Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nobel wil praten met Tata Steel en inspectie over oversterfte

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Jurgen Nobel (Sociale Zaken) wil in gesprek met Tata Steel en de Arbeidsinspectie over het bericht dat werknemers van de staalfabriek veel vaker tijdens hun werkende leven overlijden dan gemiddeld. De bewindsman temperde tijdens het wekelijkse vragenuur wel de verwachtingen van een bezorgde Tweede Kamer. De gezondheid van werknemers is in eerste instantie aan Tata Steel zelf. Wel wil hij de inspectie vragen "of zij hier kritisch naar willen kijken".

EenVandaag meldde dinsdag dat de kans dat Tata Steel-werknemers voor hun 65e overlijden anderhalf keer zo hoog ligt als het gemiddelde voor mannen van dezelfde leeftijd in de rest van Nederland. SP'er Bart van Kent noemde het "onbestaanbaar" en vindt "dat er ingegrepen moet worden door de staatssecretaris en door de inspectie".

Nobel erkent "dat het niet zo kan zijn dat werknemers overlijden of ziek worden als gevolg van hun arbeidsomstandigheden". Hij noemt de uitkomsten van het onderzoek ernstig, "voor zover we de data kunnen toetsen, want ik heb het onderzoek niet zelf gedaan".

RIVM

Naast een gesprek met de inspectie en Tata Steel zelf, wil Nobel op aandringen van de Kamer best met het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) in gesprek. Maar hij gaat het RIVM niet naar de IJmond sturen, benadrukte Nobel. Hij wil met het instituut in gesprek over de lopende en afgeronde onderzoeken. "Mocht het nodig zijn", kan er over aanvullend onderzoek worden gesproken.

"Maar we zitten er al bovenop, dat was eigenlijk de boodschap die ik wilde meegeven", onderstreepte de bewindsman verder. Afspraken over gezondheid en veiligheid op de werkvloer kunnen mogelijk ook onderdeel worden van de afspraken die het kabinet met Tata Steel maakt over verduurzaming. Het kabinet is waarschijnlijk bereid financiƫle steun te verlenen als het bedrijf werk maakt van een goede omslag naar groene staalproductie.

Meer uit Binnenland

Groep asielzoekers weer bij aanmeldcentrum na nacht in noodopvang

TER APEL (ANP) - Bij het aanmeldcentrum in Ter Apel zijn donderdagochtend weer tientallen mannen aangekomen, na een nacht in een haastig opgezette noodopvang in buurgemeente Stadskanaal. Een verslaggever van het ANP ziet dat het in elk geval deels om dezelfde mensen gaat die woensdagavond laat in een bus stapten. De asielzoekers konden toen niet in de opvang bij het aanmeldcentrum blijven slapen, omdat die helemaal vol zat.

17 minuten geleden
Consumentenbonden willen actie van Brussel tegen nepadvertenties

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond en 28 zusterorganisaties in andere landen willen dat de Europese Commissie in actie komt tegen nepadvertenties online. Volgens de organisaties doen bedrijven als Google, Meta en TikTok te weinig tegen financiƫle fraude.

50 minuten geleden
OM zwijgt over operatie om Jos Leijdekkers aan te houden

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) wil niets officieels kwijt over pogingen om de gezochte crimineel Jos Leijdekkers aan te houden. Volgens bronnen van De Telegraaf hebben speciale eenheden van de politie samen met mariniers tot twee keer toe op het punt gestaan om de 34-jarige Bolle Jos op te pakken voor de West-Afrikaanse kust.

1 uur geleden
SCP: steun voor zwaarbelaste mantelzorgers relevanter dan ooit

DEN HAAG (ANP) - Goede regelingen en ondersteuning voor mantelzorgers zijn "relevanter dan ooit" om te voorkomen dat mensen overbelast raken door de hulp die ze aan anderen bieden. Die conclusie trekken onderzoekers van het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP) in een rapport over mantelzorg in Nederland. Ze becijferen daarin dat een groeiend aantal mantelzorgers zich "ernstig belast" voelt. De omvang van deze groep is in tien jaar tijd met de helft toegenomen: van zo'n 400.000 tot ongeveer 600.000 mensen.

7 uur geleden
Missie vermiste Nederlander op Saba gewijzigd naar zoeken lichaam

THE BOTTOM (ANP) - De zoektocht naar de vermiste Nederlander op Saba verandert van reddingsoperatie naar het zoeken naar het lichamelijk overschot. Dat melden de autoriteiten van het Caribische eiland op hun website.

7 uur geleden
COA-baas: 500 plekken nodig voor gewone situatie bij Ter Apel

HILVERSUM (ANP) - Er zijn per direct 500 nieuwe opvangplekken voor asielzoekers nodig "om de situatie in Ter Apel weer gewoon te krijgen", zei bestuursvoorzitter Joeri Kapteijns van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) woensdagavond in het tv-programma Nieuwsuur. De komende tijd zijn dat er nog veel meer, vertelde hij.

9 uur geleden
Op dit moment geen plek voor 30 asielzoekers in Ter Apel

TER APEL (ANP) - Op dit moment is er in de overvolle aanmeldlocatie in Ter Apel voor ongeveer dertig asielzoekers geen opvangplek beschikbaar, meldt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA). Het is onduidelijk of er voor hen in de nacht van woensdag op donderdag opvang geregeld kan worden.

11 uur geleden