Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nobelprijswinnares krijgt extra jaar cel in Iran

Nobelprijswinnares krijgt extra jaar cel in Iran

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse mensenrechtenactiviste Narges Mohammadi die in 2023 de Nobelprijs voor de Vrede kreeg, is opnieuw veroordeeld voor 'propaganda tegen de staat'. Haar advocaat heeft bekendgemaakt dat ze een jaar celstraf extra heeft gekregen. De 52-jarige Mohammadi wordt al lange tijd vervolgd voor haar activisme ten behoeve van mensenrechten en vrouwenrechten en felle kritiek op de Iraanse machthebbers.

In 1998 kreeg ze al een jaar cel voor kritiek op de overheid. Ze is meerdere malen veroordeeld. In 2016 kreeg ze zestien jaar celstraf voor misdaden tegen de staat. Ze blijft in gevangenschap ageren en schrijft onder meer brieven naar Iraanse functionarissen. In september verscheen een artikel van haar met kritiek op de Iraanse machthebbers in de New York Times.

Meer uit Buitenland

IAEA bevestigt dat nucleaire site in Natanz doelwit Israël was

WENEN (ANP) - Directeur-generaal Rafael Grossi van het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) bevestigt dat de Iraanse nucleaire site in Natanz geraakt is bij Israëlische aanvallen. De organisatie staat in contact met de Iraanse autoriteiten over de stralingsniveaus.

34 minuten geleden
Trump mag na beroep Nationale Garde toch blijven inzetten in LA

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaans hof van beroep heeft president Donald Trump toestemming gegeven om de inzet van troepen van de Nationale Garde in Los Angeles te handhaven te midden van protesten over de strengere immigratiewetgeving. Daarmee werd de uitspraak van een lagere rechtbank die de inzet eerder op donderdag blokkeerde, tijdelijk opgeschort.

37 minuten geleden
Israëlische luchtmacht valt Iran aan

TEHERAN/WASHINGTON/JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische luchtmacht heeft een luchtaanval uitgevoerd in Iran, meldt Axios. De Amerikaanse nieuwssite baseert zich op twee bronnen met kennis van de operatie. Persbureau Reuters spreekt op basis van twee Amerikaanse officials van meerdere aanvallen.

2 uur geleden
Algemene Vergadering VN stemt voor direct staakt-het-vuren Gaza

NEW YORK (ANP/RTR) - De Algemene Vergadering van de Verenigde Naties heeft donderdag een resolutie aangenomen waarin wordt opgeroepen tot een onmiddellijk en permanent staakt-het-vuren in Gaza. 149 van de 193 landen stemden voor de resolutie, waardoor de vereiste tweederdemeerderheid werd behaald.

2 uur geleden
WSJ: Israël zou Iran al zondag kunnen aanvallen

WASHINGTON (ANP) - Israël is bereid Iran de komende dagen aan te vallen als Teheran een Amerikaans voorstel om zijn nucleaire programma te beperken afwijst, schrijft The Wall Street Journal (WSJ).

6 uur geleden
Senator verwijderd bij persgesprek minister Noem in Los Angeles

LOS ANGELES (ANP) - Een Democratische senator uit Californië is donderdag tijdens een persconferentie van minister van Binnenlandse Veiligheid Kristi Noem uit de zaal verwijderd. Hij verstoorde volgens The Washington Post het persgesprek in Los Angeles, waar Noem de arrestaties van migranten verdedigde, die in de stad voor veel onrust hebben gezorgd.

8 uur geleden
AzG: wegvallen internet in Gaza brengt mensenlevens in gevaar

AMSTERDAM (ANP) - Het wegvallen van het internet in de Gazastrook brengt mensenlevens in gevaar. Daarvoor waarschuwt hulporganisatie Artsen zonder Grenzen, die al meer dan twaalf uur nauwelijks contact heeft met haar teams in Gaza.

8 uur geleden