Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Nobelprijs WFP laat belang internationale organisaties zien'

'Nobelprijs WFP laat belang internationale organisaties zien'

DEN HAAG (ANP) - Volgens minister Sigrid Kaag (Ontwikkelingssamenwerking) komt de toekenning van de Nobelprijs voor de Vrede aan het Wereldvoedselprogramma (WFP) op het juiste moment. "Het is een belangrijk signaal dat internationale samenwerking en organisaties er toe doen", zegt ze in een reactie.

De afgelopen jaren ligt de focus van landen steeds meer op het eigen belang en op protectionisme op het handelsvlak. De Amerikaanse president Donald Trump is een belangrijke representant van dit gedachtegoed. Hij heeft onder meer flink bezuinigd op internationale organisaties zoals de Verenigde Naties.

Premier Mark Rutte riep vorige maand tijdens de Algemene Vergadering van de VN nog op tot versterking van de internationale samenwerking. Landen kunnen volgens hem opkomen voor hun eigen belangen, maar moeten niet het gemeenschappelijk belang uit het oog verliezen, zei hij toen.

Erkenning

Dat het WFP, een onderdeel van de VN, de prestigieuze onderscheiding krijgt is volgens Kaag een "enorme aanmoediging en erkenning" van het werk dat de organisatie doet. Ze hoopt wel dat landen nu het WFP gaan helpen. Door de coronacrisis dreigt voor namelijk 125 miljoen extra mensen een hongertekort.

Nederland heeft tijdens zijn lidmaatschap van de VN-Veiligheidsraad in 2018 nauw met het Wereldvoedselprogramma samengewerkt. Dat leidde er uiteindelijk toe dat de VN een resolutie aannam, waarin staat dat honger nooit als middel in een conflict mag worden gebruikt. Dat gebeurt onder meer in Syriƫ en Jemen.

Meer uit Politiek

Ruime meerderheid Kamer kan leven met inzet marineschip Evertsen

DEN HAAG (ANP) - Een grote meerderheid van de Tweede Kamer steunt het besluit van het kabinet om het marineschip Zr. Ms. Evertsen naar het oosten van de Middellandse Zee te sturen voor een defensieve missie om Cyprus en NAVO-bondgenoten te beschermen. Dat bleek woensdag tijdens een debat in de Tweede Kamer.

4 minuten geleden
D66 deelt zorgen oppositie over gevolgen WIA-bezuinigingen

DEN HAAG (ANP) - D66 deelt de zorgen van veel oppositiepartijen over de gevolgen van de voorgenomen bezuinigingen op de sociale zekerheid voor met name gehandicapten en chronisch zieken. De partij werd daar hard op aangevallen in een Kamerdebat over de begroting van het ministerie van Sociale Zaken.

4 uur geleden
Ipsos: lokale partijen gaan winnen bij gemeenteraadsverkiezingen

AMSTERDAM (ANP) - Bij de komende gemeenteraadsverkiezingen komen de lokale partijen weer als grootste uit de bus, verwacht onderzoeksbureau Ipsos I&O. Van de landelijke partijen maakt GroenLinks-PvdA kans om de grootste te worden, denkt het bureau.

10 uur geleden
BBB stapt in Europarlement over naar rechtsere partijgroep Meloni

STRAATSBURG (ANP) - De BBB stapt in het Europees Parlement over van de centrumrechtse EVP naar de rechtsere partijgroep Europese Conservatieven en Hervormers (ECR). Bij die partijgroep hoort ook de nationalistische en conservatieve partij Fratelli d'Italia van de Italiaanse premier Giorgia Meloni. De EVP is de grootste partij in het Europarlement, waartoe ook voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie behoort.

23 uur geleden
Kamer wil doel voor vermindering fraude in de zorg

DEN HAAG (ANP) - In 2027 moet minstens 1 procent minder verloren gaan aan zorgfraude. Dat gaat om 100 miljoen euro, omdat fraude de zorg volgens het Openbaar Ministerie ongeveer 10 miljard euro per jaar kost. De kabinetspartijen D66, VVD en CDA zeiden vorige week tegen een doel te zijn. VVD-Kamerlid Hilde Wendel wil niet dat ambtenaren daarop afgerekend kunnen worden.

1 dag geleden
Korting op zwangerschapsverlof zit D66 en CDA niet lekker

DEN HAAG (ANP) - De regeringspartijen D66 en CDA erkennen dat zij er niet bij hebben stilgestaan dat hun bezuinigingen op uitkeringen ook gevolgen hebben voor vrouwen met zwangerschapsverlof. "Daar moeten we wat mij betreft wat aan doen", aldus D66-fractievoorzitter Jan Paternotte voor de camera van het AD. CDA-leider Henri Bontenbal is voorzichtiger, maar laat weten er "evenveel moeite" mee te hebben.

1 dag geleden
Kamer stemt tegen bezuinigingen op gehandicaptenzorg

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft tegen aangekondigde bezuinigingen op de gehandicaptenzorg van het nieuwe kabinet gestemd. Met een minimale meerderheid van 75 tegen 74 sprak de Kamer zich uit tegen de plannen.

1 dag geleden