Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noah opnieuw populairste jongensnaam, Noor favoriet bij meisjes

Noah opnieuw populairste jongensnaam, Noor favoriet bij meisjes

AMSTELVEEN (ANP) - Noah was in 2025 opnieuw de populairste babynaam voor jongens. Meisjes werden het vaakst Noor genoemd, meldt de Sociale Verzekeringsbank (SVB). Voor het zevende jaar op rij staat Noah bovenaan.

Dit jaar kregen iets minder jongens de naam Noah. In 2024 werd het aan 922 jongens gegeven, vorig jaar waren dat er 883. Luca stond de afgelopen jaren op plek twee, nu is dat Liam. Luca staat op de derde plaats.

Noor was de populairste meisjesnaam, 705 meisjes werden zo genoemd. Vorig jaar stond deze naam nog op plek zeven. Dit jaar staat Emma daar, de populairste meisjesnaam van 2024. Net als in 2024 staan Olivia en Nora op de tweede en derde plek.

Robin, Charlie en Riley

Robin was vorig jaar de meest voorkomende genderneutrale naam. Bijna evenveel jongens als meisjes werden bij geboorte zo genoemd. Op plek twee en drie volgen Charlie en Riley.

De SVB meldt dat er vorig jaar tot en met november 84.774 jongens en 80.985 meisjes zijn geboren. De organisatie regelt de uitkering van kinderbijslag. Deze wordt na de geboorte van een baby aangevraagd.

Friesland

De populairste babynamen verschillen per provincie. Noah staat bovenaan in vijf provincies: Flevoland, Zuid-Holland, Zeeland, Noord-Brabant en Limburg. Vorig jaar was dit nog in zeven provincies. Emma was in vier provincies het populairst: in Gelderland, Utrecht, Zuid-Holland en Noord-Brabant.

In Friesland stond voor jongens Hidde en voor meisjes Lieke bovenaan. Hidde kwam in geen enkele andere provincie in de top 10 voor, Lieke slechts in twee andere. Dat waren de provincies Drenthe en Groningen.

Meer uit Binnenland

15-jarige aangehouden na steekpartij in Numansdorp

NUMANSDORP (ANP) - Tijdens een ruzie in de Schubertstraat in het Zuid-Hollandse Numansdorp is een jongen gewond geraakt. Hij werd met een scherp voorwerp gestoken. Bij de ruzie waren meerdere jongeren betrokken, meldt de politie. De verdachte, een jongen van 15 uit Numansdorp, is aangehouden.

6 uur geleden
AZC Hoofddorp tijdelijk ontruimd om gaslucht

HOOFDDORP (ANP) - Een asielzoekerscentrum aan de Planeetbaan in Hoofddorp is tijdelijk ontruimd nadat er een gaslucht werd geroken, meldt de veiligheidsregio. Volgens NH Nieuws ging het om ongeveer vijfhonderd bewoners. Ze werden opgevangen in een nabijgelegen restaurant.

7 uur geleden
Miljoen kijkers langs de weg bij Bloemencorso Bollenstreek

NOORDWIJK (ANP) - Naar schatting 1 miljoen mensen stonden zaterdag langs de route van het Bloemencorso van de Bollenstreek. De stoet van vijftien praalwagens en tientallen andere voertuigen startte zaterdagochtend in Noordwijk en kwam rond 22.00 uur aan op de finish in Haarlem.

8 uur geleden
Burgemeester ziet effect van maatregelen tegen sluipverkeer A2

LEERDAM (ANP) - Maatregelen die Rijkswaterstaat heeft genomen om sluipverkeer aan te pakken tijdens grootschalige werkzaamheden aan de A2, lijken de overlast te hebben verminderd. Die indruk heeft burgemeester Sjors Fröhlich van de gemeente Vijfheerenlanden, waar onder meer Leerdam en Vianen onder vallen. "Zeker, het was opnieuw druk vandaag vanwege de afsluiting van de A2, maar het was goed te doen. Zowel voor automobilisten op de snelweg als voor de inwoners van Vianen en omliggende dorpen", twitterde hij zaterdag.

9 uur geleden
Zorgen bij ANWB over uitval alarmsysteem miljoenen auto's

DEN HAAG (ANP) - De ANWB maakt zich zorgen over het feit dat mogelijk het noodsysteem van 2 miljoen auto's in Nederland vanaf eind 2027 niet meer werkt door het uitschakelen van het 2G-mobiele netwerk. Het noodsysteem eCall, dat sinds 2018 verplicht is in nieuwe auto's, werkt niet op modernere mobiele netwerken.

12 uur geleden
Kaarten jubileumeditie Dam tot Damloop snel uitverkocht

AMSTERDAM (ANP) - De startbewijzen voor de Dam tot Damloop zijn zaterdagochtend in ruim een uur uitverkocht. Dat meldt de organisatie. Het is dit jaar een jubileumeditie: de hardloopwedstrijd van 10 Engelse mijl (16,1 kilometer) bestaat veertig jaar. Hij wordt gelopen op zondag 20 september.

19 uur geleden
Vrouw omgebracht in woning Amsterdam, man opgepakt

AMSTERDAM (ANP) - Een 45-jarige vrouw uit Amsterdam is vrijdag vermoedelijk om het leven gebracht door haar partner. De 46-jarige man is opgepakt. Hij mag voorlopig alleen contact hebben met zijn advocaat. Daarom meldt de politie zaterdag verder nog niets over de zaak.

19 uur geleden