Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NN werkt aan compensatieregeling voor te veel betaalde rente

NN werkt aan compensatieregeling voor te veel betaalde rente

DEN HAAG (ANP) - Verzekeraar NN gaat klanten compenseren die bij dochter Nationale-Nederlanden Bank te veel rente betaalden voor hun consumptieve krediet. Ook mensen die voorheen klant waren bij Delta Lloyd Bank en OHRA Bank komen voor een vergoeding in aanmerking. Hoeveel geld NN voor de compensatieregeling opzij gaat zetten, is nog niet bekend.

NN komt met de regeling naar aanleiding van enkele uitspraken van klachteninstituut Kifid. Dat bepaalde dat de rentes van leningen in veel gevallen niet genoeg meebewogen met de marktrente. Dat moet wel als er een variabele rente is afgesproken en er niet voldoende duidelijk is gemaakt wanneer de bank de rente mag wijzigen.

NN werkt nog aan de details van de regeling. Die verwacht de verzekeraar in de tweede helft van volgend jaar te kunnen presenteren. Klanten van NN zullen vervolgens automatisch worden benaderd. De verzekeraar is van plan een meldpunt op te zetten voor oud-klanten.

Ook andere banken en verzekeraars hebben de afgelopen periode bekendgemaakt klanten en voormalige klanten te gaan compenseren. Deze week maakte bijvoorbeeld de Volksbank, het moederbedrijf van SNS en RegioBank, bekend met een regeling te komen. Daar trekt het concern 15 miljoen euro voor uit. ING zette eerder 180 miljoen euro opzij en ABN AMRO 250 miljoen euro. Bij Rabobank is er 100 miljoen euro met de compensatie gemoeid, exclusief de kosten voor rente op rente en uitvoeringskosten.

Meer uit Financieel

Farmaconcern Organon, met locatie in Oss, komt in Indiase handen

JERSEY CITY (ANP/BLOOMBERG/BELGA) - Farmaciebedrijf Organon, met een productievestiging in Oss, komt in Indiase handen. Het bedrijf Sun Pharmaceutical telt bijna 12 miljard dollar neer voor de onderneming die gespecialiseerd is in geneesmiddelen voor vrouwen. Het gaat om een van de grootste buitenlandse overnames door een Indiaas bedrijf ooit.

13 minuten geleden
Oud-ASML-man Van den Brink per direct weg als commissaris ASMI

ALMERE (ANP) - Oud-ASML-bestuurder Martin van den Brink is per direct vertrokken als commissaris bij chiptoeleverancier ASMI. Die stap volgt volgens het bedrijf uit Almere op een "beoordeling dat de andere professionele activiteiten van de heer Van den Brink op termijn zouden kunnen leiden tot belangenverstrengeling".

1 uur geleden
Recordstand op beurs raakt uit beeld door klein verlies AEX

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index aan de beurs in Amsterdam liet maandagochtend een klein verlies zien. Daarmee raakte een mogelijk nieuw record voor de hoofdgraadmeter aan het Damrak tijdens de dunne handel op Koningsdag weer wat uit beeld. Beleggers verwerkten onder meer wisselende signalen over de oorlog in het Midden-Oosten.

1 uur geleden
Duits bedrijf haalt 110 miljoen dollar op voor slimmere robots

STUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Sereact, een Duitse ontwikkelaar van roboticasoftware, heeft 110 miljoen dollar aan nieuwe financiering opgehaald voor het ontwikkelen van een AI-model dat robots slimmer maakt en meer geschikt voor het uitvoeren van verschillende taken. Het geld komt zowel van bestaande geldschieters als van nieuwe investeerders.

2 uur geleden
Bitcoin stijgt naar hoogste niveau in bijna drie maanden

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van bitcoin is gestegen tot het hoogste niveau in bijna drie maanden. De handel wordt gesteund door optimisme rond de oorlog in het Midden-Oosten. Na een nieuwsbericht van Axios is de hoop toegenomen dat de vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran weer op gang kunnen komen.

2 uur geleden
Transavia schrapt vluchten in mei en juni vanwege kerosineprijzen

SCHIPHOL (ANP/AFP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia schrapt een deel van haar vluchten in mei en juni nu de prijzen voor vliegtuigbrandstof sterk stijgen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft het bedrijf aan persbureau AFP laten weten.

12 uur geleden
Senator VS wil instemmen met benoeming beoogde Fed-voorzitter

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Republikeinse senator Thom Tillis zal stemmen voor de benoeming van Kevin Warsh als de nieuwe voorzitter van de Federal Reserve. Dat heeft hij zondag gezegd tijdens een interview met NBC News. Daarmee lijkt de beëdiging van de door Donald Trump voorgedragen kandidaat als opvolger van de huidige Fed-voorzitter Jerome Powell zekerder te worden. Powells termijn loopt in mei af.

17 uur geleden