NOC*NSF biedt Zwitserland Thialf aan voor olympisch schaatsen
ARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF zou het een eer vinden als Thialf in 2030 of 2034 de olympische schaatswedstrijden mag organiseren. De sportkoepel zal dat zo snel mogelijk in een brief laten weten aan het Zwitserse olympisch comité.
Zwitserland heeft vrijdag besloten zich officieel kandidaat te stellen voor de Winterspelen van 2030 of 2034. Het land heeft echter geen ijsbaan die voldoet aan de olympische eisen voor het langebaanschaatsen. Thialf is door de Zwitsers in hun haalbaarheidsonderzoek genoemd als een alternatieve locatie, naast ijsbanen in Duitsland en Italië.
Thialf liet eerder al weten dat het openstaat als gastheer van de olympische schaatswedstrijden. De sportkoepel wil er nu serieus werk van maken. "NOC*NSF zal zo spoedig mogelijk per brief aan het Zwitserse NOC laten weten dat we graag bereid zijn met hen verder in gesprek te gaan. Ook zullen we laten weten dat Thialf een uitstekende locatie is voor het langebaanschaatsen."
Realistischer
Het Internationaal Olympisch Comité neemt naar verwachting in de zomer van 2024 een besluit over de locatie voor de Winterspelen van zowel 2030 als 2034. Naast Zwitserland zullen ook Frankrijk en Zweden zich kandidaat stellen voor de organisatie.
De Zwitserse kandidatuur betekent volgens NOC*NSF dat "de mogelijkheid realistischer wordt dat Nederland een rol kan spelen bij de Winterspelen in 2030 of 2034. Voorwaarde is natuurlijk dat het IOC het aanbod van Zwitserland honoreert", laat de sportkoepel weten. "Tegelijkertijd wijzen we er met nadruk op dat ook Italië en Duitsland over uitstekende schaatslocaties beschikken. Het is uiteindelijk aan Zwitserland - in overleg met de internationale schaatsfederatie ISU en het IOC - om de definitieve keuze te maken."
Enthousiast
Directeur Minne Dolstra van Thialf reageerde eerde deze maand al enthousiast op de suggestie van Zwitserland om het schaatsstadion in Heerenveen te betrekken bij zijn olympische ambities. "Als ze het vragen, dan gaan wij geen nee zeggen. Uiteraard na samenspraak met de betrokken partijen."
De eerstkomende Winterspelen zijn in 2026 en worden gehouden in Italië (Milaan en Cortina d'Ampezzo).
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft vrede met zijn zilveren medaille op de 1000 meter bij de Olympische Spelen van Milaan. Halverwege had de 22-jarige Groninger hoop, maar hij werd in een rechtstreeks duel verslagen door de Amerikaan Jordan Stolz. "Op 600 meter wist ik dat ik een stukje voor hem lag, maar hij heeft zo'n goede slotronde, dat is moeilijk om tegenop te boksen", zei De Boo.
43 minuten geledenMILAAN (ANP) - Joep Wennemars vindt het "ontzettend kwalijk" dat hij slechts een half uur rust kreeg voordat hij bij de Winterspelen in Milaan opnieuw moest rijden. "Dat is onmogelijk", zei Wennemars woensdagavond bij de NOS na de 1000 meter waarin hij vijfde werd.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft Nederland op de 1000 meter het tweede zilver bezorgd op de Olympische Spelen van Milaan. De 22-jarige schaatser moest in het Milano Speed Skating Stadium met 1.06,78 het goud laten aan topfavoriet Jordan Stolz uit de Verenigde Staten. Die won in een olympisch record van 1.06,28. Ning Zhongyan uit China pakte met 1.07,34 het brons.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo staat voorlopig op zilver op de 1000 meter op de Olympische Spelen van Milaan. De 22-jarige schaatser moest in het Milano Speed Skating Stadium met 1.06,78 alleen topfavoriet Jordan Stolz uit de Verenigde Staten voor laten gaan. De Chinees Ning Zhongyan staat op brons.
2 uur geledenTREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn is voor de derde keer geopereerd aan haar beenbreuk na haar val in de olympische afdaling van zondag. Dat laat de voormalige olympisch kampioen weten op Instagram. "Succesvol heeft vandaag een totaal andere betekenis dan een paar dagen geleden", schrijft ze bij een foto vanuit het ziekenhuis in Treviso.
3 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen (28) heeft naar eigen zeggen "een goede dag" gehad op het circuit van Bahrein. "We hebben veel ronden gereden en verschillende programma's getest", zei de Formule 1-coureur in een persbericht van Red Bull nadat hij 136 ronden in de nieuwe wagen had gereden. Verstappen zette de tweede tijd neer achter wereldkampioen Lando Norris.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Joep Wennemars schaatst de 1000 meter op de Olympische Spelen over. De 23-jarige Nederlander werd in zijn rit gehinderd door de Chinees Ziwen Lian.
3 uur geleden