NOC*NSF blijft politiek bestoken met belang van sport
ARNHEM (ANP) - NOC*NSF-voorzitter Anneke van Zanen-Nieberg hoopt dat de politiek het belang van een vitale samenleving gaat inzien. Twee dagen voor de verkiezingen zei ze tijdens de algemene vergadering van de sportkoepel dat het de plicht is van een kabinet om Nederland gezonder te maken.
"Het gaat in de debatten altijd over bestaanszekerheid, nooit over een vitale samenleving. Maar dat is wel de basis om te kunnen spreken over bestaanszekerheid", zei Van Zanen, die opriep woensdag naar de stembus te gaan.
"We zullen de politiek er steeds op moeten wijzen. Een vitale samenleving komt er niet vanzelf, maar het is de plicht van een kabinet om daaraan bij te dragen. De zorgkosten rijzen de pan uit, dat moet de politiek zich aantrekken."
Filmpje
NOC*NSF heeft de afgelopen tijd hard gewerkt om de boodschap naar buiten te brengen. Met name door de campagne 'Sport gaat niet vanzelf' waarvan de sportkoepel een van de initiatiefnemers is. Algemeen directeur Marc van den Tweel meldde met enige trots dat het filmpje met kickbokser Rico Verhoeven en VVD-lijsttrekker Dilan Yeşilgöz inmiddels meer dan 1 miljoen keer is bekeken op sociale media.
"Het is de taak van een kabinet de kracht van sport in te zetten om een vitaler Nederland te krijgen", betoogde Van den Tweel. "Dat kan in het onderwijs, in de zorg, maar kan ook terugkomen in de inrichting van een omgeving. In de campagnes van de politieke partijen heb ik weinig over sport gehoord of gezien. We zijn daarom zelf maar zo veel mogelijk zichtbaar geweest de afgelopen weken, bijvoorbeeld rond partijcongressen. Maar op 23 november volgt een nieuwe fase. Dan moeten we kijken wat de invloed is die we hopelijk kunnen hebben op de formatie."
Meer uit Sport
LA CORUÑA (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft zondag in het Noord-Spaanse La Coruña zijn tweede wereldbekerwedstrijd op rij gewonnen. Met de tienjarige merrie Pretty Woman van 't Paradijs N.O.P. bleef de ruiter uit Markelo foutloos in de barrage. Hij hield de Noorse Oda Charlotte Lynvaer (Carabella vd Neyen Z) en de Fransman Simon Delestre (Golden Boy DK) achter zich.
5 uur geledenLUBLIN (ANP) - De Nederlandse zwemsters hebben de Europese titelstrijd kortebaan in het Poolse Lublin afgesloten met een gouden medaille op de 4x50 meter wisselslag. Marrit Steenbergen, Tessa Giele, Maaike de Waard en Valerie van Roon hielden de teams van Zweden en Italië achter zich.
6 uur geledenABU DHABI (ANP) - Lando Norris is vooral blij dat hij zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 op "zijn" manier heeft gewonnen. "Door een eerlijke coureur te zijn", zei de 26-jarige kampioen van McLaren. "Ik heb het gevoel dat ik heb gewonnen op de manier waarop ik het wilde winnen, en dat was niet door iemand te zijn die ik niet ben, door te proberen agressief te zijn", zei hij in een persconferentie na de Grote Prijs van Abu Dhabi. Norris verloor de race van een ijzersterke Max Verstappen, maar verdiende met de derde plaats net genoeg punten om de Nederlander van Red Bull in het kampioenschap voor te blijven.
8 uur geledenLUBLIN (ANP) - Zwemster Maaike de Waard heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin het brons gepakt op de 50 meter rugslag. De winst was voor de Italiaanse Sara Cox, die in 25,49 seconden een Europees record zwom. De Française Analia Pigrée werd tweede in 25,96. De Waard kwam tot een tijd van 25,97. Tessa Giele (26,19) eindigde als vijfde.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft na mindere prestaties in de wereldbekers in Noord-Amerika vertrouwen geput uit haar zege op de massastart in Heerenveen. "Voor mezelf is dat hartstikke lekker", zei ze na haar zege in de sprint. "Vorig jaar ging het supergoed, nu was het in de eerdere twee wedstrijden nog niet goed en liet ik me een beetje insluiten. Nu gebeurde dat niet."
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Schaatser Jenning de Boo, baanwielrenner Harrie Lavreysen en wielrenner Mathieu van der Poel zijn genomineerd voor de titel Sportman van het Jaar. Dat heeft sportkoepel NOC*NSF zondag bekendgemaakt.
9 uur geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen kon dit jaar net niet zijn vijfde wereldtitel in de Formule 1 winnen, maar sprak toch van zijn beste seizoen ooit. Hij benoemde de ongekende comeback in de tweede helft van het seizoen. "Ik vind dat dit mijn beste seizoen is geweest. Zeker de laatste acht, negen races van dit jaar waren geweldig", vertelde hij in de persconferentie na zijn overwinning in de Grote Prijs van Abu Dhabi. "De auto was goed, de sfeer bij het team van Red Bull was geweldig. Er was positiviteit, geloof en vertrouwen en dat wil je hebben als we straks het nieuwe jaar ingaan."
9 uur geleden