NN Group op kop in AEX na schikking woekerpoliszaak
AMSTERDAM (ANP) - NN Group was woensdag de sterkste stijger in de AEX-index, die een klein verlies liet zien. Beleggers reageerden verheugd op het nieuws dat de verzekeraar een schikking heeft getroffen in de zogeheten woekerpolisaffaire. Het bedrijf trekt daarvoor 300 miljoen euro uit. Alle juridische procedures tegen NN van de verschillende claimorganisaties worden nu stopgezet. Ook zet het bedrijf nog 60 miljoen euro opzij voor schrijnende gevallen en voor klanten die niet zijn aangesloten bij de claimorganisaties. Het aandeel werd bijna 4 procent hoger gezet.
In november trof verzekeraar ASR (min 0,5 procent) ook al een schikking van honderden miljoenen euro's om klanten met een woekerpolis of mensen die ooit zo'n beleggingsverzekering hebben gehad te vergoeden. De woekerpolisaffaire houdt de gemoederen in de financiële wereld al jaren bezig. In 2006 kwam al aan het licht dat bij veel beleggingsverzekeringen veel te hoge kosten in rekening zijn gebracht vanaf de jaren negentig.
De stemming op de beurzen bleef voorzichtig. Beleggers zijn vooral in afwachting van het Amerikaanse inflatiecijfer, dat donderdag verschijnt. De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent lager op 776,69 punten. De MidKap bleef onveranderd op 906,61 punten. De beurzen in Londen en Parijs verloren tot 0,2 procent. De Duitse DAX daalde een fractie.
Kleine overname
De chipbedrijven ASMI en ASML wonnen tot 1,1 procent. De Taiwanese chipfabrikant TSMC, een belangrijke afnemer van de chipmachines van ASML, boekte in het vierde kwartaal meer omzet dan verwacht. Het bedrijf dat chips maakt voor onder meer Apple en Nvidia wist de lagere vraag naar chips voor smartphones en laptops op te vangen door de sterke vraag naar chips voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie.
Chipbedrijf Besi kampte met een verkoopadvies door Deutsche Bank en was de grootste daler in de AEX met een min van 1,7 procent. IMCD won 0,1 procent na een kleine overname. De chemicaliëndistributeur koopt een belang van 70 procent in het Indiase bedrijf Valuetree. In 2025 zal IMCD het resterende belang in Valuetree overnemen.
Kleding
In Londen zakte Sainsbury ruim 3 procent. Het Britse supermarktconcern verkocht in de afgelopen weken meer voedingsproducten, maar de verkopen van andere artikelen zoals kleding vielen echter tegen.
De euro was 1,0930 dollar waard, tegen 1,0926 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent meer op 72,26 dollar. Brentolie werd 0,1 procent duurder op 77,70 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijven hoorden woensdag tot de meest in het oog springende verliezers op de beurs in Amsterdam na nieuwe Amerikaanse dreigementen van importheffingen op Chinese chips. De VS dreigen in de loop van 2027 zo'n heffing aan China op te leggen, meldde het Amerikaanse handelsagentschap USTR dinsdag na onderzoek naar het beleid van China voor zijn chipindustrie. China hekelde die dreigementen woensdag en verklaarde maatregelen te zullen nemen als de VS doorgaat met zijn acties.
46 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse olieconcern BP heeft een koper gevonden voor zijn motoroliemerk Castrol. De Amerikaanse investeerder Stonepeak Partners neemt een meerderheidsbelang van 65 procent in het smeermiddelenbedrijf over voor 6 miljard dollar, maakte BP bekend.
1 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China heeft woensdag laten weten dat het tegen het "willekeurig gebruik van tarieven" en de "onredelijke onderdrukking" van Chinese industrieën door de Verenigde Staten is. Met die opmerking reageerden de autoriteiten in Beijing op vragen van journalisten over Amerikaanse plannen om tarieven op Chinese chipimporten in te voeren.
1 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - Goud heeft woensdag voor het eerst een prijs van 4500 dollar per troy ounce (31,1 gram) bereikt. De goudprijs wordt de laatste tijd gestuwd door oplopende spanningen rond Venezuela en speculatie over verdere renteverlagingen in de Verenigde Staten volgend jaar.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De uitgaven van de Nederlandse overheid waren in de eerste drie kwartalen van dit jaar 11 miljard euro hoger dan de inkomsten. Het overheidstekort is daarmee 9 miljard euro groter dan over dezelfde periode van 2024, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers over de overheidsfinanciën.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In bijna de helft van alle supermarkten kun je op eerste kerstdag boodschappen doen. Op tweede kerstdag kunnen mensen die nog een snelle boodschap willen halen zelfs bij ongeveer 90 procent van de supermarkten terecht. Dat is vergelijkbaar met eerdere jaren, blijkt uit gegevens die het ANP heeft ontvangen van Openingstijden.nl.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse economie is in het derde kwartaal van dit jaar met 0,5 procent gegroeid ten opzichte van het voorgaande kwartaal. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) in een nieuwe raming, die iets hoger ligt dan de voorlopige schatting. Bij de eerste berekening die op 30 oktober werd gemeld, kwam de groei uit op 0,4 procent.
3 uur geleden