NN onderuit op Damrak, Siemens grote winnaar op Duitse beurs
AMSTERDAM (ANP) - NN Group ging donderdag dik 7 procent onderuit op het Damrak. Beleggers waren niet te spreken over de update die de verzekeraar gaf tijdens zijn investeerdersdag in Londen. Zo viel onder meer de financiële doelstelling voor 2025 tegen. Het bedrijf hield daarnaast vast aan zijn dividendbeleid en de omvang van het jaarlijkse inkoopprogramma van eigen aandelen. Aandeelhouders hadden juist gehoopt op een hogere beloning van NN.
In Frankfurt vielen de resultaten van Siemens (plus 7 procent) in de smaak. Het Duitse industrieconcern kampte afgelopen boekjaar met de impact van de oorlog in Oekraïne en de terugtrekking uit Rusland, maar wist desondanks een miljardenwinst te boeken. Topman Roland Busch sprak van een "uitstekende prestatie" in een "extreem uitdagend jaar". Siemens keert ook meer dividend uit en denkt in het nieuwe boekjaar aanzienlijk meer geld te verdienen.
De AEX-index in Amsterdam noteerde rond het middaguur 0,5 procent lager op 705,47 punten. De MidKap verloor 0,4 procent tot 918,46 punten. De DAX in Frankfurt hield het verlies beperkt tot 0,1 procent dankzij de koerswinst van Siemens. Parijs zakte 0,8 procent. De Londense FTSE-index daalde 0,6 procent in afwachting van de presentatie van de begrotingsplannen van de regering van de nieuwe Britse premier Rishi Sunak.
Andere minnen in AEX
Naast NN stonden zorgtechnologieconcern Philips en vastgoedfonds Unibail-Rodamco-Westfield in de staartgroep van de AEX, met minnen tot 2,6 procent. Bierbrouwer Heineken, chipmachinemaker ASML en olie- en gasconcern Shell gingen aan kop met bescheiden plussen van 0,4 procent.
Just Eat Takeaway daalde 1 procent, na een samenwerking met Getir. Producten van de Turkse flitsbezorger kunnen vanaf volgende week in Duitsland worden besteld op het platform van het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl. In de komende weken wordt de samenwerking uitgebreid naar het Verenigd Koninkrijk, Spanje, Italië en Frankrijk.
Air France-KLM
In de MidKap zette Air France-KLM (min 1,9 procent) de daling voort. De Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie raakte een dag eerder 10,5 procent aan waarde kwijt na de uitgifte van een nieuwe obligatielening die kan worden omgezet in aandelen.
Lucas Bols verloor bijna 2 procent. Het bedrijf achter jenevermerk Bols en likeuren als Passoã zag de omzet afgelopen halfjaar met bijna een kwart groeien. De cijfers hadden volgens het bedrijf nog beter kunnen zijn als er meer glas voorradig was.
Euro- en oliekoers
De euro was 1,0338 dollar waard, tegen 1,0390 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie daalde 0,6 procent in prijs tot 85,06 dollar. Brentolie werd 0,3 procent goedkoper op 92,56 dollar per vat.
Meer uit Financieel
HORLEY (ANP/AFP) - De Londense luchthaven Gatwick kampt zondag midden in de drukke zomerperiode met een storing in de watervoorziening. Naar verluidt werken toiletten niet en zijn restaurants gesloten op de op een na drukste luchthaven van Groot-Brittannië.
3 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De topman van het Italiaanse UniCredit heeft gezegd dat hij ruimte ziet voor een akkoord over de overname van het Duitse Commerzbank, waar de bank op aanstuurt. Daarmee toont hij zich optimistisch dat de gesprekken met de Duitse regering en andere betrokken partijen kunnen leiden tot een deal, nu de besprekingen worden hervat.
5 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India stelt dat handelsoverleg met de Verenigde Staten ervoor heeft gezorgd dat het land in de "onderste categorie" is geplaatst wat betreft de nieuwste importheffingen van de regering-Trump. Hierdoor behoudt het land een voordeel voor belangrijke exportproducten.
6 uur geledenFARNBOROUGH (ANP) - De grootste defensiebedrijven van de wereld hebben dit jaar een recordbedrag geïnvesteerd in militaire start-ups, in een poging zich aan te passen aan het snel veranderende karakter van moderne oorlogsvoering. Dat schrijft de Financial Times (FT) op basis van gegevens van bedrijfsanalysebureau Dealroom.
8 uur geledenCANBERRA (ANP/BLOOMBERG) - De Australische premier Anthony Albanese heeft gezegd dat hij direct een beroep zal doen op de Amerikaanse president Donald Trump vanwege de nieuwe importheffingen die vanuit Washington zijn aangekondigd. Hij noemde deze tarieven onterecht.
10 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rusland verlengt het verbod op de export van benzine tot het einde van dit jaar. Het Russische exportverbod op diesel wordt opgeheven "als de markt herstelt", meldt het Russische persbureau Interfax op basis van uitspraken van vicepremier Alexander Novak.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - VodafoneZiggo is na de hack bij Odido "niet actief gaan jagen" op klanten van dat telecombedrijf. Dat zegt financieel topman Ritchy Drost van VodafoneZiggo in een interview in Het Financieele Dagblad.
1 dag geleden