
NOC*NSF betreurt afwezigheid genomineerden op Sportgala
AMSTERDAM (ANP) - Directeur Gerard Dielessen van sportkoepel NOC*NSF betreurt de afwezigheid van vijf van de zes genomineerden bij het Sportgala. "Het is jammer, want op dit feestje wil je graag dat iedereen er is", zei hij in de AFAS Live in Amsterdam.
Atlete Sifan Hassan, wielrenster Annemiek van Vleuten, wielrenner Mathieu van der Poel, Formule 1-coureur Max Verstappen en voetballer Virgil van Dijk behoren tot de kandidaten voor Sportman en Sportvrouw van het Jaar, de meest prestigieuze prijs. Zij ontbreken bij de verkiezing. Alleen shorttrackster Suzanne Schulting is erbij.
"Sommige sporters hebben goede redenen om er niet te zijn. Die zijn bijvoorbeeld op trainingskamp. Anderen vinden het niet interessant om te komen. Iedereen is natuurlijk vrij om te komen, maar het zou toch mooi zijn als we zoveel mogelijk genomineerde sporters op het gala hebben. We moeten na deze editie maar eens evalueren hoe we het anders kunnen doen", zei Dielessen.
De sportkoepel werd vrij laat gewaar van de afzeggingen. "Ieder jaar ontbreken wel een of meer genomineerden, maar dit jaar is het wel veel ja. We werden er nu een aantal dagen van tevoren mee geconfronteerd en dan kun je niet veel meer doen. Er is ook zeker contact gezocht met de genomineerde sporters, maar het was niet meer mogelijk er iets aan te veranderen.’’
Meer uit Sport
BIRMINGHAM (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er op de dertiende avond van de Premier League niet in geslaagd om zijn eerste toernooizege te boeken. In Birmingham bereikte hij voor de tweede keer dit seizoen de finale. Daarin was de Engelsman Luke Littler met 6-4 te sterk.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - Marianne Vos en Pauline Ferrand-Prévot zijn de wielrensters met wie de ploeg Visma - Lease a Bike op jacht gaat naar succes in de Vuelta España Femenina. Vos won in de afgelopen twee edities van de Ronde van Spanje telkens twee etappes. De Française Ferrand-Prévot, die terugkeerde op de weg na een periode waarin ze voornamelijk op de mountainbike actief was, rijdt haar eerste grote ronde sinds de Giro in 2015.
8 uur geledenMIAMI (ANP) - Lando Norris worstelt dit seizoen met zijn McLaren. "Het is duidelijk dat ik fouten heb gemaakt en nog niet op het niveau ben waar ik moet zijn, maar ik zal dat niveau snel bereiken", zei de Brit tijdens de persconferentie van de FIA voorafgaand aan de Grote Prijs van Miami.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - BMX'er Niek Kimmann heeft voor het eerst sinds juni vorig jaar weer serieus getraind. Een ontstoken hartspier zorgde er onder meer voor dat hij moest afzeggen voor de Olympische Spelen van Parijs. Kimmann meldde zich donderdag op Papendal. "Geweldig om weer zenuwen te voelen voordat ik van de 8 meter hoge startheuvel afdaalde", schreef de olympisch kampioen van Tokio (2021) op Instagram bij een foto.
9 uur geledenLA GRANDE BÉROCHE (ANP) - De Italiaan Lorenzo Fortunato heeft de tweede etappe van de Ronde van Romandië gewonnen. Het was een heuvelrit met start en finish in La Grande Béroche. Fortunato, die uitkomt voor Astana, was de snelste van een kopgroep van vijf.
12 uur geledenBARCELONA (ANP) - Wielerploeg SD Worx-Protime heeft Lisa van Belle voor anderhalf jaar vastgelegd. De 21-jarige Zoetermeerse debuteert zondag meteen in de Ronde van Spanje, die begint in Barcelona met een ploegentijdrit. Van Belle viel afgelopen zomer op door bij de Olympische Spelen in Parijs samen met Maike van der Duin bij het baanwielrennen brons te pakken op de koppelkoers.
12 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft de finale van het WTA-tennistoernooi van Madrid bereikt. De Amerikaanse nummer 4 van de plaatsingslijst gaf haar tegenstander, de als tweede geplaatste Iga Swiatek uit Polen, een pak slaag: 6-1 6-1.
12 uur geleden