Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nobelprijswinnaar Moeratov belaagd met rode verf

Nobelprijswinnaar Moeratov belaagd met rode verf

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische journalist Dmitri Moeratov is donderdag in een trein aangevallen en besmeurd met rode verf. De hoofdredacteur van de onafhankelijke krant Novaja Gazeta, die vorig jaar de Nobelprijs voor de Vrede kreeg (gedeeld), zei dat zijn belager waarschijnlijk reageerde op zijn berichtgeving over de Russische invasie in Oekraïne.

De Novaja Gazeta verschijnt sinds vorige week niet meer online en in print totdat president Vladimir Poetin opdracht geeft de "speciale militaire operatie" in het buurland te beëindigen. De krant was al enkele keren gewaarschuwd door de Russische mediawaakhond.

Op foto's die via Telegram zijn verspreid is Moeratov te zien met rode verf op zijn hoofd en kleren. Ook zijn slaapcoupé in de trein van Moskou naar Samara zit onder. "Ze hebben met olieverf en aceton gegooid in het compartiment. Ogen branden erg", aldus Moearatov in de post. De dader werd ook geciteerd: "Moeratov, dit is voor jou van onze jongens".

Meer uit Buitenland

Ministersoverleg Egypte, Pakistan, Saudi-Arabië en Turkije

ISLAMABAD (ANP/DPA/RTR) - Om te proberen de oorlog in Iran te bezweren overleggen zondag en maandag de ministers van Buitenlandse Zaken van Egypte, Pakistan, Saudi-Arabië en Turkije in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad. Dat heeft de Pakistaanse minister Ishaq Dar bekendgemaakt. De bewindslieden spreken naar verwachting ook met de premier van het land, Shehbaz Sharif.

1 uur geleden
Zelensky meldt defensieafspraken met Verenigde Arabische Emiraten

ABU DHABI (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne en de Verenigde Arabische Emiraten hebben afgesproken dat ze gaan samenwerken op defensiegebied. Dat maakte de Oekraïense president Volodymyr Zelensky bekend na een ontmoeting met president Mohammed bin Zayed ⁠Al Nahyan van de Golfstaat.

3 uur geleden
Paus voor historisch bezoek in Monaco

MONTE CARLO (ANP/AFP) - Paus Leo is zaterdagochtend in Monaco gearriveerd voor het eerste pauselijke bezoek van de moderne tijd aan het ministaatje. Hij kwam aan in een helikopter en is ontvangen door prins Albert en prinses Charlene.

3 uur geleden
Houthi's eisen verantwoordelijkheid op voor raketaanval op Israël

SANAA (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Jemenitische Houthi's hebben voor het eerst sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten de verantwoordelijkheid opgeëist voor een raketaanval op Israël. De groep liet weten dat de operaties doorgaan tot de "agressie" op alle fronten wordt beëindigd.

5 uur geleden
Thailand: akkoord met Iran over doorgang olietankers

BANGKOK (ANP/AFP) - Thailand heeft een overeenkomst met Iran bereikt over de doorgang van Thaise olietankers door de Straat van Hormuz. Dat maakte de premier van Thailand zaterdagochtend bekend.

6 uur geleden
Bonaire vraagt 'snelle hulp' van Nederland om stijgende prijzen

KRALENDIJK (ANP) - Het Bestuurscollege (BC) van Bonaire vraagt de Nederlandse regering om snel in te grijpen. Door onrust in het Midden-Oosten en problemen in de scheepvaart worden vrachtkosten steeds hoger. Daardoor dreigen boodschappen en brandstof op Bonaire veel te duur te worden en wordt het voor veel inwoners steeds moeilijker om rond te komen, aldus de overheid van de bijzondere gemeente in het Caribisch gebied.

8 uur geleden
Amerikaanse militairen gewond bij aanval op basis Saudi-Arabië

AL-KHARJ (ANP/RTR/DPA) - Bij een Iraanse aanval op luchtmachtbasis Prince Sultan in Saudi-Arabië zijn twaalf Amerikaanse militairen gewond geraakt. Twee van hen zijn er ernstig aan toe, melden Amerikaanse autoriteiten.

10 uur geleden