Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NN werkt aan compensatieregeling voor te veel betaalde rente

NN werkt aan compensatieregeling voor te veel betaalde rente

DEN HAAG (ANP) - Verzekeraar NN gaat klanten compenseren die bij dochter Nationale-Nederlanden Bank te veel rente betaalden voor hun consumptieve krediet. Ook mensen die voorheen klant waren bij Delta Lloyd Bank en OHRA Bank komen voor een vergoeding in aanmerking. Hoeveel geld NN voor de compensatieregeling opzij gaat zetten, is nog niet bekend.

NN komt met de regeling naar aanleiding van enkele uitspraken van klachteninstituut Kifid. Dat bepaalde dat de rentes van leningen in veel gevallen niet genoeg meebewogen met de marktrente. Dat moet wel als er een variabele rente is afgesproken en er niet voldoende duidelijk is gemaakt wanneer de bank de rente mag wijzigen.

NN werkt nog aan de details van de regeling. Die verwacht de verzekeraar in de tweede helft van volgend jaar te kunnen presenteren. Klanten van NN zullen vervolgens automatisch worden benaderd. De verzekeraar is van plan een meldpunt op te zetten voor oud-klanten.

Ook andere banken en verzekeraars hebben de afgelopen periode bekendgemaakt klanten en voormalige klanten te gaan compenseren. Deze week maakte bijvoorbeeld de Volksbank, het moederbedrijf van SNS en RegioBank, bekend met een regeling te komen. Daar trekt het concern 15 miljoen euro voor uit. ING zette eerder 180 miljoen euro opzij en ABN AMRO 250 miljoen euro. Bij Rabobank is er 100 miljoen euro met de compensatie gemoeid, exclusief de kosten voor rente op rente en uitvoeringskosten.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit met verlies, chipbedrijf Broadcom flink lager

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. Chipproducent Broadcom ging flink onderuit na kwartaalcijfers die slecht werden ontvangen door beleggers op Wall Street. Softwareconcern Oracle stond eveneens bij de verliezers na de koersval een dag eerder door tegenvallende resultaten.

4 uur geleden
Zakenman John Fentener van Vlissingen (86) overleden

DEN HAAG (ANP) - De bekende zakenman John Fentener van Vlissingen is donderdag op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn investeringsmaatschappij BORON, die een condoleancepagina heeft geopend.

6 uur geleden
Amsterdamse AEX-index sluit beursweek met verlies af

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met rode cijfers het weekend ingegaan. De chipfondsen stonden bij de grootste dalers in de hoofdindex op het Damrak na tegenvallende cijfers van het Amerikaanse softwareconcern Oracle en chipproducent Broadcom.

8 uur geleden
Transavia telt voor het eerst 10 miljoen passagiers

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia heeft dit jaar voor het eerst in haar 60-jarige bestaan 10 miljoen passagiers aan boord verwelkomd. Het bedrijf spreekt van een "bijzondere mijlpaal" en een "mooie afsluiting" van het jubileumjaar voor vertrekkend topman Marcel de Nooijer. Hij neemt eind dit jaar afscheid bij Transavia.

9 uur geleden
Mark Harbers nieuwe voorzitter raad van commissarissen ProRail

UTRECHT (ANP) - Voormalig minister en staatssecretaris Mark Harbers wordt de nieuwe voorzitter van de raad van commissarissen van spoorbeheerder ProRail. Hij neemt per 2 juli volgend jaar de functie over van Hans Alders, die dan na twaalf jaar zijn maximale zittingstermijn heeft bereikt.

10 uur geleden
Chipbedrijf Broadcom zakt op Wall Street na kwartaalcijfers

NEW YORK (ANP) - Broadcom stond vrijdag bij de dalers op de aandelenbeurzen in New York. De chipfabrikant boekte afgelopen kwartaal een recordomzet en zag de winst bijna verdubbelen. Ook gaf het bedrijf een sterke verwachting af voor het huidige kwartaal, waarin de verkoopopbrengst van de AI-chips van Broadcom zal verdubbelen. Wel waarschuwde het bedrijf voor lagere winstmarges op AI-chips. Het aandeel verloor daarop ruim 7 procent.

11 uur geleden
LTO 'schrikt niet' van landbouwvisie in rapport Wennink

DEN HAAG (ANP) - LTO-voorzitter Ger Koopmans "schrikt niet" van de uitspraken die Peter Wennink doet over de veehouderij in zijn rapport over toekomstige welvaart. "Scherpe woorden dragen goede antwoorden. Met onze 'bouwsteen stikstof' hebben wij het perfecte antwoord op zijn oproep", zegt de voorman van de boerenorganisatie tegen het ANP. Wennink schrijft in zijn rapport dat de landbouw, en dan vooral de veehouderij, voor het grootste deel van de stikstofneerslag in natuurgebieden zorgt.

12 uur geleden