Nobel wil praten met Tata Steel en inspectie over oversterfte
DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Jurgen Nobel (Sociale Zaken) wil in gesprek met Tata Steel en de Arbeidsinspectie over het bericht dat werknemers van de staalfabriek veel vaker tijdens hun werkende leven overlijden dan gemiddeld. De bewindsman temperde tijdens het wekelijkse vragenuur wel de verwachtingen van een bezorgde Tweede Kamer. De gezondheid van werknemers is in eerste instantie aan Tata Steel zelf. Wel wil hij de inspectie vragen "of zij hier kritisch naar willen kijken".
EenVandaag meldde dinsdag dat de kans dat Tata Steel-werknemers voor hun 65e overlijden anderhalf keer zo hoog ligt als het gemiddelde voor mannen van dezelfde leeftijd in de rest van Nederland. SP'er Bart van Kent noemde het "onbestaanbaar" en vindt "dat er ingegrepen moet worden door de staatssecretaris en door de inspectie".
Nobel erkent "dat het niet zo kan zijn dat werknemers overlijden of ziek worden als gevolg van hun arbeidsomstandigheden". Hij noemt de uitkomsten van het onderzoek ernstig, "voor zover we de data kunnen toetsen, want ik heb het onderzoek niet zelf gedaan".
RIVM
Naast een gesprek met de inspectie en Tata Steel zelf, wil Nobel op aandringen van de Kamer best met het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) in gesprek. Maar hij gaat het RIVM niet naar de IJmond sturen, benadrukte Nobel. Hij wil met het instituut in gesprek over de lopende en afgeronde onderzoeken. "Mocht het nodig zijn", kan er over aanvullend onderzoek worden gesproken.
"Maar we zitten er al bovenop, dat was eigenlijk de boodschap die ik wilde meegeven", onderstreepte de bewindsman verder. Afspraken over gezondheid en veiligheid op de werkvloer kunnen mogelijk ook onderdeel worden van de afspraken die het kabinet met Tata Steel maakt over verduurzaming. Het kabinet is waarschijnlijk bereid financiële steun te verlenen als het bedrijf werk maakt van een goede omslag naar groene staalproductie.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het contactformulier van de overheid voor Nederlanders die in het Midden-Oosten zijn gestrand, is tot nu toe zeker 9000 keer ingevuld. Dat bevestigt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving door RTL Nieuws. De vragenlijst sluit vrijdagmiddag.
3 uur geledenBREDA (ANP) - De ontnemingszaak tegen Klaas Otto (58) is uitgesteld. De rechtbank concludeerde donderdagmiddag dat er te weinig tijd was om de zaak nog inhoudelijk te behandelen. Nu moet dat gebeuren op 31 maart. Het Openbaar Ministerie wil bijna 1,9 miljoen euro afnemen van de oprichter van motorclub No Surrender. Volgens justitie is dat geld niet op legale wijze verdiend.
7 uur geledenBREDA (ANP) - De wrakingskamer van de rechtbank Breda heeft een verzoek om andere rechters in een ontnemingszaak over Klaas Otto (58) donderdag afgewezen. De advocaat van de oprichter van motorclub No Surrender had de rechtbank gewraakt, omdat Otto vond dat die vooringenomen was. Hiervan was volgens de wrakingskamer die het verzoek behandelde geen sprake.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Enkele tientallen Iraniërs hebben donderdagmiddag in Den Haag op het Lange Voorhout aandacht gevraagd voor de situatie in hun land van herkomst. Bij de Britse ambassade scandeerden ze leuzen en draaiden ze harde muziek. Ze riepen onder meer op tot een einde van het Iraanse regime.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nabestaanden dringen er bij het gerechtshof in Den Haag op aan dat het hoger beroep doorgaat in de zaak over de dodelijke schietpartij bij winkelcentrum Walburg in Zwijndrecht komende maandag. Dit laat slachtofferadvocaat Willem Backer weten. Hij staat drie dochters en de kleinkinderen bij van Michel (66), die bij de schietpartij om het leven kwam. Hun zus Anneke (38) overleefde de aanslag van haar ex-partner.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er is een akkoord over een derde vlucht om gestrande Nederlanders op te halen, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken donderdag. Komende zaterdag zal in samenwerking met Corendon een vliegtuig van Muscat (Oman) naar Amsterdam vliegen.
8 uur geledenBREDA (ANP) - De verdediging heeft donderdag de rechtbank in Breda gewraakt in een ontnemingsprocedure tegen Klaas Otto (58). Otto meent dat de rechtbank vooringenomen is en wil daarom andere rechters. De wraking volgde nadat de rechtbank het horen van een getuige had afgewezen.
9 uur geleden