Nobelprijswinnaar waarschuwt voor kernwapens bij uitreiking prijs
OSLO (ANP/DPA) - In Oslo is de Nobelprijs voor de Vrede uitgereikt aan de hoofden van Nihon Hidankyo, de Japanse organisatie die overlevenden van de nucleaire bombardementen op Hiroshima en Nagasaki vertegenwoordigt. Bij de uitreiking waarschuwden de winnaars opnieuw dat kernwapens nog steeds een grote bedreiging voor de wereld vormen.
Terumi Tanaka, Shigemitsu Tanaka en Toshiyuki Mimaki namen hun medailles en diploma's in ontvangst. Tanaka (92) legde tijdens de ceremonie een verband tussen hoe hij in 1945 als 13-jarige het bombardement op Nagasaki meemaakte en de hedendaagse nucleaire dreiging. "Stel je eens voor, er zijn 4000 kernkoppen, klaar om onmiddellijk gelanceerd te worden. Dat betekent dat nu direct honderden of duizenden keren meer schade kan worden aangericht dan in Hiroshima en Nagasaki", sprak hij. "Laat ons samenwerken aan een menselijke samenleving, in een wereld die vrij is van kernwapens en oorlogen!"
In oktober maakte het Noorse Nobelcomité bekend dat Nihon Hidankyo de Nobelprijs voor de Vrede kreeg toegekend, omdat de organisatie helpt "het lijden veroorzaakt door kernwapens te bevatten".
Later op de dag worden ook de andere Nobelprijzen uitgereikt. Deze ceremonie vindt plaats in Stockholm.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft twee begrotingspakketten aangenomen, maar de kans op een gedeeltelijke shutdown van de overheid in de Verenigde Staten wordt toch steeds groter.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, is vrijgelaten op last van een federale rechter in Los Angeles. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.
1 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez heeft vrijdag een "amnestiewet" voorgesteld voor honderden politieke gevangenen in het land, meldt de Spaanse krant El País.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - Secretaris-generaal António Guterres van de Verenigde Naties heeft de lidstaten laten weten dat de organisatie het risico loopt op een "dreigende financiële ineenstorting". Dat komt door onbetaalde contributies en een begrotingsregel die de organisatie dwingt ongebruikt geld terug te betalen, blijkt uit een brief van Guterres aan ambassadeurs.
1 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Duizenden mensen hebben zich verzameld in het centrum van Minneapolis om te protesteren tegen immigratiedienst ICE. CNN meldt dat demonstranten teksten scanderen en borden omhooghouden met de tekst 'ICE Out'.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Blue Origin, het ruimtevaartbedrijf van miljardair Jeff Bezos, heeft vrijdag aangekondigd vluchten met het New Shepard-raketprogramma te pauzeren. Dat doet het bedrijf om zich te richten op het maanlandingsprogramma in samenwerking met NASA.
4 uur geledenST. PAUL (ANP/AFP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, wordt aangeklaagd voor het schenden van burgerrechten. De bekende oud-presentator van CNN werd opgepakt voor het verhinderen van een kerkdienst. Lemon was daar naar eigen zeggen om verslag te doen van een protest tegen immigratiedienst ICE.
4 uur geleden