Nobel wil praten met Tata Steel en inspectie over oversterfte
DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Jurgen Nobel (Sociale Zaken) wil in gesprek met Tata Steel en de Arbeidsinspectie over het bericht dat werknemers van de staalfabriek veel vaker tijdens hun werkende leven overlijden dan gemiddeld. De bewindsman temperde tijdens het wekelijkse vragenuur wel de verwachtingen van een bezorgde Tweede Kamer. De gezondheid van werknemers is in eerste instantie aan Tata Steel zelf. Wel wil hij de inspectie vragen "of zij hier kritisch naar willen kijken".
EenVandaag meldde dinsdag dat de kans dat Tata Steel-werknemers voor hun 65e overlijden anderhalf keer zo hoog ligt als het gemiddelde voor mannen van dezelfde leeftijd in de rest van Nederland. SP'er Bart van Kent noemde het "onbestaanbaar" en vindt "dat er ingegrepen moet worden door de staatssecretaris en door de inspectie".
Nobel erkent "dat het niet zo kan zijn dat werknemers overlijden of ziek worden als gevolg van hun arbeidsomstandigheden". Hij noemt de uitkomsten van het onderzoek ernstig, "voor zover we de data kunnen toetsen, want ik heb het onderzoek niet zelf gedaan".
RIVM
Naast een gesprek met de inspectie en Tata Steel zelf, wil Nobel op aandringen van de Kamer best met het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) in gesprek. Maar hij gaat het RIVM niet naar de IJmond sturen, benadrukte Nobel. Hij wil met het instituut in gesprek over de lopende en afgeronde onderzoeken. "Mocht het nodig zijn", kan er over aanvullend onderzoek worden gesproken.
"Maar we zitten er al bovenop, dat was eigenlijk de boodschap die ik wilde meegeven", onderstreepte de bewindsman verder. Afspraken over gezondheid en veiligheid op de werkvloer kunnen mogelijk ook onderdeel worden van de afspraken die het kabinet met Tata Steel maakt over verduurzaming. Het kabinet is waarschijnlijk bereid financiële steun te verlenen als het bedrijf werk maakt van een goede omslag naar groene staalproductie.
Meer uit Binnenland
WEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel is nog steeds onder controle en is daarom afgeschaald. De brandweer is er nog wel bij, maar met minder eenheden, meldt de veiligheidsregio. Er kan nog worden ingegrepen als het nodig is.
7 uur geledenWINSCHOTEN (ANP) - In Winschoten zijn twee mensen gewond geraakt. Dat is waarschijnlijk het gevolg van een steekincident, maar dat kan een woordvoerder van de politie Groningen niet met zekerheid zeggen. Ook is er vermoedelijk geschoten.
7 uur geleden'T HARDE (ANP) - Bij de natuurbrand op het militaire oefenterrein bij 't Harde lijkt het grootste gevaar te zijn geweken. Dat zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Noord- en Oost Gelderland. Alle civiele brandweereenheden gaan rond middernacht terug naar hun kazernes en dan neemt de brandweer van Defensie het over. Die is met meerdere voertuigen op het terrein om de situatie te monitoren en kleine oplaaiende vuurpluimpjes te blussen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De inzet van het luchtverdedigings- en commandofregat de Zr.Ms. Evertsen in het Middellandse Zeegebied wordt niet nogmaals verlengd, schrijven ministers Dilan Yeşilgöz (Defensie) en Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) in een brief aan de Tweede Kamer. Het schip hielp daar een Frans vliegdekschip bij het beveiligen van de oostelijke Middellandse Zee, na Iraanse drone-aanvallen op Cyprus.
15 uur geledenKOOTWIJK (ANP) - Op meerdere plekken zijn vrijdagmiddag natuurbranden uitgebroken. Zo woedden er onder meer bij de Gelderse plaatsen Kootwijk en Harderwijk twee bosbranden.
17 uur geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel laait hier en daar weer op. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio komt dat door de wind en omdat de temperatuur stijgt. De vlammen bevinden zich binnen het gebied waar eerder brand was. "We bewaken de randen en verwachten niet dat het vuur zich uitbreidt", zegt hij.
19 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde in Gelderland heeft vrijdagmiddag nog meerdere vuurhaarden, zegt de veiligheidsregio. "Door de inzet van de helikopters kunnen we hopelijk sneller afronden. De situatie duurt al een paar dagen en vergt veel van de brandweerlieden."
20 uur geleden