Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NOC*NSF betreurt afwezigheid genomineerden op Sportgala

NOC*NSF betreurt afwezigheid genomineerden op Sportgala

AMSTERDAM (ANP) - Directeur Gerard Dielessen van sportkoepel NOC*NSF betreurt de afwezigheid van vijf van de zes genomineerden bij het Sportgala. "Het is jammer, want op dit feestje wil je graag dat iedereen er is", zei hij in de AFAS Live in Amsterdam.

Atlete Sifan Hassan, wielrenster Annemiek van Vleuten, wielrenner Mathieu van der Poel, Formule 1-coureur Max Verstappen en voetballer Virgil van Dijk behoren tot de kandidaten voor Sportman en Sportvrouw van het Jaar, de meest prestigieuze prijs. Zij ontbreken bij de verkiezing. Alleen shorttrackster Suzanne Schulting is erbij.

"Sommige sporters hebben goede redenen om er niet te zijn. Die zijn bijvoorbeeld op trainingskamp. Anderen vinden het niet interessant om te komen. Iedereen is natuurlijk vrij om te komen, maar het zou toch mooi zijn als we zoveel mogelijk genomineerde sporters op het gala hebben. We moeten na deze editie maar eens evalueren hoe we het anders kunnen doen", zei Dielessen.

De sportkoepel werd vrij laat gewaar van de afzeggingen. "Ieder jaar ontbreken wel een of meer genomineerden, maar dit jaar is het wel veel ja. We werden er nu een aantal dagen van tevoren mee geconfronteerd en dan kun je niet veel meer doen. Er is ook zeker contact gezocht met de genomineerde sporters, maar het was niet meer mogelijk er iets aan te veranderen.’’

Meer uit Sport

Ehammer wint goud zevenkamp met wereldrecord, Tesselaar zevende

TORUN (ANP) - Simon Ehammer heeft zijn tweede wereldtitel op de zevenkamp veroverd met een wereldrecord in punten. De 26-jarige Zwitser kwam uit op 6670 punten en verbrak daarmee het oude puntenrecord van 6645, in 2012 gevestigd door de Amerikaan Ashton Eaton.

1 uur geleden
Snowboardster Dekker pakt brons in laatste wereldbekerwedstrijd

WINTERBERG (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker heeft bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Winterberg brons gepakt op de parallelslalom. De 30-jarige snowboardster won in de strijd om de derde plaats van tweevoudig wereldkampioene Julie Zogg uit Zwitserland. De zege ging naar Lucia Dalmasso uit Italië.

1 uur geleden
Judoka Van Lieshout pakt zilver op Grand Slam van Tbilisi

TBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout heeft een zilveren medaille overgehouden aan de Grand Slam van Tbilisi. De 23-jarige oud-wereldkampioene verloor de finale in de klasse tot 63 kilogram van de Japanse Haruka Kaju op straffen. Het was de tweede medaille van het jaar voor de Brabantse, na het brons op de Grand Slam van Parijs in februari.

1 uur geleden
Verstappen wint ook zijn tweede GT3-race op Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft ook zijn tweede GT3-race op de Nürburgring gewonnen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 finishte, met zijn teamgenoten Daniel Juncadella en Jules Gounon, de vier uur durende race met ongeveer een minuut voorsprong op Jordan Pepper en Dan Harper in de BMW. De race was lang spannend, maar in het laatste deel maakte Verstappen het verschil in de Mercedes.

4 uur geleden
Handballers verliezen in Golden League van Noorwegen

KOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse handballers hebben in de Golden League met 38-31 verloren van Noorwegen. Het was de tweede wedstrijd van Nederland in het oefentoernooi in Kopenhagen, waar ook Denemarken en de Verenigde Staten aan deelnemen. Oranje won het eerste duel met 39-30 van de VS.

5 uur geleden
Gemengde estafetteploeg mist door val medaille op WK indoor

TORUN (ANP) - De gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun geen medaille behaald. Keenan Blake, Myrte van der Schoot, Tony van Diepen en Eveline Saalberg eindigden als vijfde en schoven kort na afloop op naar de vierde plaats door de diskwalificatie van Jamaica.

5 uur geleden
Skiester Pirovano wint laatste afdaling en wereldbekerklassement

KVITFJELL (ANP) - De Italiaanse skiester Laura Pirovano heeft de laatste afdaling van het seizoen gewonnen, en daarmee de winst in het wereldbekerklassement veiliggesteld. In de wereldbekerfinale in het Noorse Kvitfjell, in de buurt van Lillehammer, was de Italiaanse 0,15 seconde sneller dan de Amerikaanse olympisch kampioen Breezy Johnson. Kira Weidle-Winkelmann uit Duitsland werd derde op een kwart tel.

6 uur geleden