NOC*NSF blijft politiek bestoken met belang van sport
ARNHEM (ANP) - NOC*NSF-voorzitter Anneke van Zanen-Nieberg hoopt dat de politiek het belang van een vitale samenleving gaat inzien. Twee dagen voor de verkiezingen zei ze tijdens de algemene vergadering van de sportkoepel dat het de plicht is van een kabinet om Nederland gezonder te maken.
"Het gaat in de debatten altijd over bestaanszekerheid, nooit over een vitale samenleving. Maar dat is wel de basis om te kunnen spreken over bestaanszekerheid", zei Van Zanen, die opriep woensdag naar de stembus te gaan.
"We zullen de politiek er steeds op moeten wijzen. Een vitale samenleving komt er niet vanzelf, maar het is de plicht van een kabinet om daaraan bij te dragen. De zorgkosten rijzen de pan uit, dat moet de politiek zich aantrekken."
Filmpje
NOC*NSF heeft de afgelopen tijd hard gewerkt om de boodschap naar buiten te brengen. Met name door de campagne 'Sport gaat niet vanzelf' waarvan de sportkoepel een van de initiatiefnemers is. Algemeen directeur Marc van den Tweel meldde met enige trots dat het filmpje met kickbokser Rico Verhoeven en VVD-lijsttrekker Dilan Yeşilgöz inmiddels meer dan 1 miljoen keer is bekeken op sociale media.
"Het is de taak van een kabinet de kracht van sport in te zetten om een vitaler Nederland te krijgen", betoogde Van den Tweel. "Dat kan in het onderwijs, in de zorg, maar kan ook terugkomen in de inrichting van een omgeving. In de campagnes van de politieke partijen heb ik weinig over sport gehoord of gezien. We zijn daarom zelf maar zo veel mogelijk zichtbaar geweest de afgelopen weken, bijvoorbeeld rond partijcongressen. Maar op 23 november volgt een nieuwe fase. Dan moeten we kijken wat de invloed is die we hopelijk kunnen hebben op de formatie."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Mathieu van der Poel dacht al een jaar aan winnen in de Tour de France op de Champs-Élysées. Dat zei de Nederlander na zijn zege in de slotetappe van de Tour in het flashinterview.
38 minuten geledenPARIJS (ANP) - De Mexicaan Isaac Del Toro heeft het jongerenklassement van de Tour de France gewonnen. De 22-jarige renner van UAE Team Emirates zette zaterdag in de koninginnenrit al een grote stap naar de eindwinst van de witte trui door bijna 2 minuten te pakken op de 19-jarige Fransman Paul Seixas. Zondag kwam zijn trui ondanks een lekke band niet meer in gevaar, omdat halverwege de etappe de tijdsverschillen werden opgenomen. Lenny Martinez (Frankrijk) is derde geworden in het jongerenklassement.
41 minuten geledenPARIJS (ANP) - Tadej Pogačar (27) heeft zondag voor de derde keer op rij en voor de vijfde keer in zijn carrière de Tour de France gewonnen. Daarmee is de Sloveen gedeeld recordhouder geworden in de grootste wielerwedstrijd ter wereld met Jacques Anquetil, Eddy Merckx, Bernard Hinault en Miguel Induráin.
42 minuten geledenPARIJS (ANP) - Mathieu van der Poel heeft op de Champs-Élysées in Parijs de slotetappe van de Tour de France gewonnen. Na een zenuwslopende finale, waarin hij met Tourwinnaar Tadej Pogačar ontsnapt was, wist hij zijn ploeggenoot Jasper Philipsen, die de sprint van de achtervolgende groep won, nipt voor te blijven. Groenetruidrager Mads Pedersen werd derde. Olav Kooij werd vijfde, Rick Pluimers zevende.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Tadej Pogačar is met zijn vijfde eindzege gedeeld recordhouder geworden in de Tour de France. De Sloveen voegt zich bij de Fransen Jacques Anquetil en Bernard Hinault, de Belg Eddy Merckx en de Spanjaard Miguel Induráin. Lance Armstrong won in zijn carrière zeven keer de Tour, maar de overwinningen van de Amerikaan werden ongeldig verklaard wegens dopinggebruik.
1 uur geledenHENGELO (ANP) - Jessica Schilder heeft bij de Nederlandse kampioenschappen atletiek gewonnen bij het kogelstoten. De 27-jarige atlete kwam in Hengelo tot een afstand van 20,58 meter, goed voor een kampioenschapsrecord. Jorinde van Klinken werd tweede met 17,85 meter, voor Alida van Daalen (16,69 meter).
3 uur geledenPARIJS (ANP) - De laatste etappe van de Tour de France is zondag van start gegaan op de Champs-Élysées in Parijs. De rit zou aanvankelijk beginnen in het dorpje Thoiry, maar werd ingekort vanwege een politietekort door de bosbranden in het zuidwesten van Frankrijk. Van de 133 kilometer zijn er 89 overgebleven.
3 uur geleden