Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NN Group op kop in AEX na schikking woekerpoliszaak

NN Group op kop in AEX na schikking woekerpoliszaak

AMSTERDAM (ANP) - NN Group was woensdag de sterkste stijger in de AEX-index, die een klein verlies liet zien. Beleggers reageerden verheugd op het nieuws dat de verzekeraar een schikking heeft getroffen in de zogeheten woekerpolisaffaire. Het bedrijf trekt daarvoor 300 miljoen euro uit. Alle juridische procedures tegen NN van de verschillende claimorganisaties worden nu stopgezet. Ook zet het bedrijf nog 60 miljoen euro opzij voor schrijnende gevallen en voor klanten die niet zijn aangesloten bij de claimorganisaties. Het aandeel werd bijna 4 procent hoger gezet.

In november trof verzekeraar ASR (min 0,5 procent) ook al een schikking van honderden miljoenen euro's om klanten met een woekerpolis of mensen die ooit zo'n beleggingsverzekering hebben gehad te vergoeden. De woekerpolisaffaire houdt de gemoederen in de financiële wereld al jaren bezig. In 2006 kwam al aan het licht dat bij veel beleggingsverzekeringen veel te hoge kosten in rekening zijn gebracht vanaf de jaren negentig.

De stemming op de beurzen bleef voorzichtig. Beleggers zijn vooral in afwachting van het Amerikaanse inflatiecijfer, dat donderdag verschijnt. De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent lager op 776,69 punten. De MidKap bleef onveranderd op 906,61 punten. De beurzen in Londen en Parijs verloren tot 0,2 procent. De Duitse DAX daalde een fractie.

Kleine overname

De chipbedrijven ASMI en ASML wonnen tot 1,1 procent. De Taiwanese chipfabrikant TSMC, een belangrijke afnemer van de chipmachines van ASML, boekte in het vierde kwartaal meer omzet dan verwacht. Het bedrijf dat chips maakt voor onder meer Apple en Nvidia wist de lagere vraag naar chips voor smartphones en laptops op te vangen door de sterke vraag naar chips voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie.

Chipbedrijf Besi kampte met een verkoopadvies door Deutsche Bank en was de grootste daler in de AEX met een min van 1,7 procent. IMCD won 0,1 procent na een kleine overname. De chemicaliëndistributeur koopt een belang van 70 procent in het Indiase bedrijf Valuetree. In 2025 zal IMCD het resterende belang in Valuetree overnemen.

Kleding

In Londen zakte Sainsbury ruim 3 procent. Het Britse supermarktconcern verkocht in de afgelopen weken meer voedingsproducten, maar de verkopen van andere artikelen zoals kleding vielen echter tegen.

De euro was 1,0930 dollar waard, tegen 1,0926 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent meer op 72,26 dollar. Brentolie werd 0,1 procent duurder op 77,70 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Jury: Musk misleidde aandeelhouders Twitter met tweets

SAN FRANCISCO (ANP) - Met zijn kritische tweets over het bedrijf Twitter dupeerde Elon Musk in 2022 opzettelijk de aandeelhouders van het sociale medium. Dat oordeelde een jury vrijdag in een rechtbank in San Francisco.

6 minuten geleden
VS schorten sancties op Iraanse olie op

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten heffen tijdelijk sancties op voor Iraanse olie die momenteel al wordt verscheept. Het Amerikaanse ministerie van Financiën heeft laten weten dat de verkoop en levering van olie en olieproducten die zich voor vrijdag op schepen bevonden, tot 19 april zijn toegestaan.

10 minuten geleden
Iran zegt geen overtollige ruwe olie te hebben voor andere landen

TEHERAN (ANP) - Iran heeft geen overschot aan ruwe olie om aan andere landen te verkopen. Dat stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Olie. De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent had eerder aangegeven dat de Verenigde Staten overwegen de sancties op Iraanse olie die al wordt verscheept, op te heffen.

12 minuten geleden
Iran zegt geen overtollige ruwe olie te hebben voor andere landen

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft geen overschot aan ruwe olie om aan andere landen te verkopen. Dat stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Olie. De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent had eerder aangegeven dat de Verenigde Staten overwegen de sancties op Iraanse olie die al wordt verscheept, op te heffen.

2 uur geleden
Wall Street sluit week opnieuw met verliezen door Iranoorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met flinke verliezen gesloten. Dat maakte het de vierde week op rij dat Wall Street lager is geëindigd. Beleggers blijven zich zorgen maken over de Iranoorlog. Afgelopen nacht voerde Iran opnieuw vergeldingsaanvallen uit op Golfstaten en Israël voerde vrijdag weer aanvallen uit op Iran.

4 uur geleden
Irak roept overmacht uit voor bepaalde olievelden, meldt Reuters

BAGDAD (ANP/RTR) - Irak kan de meeste ruwe olie niet meer exporteren vanwege de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz. Het land roept daarom overmacht uit voor alle olievelden die ontwikkeld zijn door buitenlandse oliemaatschappijen. Dat melden bronnen binnen het Iraakse ministerie van Olie aan persbureau Reuters.

4 uur geleden
Duitse minister aan EU: zet winsten energiesector in voor burgers

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiën heeft de Europese Commissie opgeroepen snel met een voorstel te komen om de "crisiswinsten" in de energiesector in te zetten om consumenten te helpen. De prijzen voor onder meer olie en gas zijn flink gestegen sinds de Iranoorlog. Daardoor is bijvoorbeeld tanken duurder geworden.

5 uur geleden