe wij het interpreteren. We willen heel snel duidelijkheid over wanneer de quarantaine eindigt en wanneer de betrokkenen de thuisreis kunnen aanvangen", aldus Hendriks.
De sportkoepel omschrijft de omstandigheden in het quarantainehotel als een gevangenis. "De ramen zitten op slot, die mogen niet open. Dat staat in schril contrast met de oproep om constant te ventileren", zei Hendriks, die de situatie van de positief geteste sporters heeft aangekaart in de hoogste regionen van het Internationaal Olympisch Comité (IOC). Hij heeft dinsdag samen met de Amerikaanse federatie overleg met het IOC.
"Ze krijgen geen frisse lucht, mogen niet even buitenlucht zien. Dat vinden we echt ernstig. We willen ook graag iets gevarieerder eten voor ze hebben in plaats van alleen het Japanse aanbod. En we willen dat ze wat ruimte krijgen, zodat ze ook nog wat van hun trainingen kunnen doen."
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Max Verstappen hield in Montreal geen goed gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace bij de Grote Prijs van Canada. De Formule 1-coureur moest zich tevredenstellen met de zevende tijd en bleef ver verwijderd van de Brit George Russell van Mercedes, die het snelst was.
1 uur geledenSAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - Oklahoma City Thunder heeft in de finale in de Western Conference in de NBA tegen San Antonio Spurs de leiding genomen. De regerend kampioen won de derde wedstrijd in San Antonio met 123-108 en staat nu met 2-1 voor.
2 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen start zaterdag bij de GP van Canada als zevende in de sprintrace. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull bleef ver verwijderd van de beste tijd van de Brit George Russell van Mercedes.
11 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de eerste wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Oekraïne. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets.
13 uur geledenKASTELA (ANP) - Zeilster Roos Wind is op het Europees kampioenschap in de ILCA6-klasse in Kroatië vijfde geworden. De 21-jarige zeilster eindigde bij de wedstrijden na elf races als zesde, maar met het wegstrepen van de Amerikaanse Charlotte Rose finishte ze als vijfde op het EK. In het klassement onder 23 jaar werd ze tweede.
16 uur geledenVERBANIA (ANP) - Alberto Bettiol heeft de dertiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Italiaan van XDS Astana kwam na 189 kilometer tussen Alessandria en Verbania solo aan. Andreas Leknessund uit Noorwegen werd tweede en Jasper Stuyven uit België derde.
18 uur geledenVEENENDAAL (ANP) - Charlotte Kool heeft de vijfde editie van Veenendaal-Veenendaal op haar naam geschreven. De 27-jarige Nederlandse van Fenix-Deceuninck klopte Kathrin Schweinberger uit Oostenrijk en de Nederlandse Nienke Veenhoven na een rit van 120 kilometer in een sprint.
18 uur geleden