Nobel wil praten met Tata Steel en inspectie over oversterfte
DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Jurgen Nobel (Sociale Zaken) wil in gesprek met Tata Steel en de Arbeidsinspectie over het bericht dat werknemers van de staalfabriek veel vaker tijdens hun werkende leven overlijden dan gemiddeld. De bewindsman temperde tijdens het wekelijkse vragenuur wel de verwachtingen van een bezorgde Tweede Kamer. De gezondheid van werknemers is in eerste instantie aan Tata Steel zelf. Wel wil hij de inspectie vragen "of zij hier kritisch naar willen kijken".
EenVandaag meldde dinsdag dat de kans dat Tata Steel-werknemers voor hun 65e overlijden anderhalf keer zo hoog ligt als het gemiddelde voor mannen van dezelfde leeftijd in de rest van Nederland. SP'er Bart van Kent noemde het "onbestaanbaar" en vindt "dat er ingegrepen moet worden door de staatssecretaris en door de inspectie".
Nobel erkent "dat het niet zo kan zijn dat werknemers overlijden of ziek worden als gevolg van hun arbeidsomstandigheden". Hij noemt de uitkomsten van het onderzoek ernstig, "voor zover we de data kunnen toetsen, want ik heb het onderzoek niet zelf gedaan".
RIVM
Naast een gesprek met de inspectie en Tata Steel zelf, wil Nobel op aandringen van de Kamer best met het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) in gesprek. Maar hij gaat het RIVM niet naar de IJmond sturen, benadrukte Nobel. Hij wil met het instituut in gesprek over de lopende en afgeronde onderzoeken. "Mocht het nodig zijn", kan er over aanvullend onderzoek worden gesproken.
"Maar we zitten er al bovenop, dat was eigenlijk de boodschap die ik wilde meegeven", onderstreepte de bewindsman verder. Afspraken over gezondheid en veiligheid op de werkvloer kunnen mogelijk ook onderdeel worden van de afspraken die het kabinet met Tata Steel maakt over verduurzaming. Het kabinet is waarschijnlijk bereid financiƫle steun te verlenen als het bedrijf werk maakt van een goede omslag naar groene staalproductie.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - De komende dagen is het stralend weer in Nederland, verwacht Weeronline. Vooral dinsdag is de lucht grotendeels blauw en ook de middagtemperatuur gaat omhoog tot 15 tot 17 graden en in het zuiden tot 18. Woensdag is het nog zachter met 17 tot 19 graden en in het zuiden wordt het bij 20 graden de eerste warme dag van het jaar.
7 uur geledenWAALWIJK (ANP) - De politie heeft maandagmiddag vijf personen aangehouden in een pand in Waalwijk waar illegaal wiet werd gekweekt. De verdachten waren op dat moment aanwezig in het gebouw waar de kwekerij werd ontdekt. De politie kan nog niets zeggen over de identiteit van de verdachten of de omvang van de vondst.
9 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran wil geen tijdelijke wapenstilstand zonder duidelijke garanties. Dat zegt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken van het land. Dat wordt in de ogen van Iran een kans voor "de agressor", de VS en Israƫl, om te hergroeperen en hun snel geslonken wapenvoorraden weer aan te vullen, meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
9 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - In de In de Betouwstraat in het Gelderse Nijmegen is in de nacht van zondag op maandag een verdacht pakketje aangetroffen. De straat is daarom afgezet en een horecagelegenheid werd ontruimd.
20 uur geledenOBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.
23 uur geledenHOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.
1 dag geledenDEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.
1 dag geleden