
NOC*NSF-directeur Hendriks verwacht in mei beslissing over Spelen
ARNHEM (ANP) - Uiterlijk eind mei moet duidelijk zijn of de Olympische Spelen van Tokio kunnen doorgaan. Technisch directeur Maurits Hendriks van sportkoepel NOC*NSF denkt dat het Internationaal Olympisch Comité (IOC) ongeveer twee maanden voor de start van de Spelen een beslissing neemt. Vanwege het coronavirus, dat heel de wereld in z'n greep houdt, is het onzeker of het olympische evenement in Japan kan doorgaan.
"Vanwege alle consequenties komt ergens een moment dat iemand op de knop moet drukken om te beslissen: het gaat door of het gaat niet door", zei Hendriks op Radio 1. "Wat ik hoor, en dat is niet officieel bevestigd, is dat dat moment zo'n zestig dagen voor de Spelen valt. Dat is wat ik heb begrepen." De openingsceremonie van het olympische evenement is op 24 juli.
Hendriks denkt dat het kwalificatietraject richting de Spelen, dat volledig is stilgevallen, niet meer wordt hervat. "Dat moment is voorbij. Sporters kunnen niet meer reizen. Ik ben heel erg bang dat het er uiteindelijk op neerkomt dat de beslissingen achter de vergadertafel worden genomen. Dat moet dan gebeuren op basis van de geleverde prestaties in, laten we zeggen, de afgelopen twaalf maanden."
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - Sergio Pérez beleefde in Monaco naar eigen zeggen zijn "slechtste weekend in lange tijd" in de Formule 1. De Mexicaanse coureur crashte zaterdag aan het begin van de kwalificatie en moest daarom zondag vanaf de laatste plek starten. "Alles ging mis. Vandaag betaalde ik de prijs voor een domme fout van mezelf in de kwalificatie", zei Pérez, nadat hij als zestiende was afgevlagd.
12 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen heeft met zijn 39e overwinning voor Red Bull in de Formule 1 een record overgenomen van Sebastian Vettel. De Duitser boekte 38 zeges in een auto van de Oostenrijkse renstal. Vettel werd in dienst van Red Bull in 2010, 2011, 2012 en 2013 wereldkampioen.
14 uur geledenERMELO (ANP) - Marlies van Baalen is zondag op het hippisch centrum van Ermelo voor de eerste keer nationaal kampioene dressuur geworden. De 42-jarige amazone uit Brakel behaalde het succes met haar 11-jarige paard Habibi DVB. Ze volgde Dinja van Liere op, die met haar 'tweede' paard Hartsuijker zilver won. Thamar Zweistra veroverde het brons met Hexagon’s Ich Weiss.
16 uur geledenROME (ANP) - Primoz Roglic heeft de Giro d'Italia gewonnen. Dat was zaterdag na de klimtijdrit waarin de Sloveen van de Nederlandse wielerploeg Jumbo-Visma de Brit Geraint Thomas de roze leiderstrui ontfutselde al vrijwel zeker, maar Roglic moest nog wel heelhuids in Rome finishen. De slotetappe, volledig vlak, werd gewonnen door de Britse sprintlegende Mark Cavendish van de ploeg Astana.
16 uur geledenMONACO (ANP) - Nyck de Vries heeft naar eigen zeggen een "solide weekend" gehad in Monaco, maar tevreden was de Nederlandse Formule 1-coureur van AlphaTauri niet. De Vries finishte na 78 rondes buiten de punten op de twaalfde plaats. Vanaf die positie was hij ook aan de race begonnen.
17 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen stapte na 78 rondes door de nauwe straten van Monaco met een brede grijns uit zijn Red Bull-auto. "Superfijn om hier te winnen. En ook de manier waarop we dat hebben gedaan, is heel mooi", zei de 25-jarige Nederlander, die in zijn woonplaats van start tot finish leidde en voor de tweede keer de winnaarstrofee kreeg uit handen van prins Albert.
17 uur geledenCROMVOIRT (ANP) - De Spaanse golfer Pablo Larrazábal heeft het KLM Open op zijn naam gebracht. Hij ging op de baan in Cromvoirt als leider de slotronde in. Met een laatste rondgang van 69 slagen en een totaal van 275 slagen (-13) wist Larrazábal deze positie vast te houden. Zijn landgenoot Adrian Otaegui eindigde als tweede met twee slagen meer. De Zuid-Afrikaan Deon Germishuys en de Deen Rasmus Hojgaard deelden de derde plaats met 278 slagen.
17 uur geleden