NOC*NSF-baas Hendriks: tijd begon te dringen voor de topsport
ARNHEM (ANP) - De topsportcompetities kunnen vanaf 17 december weer opstarten en dat kabinetsvoornemen kwam als een geschenk uit de hemel voor sportkoepel NOC*NSF. "De tijd begon te dringen. Zeker voor de teamsporten vormen de nationale competities een wezenlijk onderdeel van de voorbereidingen richting de Olympische Spelen’’, zegt technisch directeur Maurits Hendriks.
De afgelopen weken voerde de sportkoepel voortdurend overleg met het ministerie van VWS. Niet alleen over het hervatten van de topsportcompetities, maar ook over de verruiming van de mogelijkheden in de recreatiesporten. "Omdat het zo goed is om te sporten en wij denken dat beweging juist beschermt tegen besmettingen. We denken ook dat we de ruimte aan de topsport kunnen geven zonder dat daarmee de druk op de volksgezondheid wordt vergroot", licht Hendriks toe.
De spanning nam wel met de week toe. "Teamsporters zoals de hockeyers moeten wedstrijden spelen. Ze hebben wedstrijdritme nodig richting Tokio en dat krijg je pas na een behoorlijk aantal wedstrijden", aldus de technisch directeur. "Wij hebben vooral geprobeerd onze argumenten om de topsport weer op gang te brengen te onderbouwen. Wat dat betreft weten het ministerie en het RIVM heel goed wat ze aan ons hebben. Onze coronaprotocollen zitten goed in elkaar, dat zeggen ook de virologen. Wij hebben altijd oog voor de volksgezondheid.’’
Sommige sporten beginnen in de zomer
Het aantal topsporters dat weer volledig mag trainen en wedstrijden spelen, is nog wel beperkt. "Naast de 1000 voetbalprofs die al langer hun competities spelen, komen daar nu 5000 topsporters bij die vanaf de 17e zonder beperkingen in de groepsomvang kunnen trainen en wedstrijden spelen. De groep die weer zo snel mogelijk begint is kleiner, want sporten als cricket, honkbal en softbal beginnen hun competities pas in de zomer."
Het coronaprotocol dat bij het betaald voetbal al wekenlang goed werkt, dient als voorbeeld voor de andere sporten, zegt Hendriks. "Het is de bedoeling dat de bonden het protocol uit het betaald voetbal gaan vertalen naar hun competities. In sommige sporten, waar gewoon minder budget is, zullen wel wat aanpassingen nodig zijn."
Het kabinet kwam dinsdag tot grote vreugde van Hendriks ook nog met een extra steunbijdrage van 5 miljoen euro voor de topsport, dankzij een aangenomen motie in de Tweede Kamer. "Met dat geld kunnen we extra kosten dekken voor de topsporters op weg naar de Olympische Spelen en Paralympische Spelen. Dit bewijst dat onze relatie met het ministerie goed is. Als wij iets vragen, dan zuigen we dat niet uit onze duim en is het serieus. Ik moet vooral Kamerlid Rudmer Heerema bedanken, want hij heeft zich sterk gemaakt voor ons en naar ik heb begrepen een stevig robbertje moeten stoeien."
Meer uit Sport
BARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
54 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
1 uur geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De stem van Max Verstappen moet gehoord worden, maar de viervoudig wereldkampioen moet af en toe wel oppassen met wat hij zegt. Dat vindt Formule 1-baas Stefano Domenicali. "Hij is de beste coureur en wij moeten naar hem luisteren. Maar hij moet begrijpen dat zijn woorden zwaar wegen en mensen kunnen het verkeerd opvatten. Dat mogen we niet laten gebeuren", aldus de Italiaan in een interview met het Britse platform Autosport.
6 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Oud-wielrenner Taylor Phinney (35) keert terug als baanwielrenner. Dat heeft de Amerikaan bekendgemaakt op Instagram. "In geen miljoen jaar had ik dit kunnen voorspellen, maar hier zijn we dan", schrijft Phinney. Met zijn comeback wil hij zijn "olympische droom" verwezenlijken met deelname aan de Spelen van Los Angeles in 2028.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Bokser Rico Verhoeven heeft bij de traditionele staredown voorafgaand aan het aangekondigde gevecht met de ongeslagen wereldkampioen boksen Oleksandr Usyk uit Oekraïne geen krimp gegeven. De twee "onbetwiste wereldkampioenen" keken elkaar in Londen ruim twee minuten diep in de ogen, maar bewaarden de rest voor het gevecht op 23 mei tussen de piramides van het Egyptische Gizeh.
23 uur geledenSAN ISIDRO (ANP) - Het strafproces tegen het medische team van voetbalicoon Diego Maradona is dinsdag, een maand later dan gepland, heropend. In de rechtbank van San Isidro, een voorstad van de Argentijnse hoofdstad Buenos Aires, staan zeven artsen en verpleegkundigen terecht voor nalatige verzorging. Het Openbaar Ministerie beschuldigt hen van doodslag.
1 dag geleden