Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nobelprijswinnaar wil vliegveld Goma open om strijd tegen ebola

Nobelprijswinnaar wil vliegveld Goma open om strijd tegen ebola

KINSHASA (ANP/AFP) - De Congolese medicus en winnaar van de Nobelprijs voor de Vrede (2018) Denis Mukwege heeft er bij de rebellenbeweging M23 en andere "bezetters" op aangedrongen het vliegveld van de stad Goma in het noordoosten van de Democratische Republiek Congo te heropenen. Dit is volgens hem nodig voor de strijd tegen de uitbraak van het ebolavirus in dat deel van Afrika.

De luchthaven ligt aan de oostrand van de stad en slechts enkele honderden meters van de grens met Rwanda. Dat land steunt de rebellengroep M23 om greep te houden op het delfstofrijke noordoosten van Congo.

Mukwege vindt dat de luchthaven open moet omdat de ebolauitbraak zich sinds vorige week blijft verspreiden. De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft zorgen uitgesproken over de omvang en de snelheid van de huidige uitbraak. Volgens de Congolese minister van Gezondheid zijn er in het noordoosten al ruim 130 doden geteld en meer dan vijfhonderd mogelijke besmettingen vastgesteld.

Meer uit Buitenland

Poolse president annuleert reis na schorsing hoogste rechter

WARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse president Karol Nawrocki heeft zijn vliegtuig naar Senegal rechtsomkeert laten maken, nadat de hoogste rechter in zijn land werd geschorst en de politie het hoogste gerechtshof was binnengedrongen. De politie meldde het gebouw te zijn binnengedrongen nadat er incidenten rondom het hof ontstonden.

43 minuten geleden
Meer dan 5000 eboladoden in Democratische Republiek Congo

KINSHASA (ANP/RTR/AFP) - In de Democratische Republiek Congo zijn volgens overheidscijfers meer dan 5000 mensen omgekomen door het ebolavirus. Het dodental stond dinsdag nog op 4887. Het aantal geregistreerde ebolagevallen staat op 10.060.

1 uur geleden
Amerikaanse regering keurt raketverkoop aan Oekraïne goed

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft goedkeuring gegeven voor de verkoop van vijfhonderd Patriot-raketten aan Oekraïne. Volgens Washington moet er zo'n 2,1 miljard dollar (1,9 miljard euro) gemoeid zijn met de deal, die wordt betaald door bondgenoten van Oekraïne.

2 uur geleden
Haaretz: politie vindt geen bewijs omkoping verkiezingen Israël

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische politie heeft geen bewijs gevonden dat drie gearresteerde mannen van de Arabische partij Ra'am kiezers wilden omkopen, meldt de Israëlische krant Haaretz. Naar verwachting zullen de drie vrijgelaten worden door de politie.

3 uur geleden
Brazilië ontbiedt Argentijnse diplomaat om vlucht Bolsonaro

BRASÍLIA (ANP/AFP) - Brazilië heeft een Argentijnse diplomaat ontboden om "uitleg te geven" over de reisbewegingen van Flávio Bolsonaro. Die politicus vluchtte na de door hem verloren presidentsverkiezingen via Argentinië naar de Verenigde Staten.

3 uur geleden
Recordaantal vervroegde stemmen voor Amerikaanse midterms

WASHINGTON (ANP/AFP) - Al 47,9 miljoen Amerikanen hebben hun stem uitgebracht voor de midterms van volgende week. Dat is nu al meer dan het vorige record van 2022. Toen stemden 45,9 miljoen mensen voor de verkiezingsdag zelf.

4 uur geleden
Canada zegt 500 miljoen euro toe aan EU-lening voor Oekraïne

MONTREAL (ANP) - Canada gaat 500 miljoen euro bijdragen aan de EU-lening aan Oekraïne, maakt premier Mark Carney vrijdag bekend na afloop van de top met de EU in Montreal. Hij maakte die verduidelijking nadat de EU en Canada waren overeengekomen dat Canada zou bijdragen aan de lening aan Kyiv.

4 uur geleden