NN Group op kop in AEX na schikking woekerpoliszaak
AMSTERDAM (ANP) - NN Group was woensdag de sterkste stijger in de AEX-index, die een klein verlies liet zien. Beleggers reageerden verheugd op het nieuws dat de verzekeraar een schikking heeft getroffen in de zogeheten woekerpolisaffaire. Het bedrijf trekt daarvoor 300 miljoen euro uit. Alle juridische procedures tegen NN van de verschillende claimorganisaties worden nu stopgezet. Ook zet het bedrijf nog 60 miljoen euro opzij voor schrijnende gevallen en voor klanten die niet zijn aangesloten bij de claimorganisaties. Het aandeel werd bijna 4 procent hoger gezet.
In november trof verzekeraar ASR (min 0,5 procent) ook al een schikking van honderden miljoenen euro's om klanten met een woekerpolis of mensen die ooit zo'n beleggingsverzekering hebben gehad te vergoeden. De woekerpolisaffaire houdt de gemoederen in de financiële wereld al jaren bezig. In 2006 kwam al aan het licht dat bij veel beleggingsverzekeringen veel te hoge kosten in rekening zijn gebracht vanaf de jaren negentig.
De stemming op de beurzen bleef voorzichtig. Beleggers zijn vooral in afwachting van het Amerikaanse inflatiecijfer, dat donderdag verschijnt. De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent lager op 776,69 punten. De MidKap bleef onveranderd op 906,61 punten. De beurzen in Londen en Parijs verloren tot 0,2 procent. De Duitse DAX daalde een fractie.
Kleine overname
De chipbedrijven ASMI en ASML wonnen tot 1,1 procent. De Taiwanese chipfabrikant TSMC, een belangrijke afnemer van de chipmachines van ASML, boekte in het vierde kwartaal meer omzet dan verwacht. Het bedrijf dat chips maakt voor onder meer Apple en Nvidia wist de lagere vraag naar chips voor smartphones en laptops op te vangen door de sterke vraag naar chips voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie.
Chipbedrijf Besi kampte met een verkoopadvies door Deutsche Bank en was de grootste daler in de AEX met een min van 1,7 procent. IMCD won 0,1 procent na een kleine overname. De chemicaliëndistributeur koopt een belang van 70 procent in het Indiase bedrijf Valuetree. In 2025 zal IMCD het resterende belang in Valuetree overnemen.
Kleding
In Londen zakte Sainsbury ruim 3 procent. Het Britse supermarktconcern verkocht in de afgelopen weken meer voedingsproducten, maar de verkopen van andere artikelen zoals kleding vielen echter tegen.
De euro was 1,0930 dollar waard, tegen 1,0926 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent meer op 72,26 dollar. Brentolie werd 0,1 procent duurder op 77,70 dollar per vat.
Meer uit Financieel
MÜNCHEN (ANP) - Het Duitse defensiebedrijf Helsing staat op het punt om met een nieuwe financieringsronde 1,2 miljard dollar op te halen om zijn activiteiten uit te breiden. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Daarmee verstevigt het bedrijf uit München zijn positie als een van Europa's meest waardevolle start-ups. De onderneming, gesteund door techmiljardair Daniel Ek, maakt onder meer geavanceerde drones.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werknemersvertegenwoordigers binnen bedrijven houden zich nog te weinig bezig met de ontwikkelingen rond kunstmatige intelligentie (AI) op de werkvloer. "AI speelt een steeds grotere rol voor werknemers. Daarom is het essentieel dat or-leden zich verdiepen in AI en weten wat er binnen hun organisatie of sector gebeurt", waarschuwen de vakbonden De Unie en de VCP.
9 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) twijfelt nog over de volgende rentestap in juni. Volgens ECB-president Christine Lagarde worden beleidsmakers geconfronteerd met "enorme onzekerheid" en hebben zij "veel meer data" nodig om de gevolgen van het conflict in het Midden-Oosten goed te kunnen inschatten.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Alle voetbalwedstrijden in de Eredivisie zijn komend seizoen live te zien bij Ziggo, zonder dat klanten een extra pakket nodig hebben. Daarvoor gaat wel de maandprijs van het abonnement voor alle klanten, dus ook voor mensen die niet van sport houden, met 2,50 euro omhoog. Klanten van Ziggo krijgen vanaf 1 juli de ESPN-zenders 2, 3 en 4 in hun digitale tv-pakketten.
13 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Elon Musk is grof uitgevallen tegen de Franse justitiële autoriteiten die momenteel onderzoek doen naar mogelijk misbruik op zijn socialemediaplatform X. Frankrijk startte in januari vorig jaar een onderzoek naar beschuldigingen dat X zou zijn gebruikt om zich te mengen in de Franse politiek.
13 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De vraag naar goedkopere tweedehands elektrische auto's neemt sterk toe in Europa. Dit is het gevolg van de forse prijsstijgingen aan de pomp door de oorlog in het Midden-Oosten. Het aantal zoekopdrachten naar elektrisch aangedreven auto's onder de 30.000 euro is sinds begin maart gestegen met 87 procent op Mobile.de. Dat is de grootste Duitse onlinemarktplaats voor auto's.
14 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse luchthavenbrancheorganisatie ADV waarschuwt dat meer vluchten mogelijk worden geannuleerd door dreigende tekorten aan kerosine in Duitsland. Vliegtickets zullen waarschijnlijk ook duurder worden.
15 uur geleden