NOC*NSF betreurt afwezigheid genomineerden op Sportgala
AMSTERDAM (ANP) - Directeur Gerard Dielessen van sportkoepel NOC*NSF betreurt de afwezigheid van vijf van de zes genomineerden bij het Sportgala. "Het is jammer, want op dit feestje wil je graag dat iedereen er is", zei hij in de AFAS Live in Amsterdam.
Atlete Sifan Hassan, wielrenster Annemiek van Vleuten, wielrenner Mathieu van der Poel, Formule 1-coureur Max Verstappen en voetballer Virgil van Dijk behoren tot de kandidaten voor Sportman en Sportvrouw van het Jaar, de meest prestigieuze prijs. Zij ontbreken bij de verkiezing. Alleen shorttrackster Suzanne Schulting is erbij.
"Sommige sporters hebben goede redenen om er niet te zijn. Die zijn bijvoorbeeld op trainingskamp. Anderen vinden het niet interessant om te komen. Iedereen is natuurlijk vrij om te komen, maar het zou toch mooi zijn als we zoveel mogelijk genomineerde sporters op het gala hebben. We moeten na deze editie maar eens evalueren hoe we het anders kunnen doen", zei Dielessen.
De sportkoepel werd vrij laat gewaar van de afzeggingen. "Ieder jaar ontbreken wel een of meer genomineerden, maar dit jaar is het wel veel ja. We werden er nu een aantal dagen van tevoren mee geconfronteerd en dan kun je niet veel meer doen. Er is ook zeker contact gezocht met de genomineerde sporters, maar het was niet meer mogelijk er iets aan te veranderen.’’
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Atlete Nienke Brinkman maakt een verrassende rentree in het trailrunnen. De 32-jarige marathonloopster gaat mee met de Nederlandse ploeg naar het EK in het Sloveense bergplaatsje Kamnik van 5 tot en met 7 juni. Ze komt uit op het onderdeel uphill, een bergloop over 8,9 kilometer met 1280 meter hoogteverschil.
4 uur geledenOSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol komt al uit op de 800 meter op de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava op 16 juni. Dat is vijf dagen voor haar race op de FBK Games in Hengelo, zo maakte de organisatie van de atletiekmeeting in Tsjechië bekend.
13 uur geledenOKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.
1 dag geledenREIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.
1 dag geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.
2 dagen geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.
2 dagen geleden