Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nobelprijswinnaar: Poetin begrijpt gevaar kernwapens niet

Nobelprijswinnaar: Poetin begrijpt gevaar kernwapens niet

OSLO (ANP/AFP) - De Japanse groep die dit jaar de Nobelprijs voor de Vrede won, zegt dat de Russische president Vladimir Poetin het gevaar van kernwapens niet lijkt te begrijpen. "Nucleaire wapens moeten nooit worden gebruikt", zei de 92-jarige Terumi Tanaka in Oslo.

Poetin paste onlangs de Russische nucleaire doctrine aan en verlaagde daarmee de drempel voor de inzet van kernwapens. "President Poetin, ik denk niet dat hij echt begrijpt wat nucleaire wapens betekenen voor mensen", zei Tanaka, die de Amerikaanse kernaanval op Nagasaki overleefde in 1945.

Tanaka maakt deel uit van de groep Nihon Hidankyo, die overlevenden vertegenwoordigt van de Amerikaanse nucleaire aanvallen op Japan. Die bombardementen hebben in Hiroshima het leven gekost aan ongeveer 140.000 mensen. In Nagasaki vielen enkele dagen later zo'n 74.000 doden.

Nihon Hidankyo bestaat sinds 1956 en zet zich in voor een wereld zonder kernwapens. Dat leverde de organisatie de prestigieuze Nobelprijs voor de Vrede op. De prijs wordt dinsdag uitgereikt in de Noorse hoofdstad.

Meer uit Buitenland

Syrië sluit IS-kamp Al-Hol

DAMASCUS (ANP/AFP) - De Syrische autoriteiten hebben het kamp Al-Hol gesloten. In het kamp verbleven lange tijd familieleden van vermoedelijke IS-strijders. Eerder deze week haalde Syrië de laatste gevangenen weg uit het kamp.

45 minuten geleden
FT: Rusland gaat draagbare raketsystemen leveren aan Iran

MOSKOU (ANP) - Iran en Rusland zijn in het geheim een wapendeal overeengekomen ter waarde van 500 miljoen euro, schrijft de Britse krant Financial Times (FT). In het akkoord, dat al in december werd getekend in Moskou, spraken de partijen af dat Rusland draagbare Verba-lanceereenheden en raketten levert aan Iran.

52 minuten geleden
Buitenlandminister Iran verwacht oplossing in gesprekken met VS

NEW YORK (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken heeft gezegd dat er nog steeds een "goede kans" is op een diplomatieke oplossing voor het conflict met de Verenigde Staten over Teherans nucleaire ambities. Abbas Araqchi heeft waarschijnlijk donderdag in Genève een ontmoeting met de Amerikaanse gezant Steve Witkoff, zei hij tegen CBS News.

53 minuten geleden
Premier Groenland over Trumps ziekenhuisschip: nee, bedankt

NUUK (ANP) - Groenland heeft geen medische hulp van buitenaf nodig, zei premier Jens-Frederik Nielsen nadat Donald Trump aankondigde een ziekenhuisschip te sturen naar het gebied. Hij bedankte de Amerikaanse president vriendelijk, maar wijst het af: "nee bedankt".

2 uur geleden
Protesten in Iran laaien opnieuw op bij universiteiten

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Studenten in Iran hebben voor de tweede dag op rij antiregeringsprotesten gehouden bij verschillende universiteiten in Teheran en andere steden. Op sociale media verschenen zondag beelden waarop leuzen te horen waren tegen de regering en oproepen tot de vrijlating van politieke gevangenen. Ook toonden de beelden botsingen tussen demonstranten en veiligheidstroepen bij universiteiten.

3 uur geleden
Secret Service doodt man die Mar-a-Lago wilde binnendringen

MAR-A-LAGO (ANP/RTR) - Agenten van de Secret Service hebben een man van in de twintig doodgeschoten nadat die had geprobeerd een beveiligd gebied te betreden bij het Mar-a-Lago-resort van president Donald Trump. Dat gebeurde in de nacht van zaterdag op zondag.

4 uur geleden
Hongarije blokkeert EU-sancties tegen Rusland om oliepijpleiding

BOEDAPEST (ANP/AFP) - Hongarije gaat het twintigste sanctiepakket tegen Rusland van de Europese Commissie blokkeren, tenzij Oekraïne een belangrijke pijpleiding die het land van olie voorziet heropent. Dat zeiden de Hongaarse premier Viktor Orbán en minister van Buitenlandse Zaken Péter Szijjártó.

5 uur geleden