Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nobelprijswinnaar Moeratov belaagd met rode verf

Nobelprijswinnaar Moeratov belaagd met rode verf

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische journalist Dmitri Moeratov is donderdag in een trein aangevallen en besmeurd met rode verf. De hoofdredacteur van de onafhankelijke krant Novaja Gazeta, die vorig jaar de Nobelprijs voor de Vrede kreeg (gedeeld), zei dat zijn belager waarschijnlijk reageerde op zijn berichtgeving over de Russische invasie in Oekraïne.

De Novaja Gazeta verschijnt sinds vorige week niet meer online en in print totdat president Vladimir Poetin opdracht geeft de "speciale militaire operatie" in het buurland te beëindigen. De krant was al enkele keren gewaarschuwd door de Russische mediawaakhond.

Op foto's die via Telegram zijn verspreid is Moeratov te zien met rode verf op zijn hoofd en kleren. Ook zijn slaapcoupé in de trein van Moskou naar Samara zit onder. "Ze hebben met olieverf en aceton gegooid in het compartiment. Ogen branden erg", aldus Moearatov in de post. De dader werd ook geciteerd: "Moeratov, dit is voor jou van onze jongens".

Meer uit Buitenland

Rubio: hoop dat Iraniërs de regering kunnen omverwerpen

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio zegt te hopen dat het Iraanse volk de regering omver kan werpen. Hij zei ook dat Iran onder de huidige machthebbers een enorm risico vormt.

2 uur geleden
Iraanse Revolutionaire Garde dreigt met geweld Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/RTR) - Een commandant van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft herhaald dat de Straat van Hormuz gesloten is. Schepen die toch proberen te passeren, zullen volgens hem in brand worden gestoken, aldus Iraanse media.

3 uur geleden
Revolutionaire Garde dreigt: vijanden zelfs thuis niet veilig

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen wraak te nemen voor de aanval waarbij ayatollah Ali Khamenei werd gedood. "De vijand moet weten dat hun gelukkige dagen voorbij zijn", zei een bevelhebber van de Garde op staatstelevisie. "Ze zullen nergens ter wereld meer veilig zijn, zelfs niet in hun eigen huizen."

5 uur geleden
President Iran: zwijgen niet na aanvallen op school en ziekenhuis

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian verklaart dat zijn land "niet zal zwijgen of voor misdaden zal zwichten", na wat volgens hem Amerikaanse en Israëlische aanvallen waren op een school en ziekenhuis in Iran. Hij roept de internationale gemeenschap op het geweld te veroordelen.

5 uur geleden
Dodental Israëlische aanvallen op Libanon loopt op

BEIROET (ANP/AFP) - Door de Israëlische aanvallen maandag op Libanon zijn zeker 53 doden gevallen, verklaart de Libanese regering. Het aantal gewonden is opgelopen naar 154.

6 uur geleden
Trump: dit was onze laatste kans om Iraans kernwapen te voorkomen

WASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump was afgelopen weekend "de laatste goede kans" om Iran aan te vallen en te voorkomen dat het land een kernwapen zou ontwikkelen. Hij stelde in een korte update over Iran dat de operatie "ver voor op schema" ligt.

7 uur geleden
Regering Iran roept op tot steunprotesten in Teheran

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse regering heeft burgers opgeroepen om maandagavond in Teheran steun te betuigen aan de Islamitische Republiek en hun eer te bewijzen aan leider Ali Khamenei, die afgelopen weekend werd gedood. De oproep werd gedeeld via de staatstelevisie.

7 uur geleden