Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NN Group en chipbedrijven centraal op Beursplein 5

NN Group en chipbedrijven centraal op Beursplein 5

AMSTERDAM (ANP) - NN Group staat maandag centraal op de Amsterdamse beurs na een overname door de verzekeraar. Ook de chipsector weet de aandacht op zich gericht. Topman Pat Gelsinger van de Amerikaanse chipmaker Intel waarschuwde dat het wereldwijde chiptekort voorlopig alleen maar erger wordt. De beursweek staat verder in het teken van het belangrijke Amerikaanse banenrapport, dat vrijdag verschijnt. Ook wordt uitgekeken naar het Europese inflatiecijfer, dat voor woensdag op het programma staat.

De AEX-index op Beursplein lijkt op basis van de openingsindicatoren vrijwel vlak te beginnen aan de nieuwe handelsweek. Ook elders in Europa zullen de beurzen naar verwachting met kleine koersuitslagen openen. In de Aziatische regio lieten de belangrijkste aandelenmarkten maandag overwegend kleine minnen verliezen zien. De Nikkei in Tokio eindigde 0,1 procent lager. In Hongkong werd de opening van de beurs vertraagd door een waarschuwing voor zware regenval.

NN Group liet weten zijn portefeuille levensverzekeringen te willen uitbreiden. Daarvoor wil het concern een aantal Europese onderdelen van de Amerikaanse branchegenoot MetLife overnemen. Met de deal zou naar verluidt zo'n 740 miljoen dollar zijn gemoeid, meldde persbureau Bloomberg eerder op basis van ingewijden. Een overeenkomst over de Poolse en Griekse eenheden van Metlife zou deze week al bereikt kunnen worden.

ASML

De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML zullen mogelijk bewegen op de waarschuwing van Intel. Volgens de baas van het grootste chipconcern ter wereld zal de impact van het wereldwijde chiptekort waarschijnlijk het sterkst worden gevoeld in de tweede jaarhelft. Daarna zou de situatie langzaamaan moeten verbeteren, maar de topman van Intel verwacht niet dat de markt voor 2023 weer een gezonde verhouding van vraag en aanbod kent.

In Londen staat AstraZeneca in de belangstelling. De Brits-Zweedse farmaceut is begonnen met een test voor een aangepaste versie van zijn coronavaccin. In totaal moeten 2250 mensen in het Verenigd Koninkrijk, Zuid-Afrika, Brazilië en Polen aan die test meedoen. Het gaat zowel om mensen die eerder al gevaccineerd zijn als mensen die nog niet eerder een vaccin kregen. Het nieuwe vaccin is aangepast op basis van de Beta-variant van het coronavirus, die als eerste opdook in Zuid-Afrika

De euro was 1,1926 dollar waard, tegen 1,1944 dollar op vrijdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,1 procent tot 74,08 dollar. Brentolie kostte 0,1 procent minder op 76,13 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Brussel: quotum van 350.000 hybride auto's uit China afgesproken

BRUSSEL (ANP) - Brussel en Beijing zijn een importquotum overeengekomen van 350.000 hybride auto's die per jaar vanuit China naar de EU mogen worden geïmporteerd. Dat meldt een hoge EU-functionaris maandag in een uitleg over de deal die afgelopen vrijdag werd gesloten door Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) en de Chinese minister van Handel Wang Wentao.

13 minuten geleden
Aantal verkochte auto's Volkswagen harder omlaag

WOLFSBURG (ANP/DPA) - Autoconcern Volkswagen heeft afgelopen kwartaal opnieuw fors minder voertuigen verkocht. De al eerder ingezette terugval nam van juli tot en met september in snelheid toe, met een verkoopdaling van 14 procent tot 1,9 miljoen auto's. Dit hele jaar verkocht Volkswagen tot nu toe 9 procent minder van al zijn merken, waar ook onder meer Audi en Porsche bij horen.

47 minuten geleden
AEX-index licht hoger na recordslot, Ahold Delhaize daalt

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is maandag licht hoger geopend na het slotrecord op vrijdag. Ahold Delhaize behoorde kort na de opening tot de verliezers. Het supermarktbedrijf maakte maandag bekend te kampen met een beveiligingsprobleem in zijn netwerk.

1 uur geleden
Minder treinen op Belgisch spoor door staking

BRUSSEL (ANP) - Een staking door Belgische vakbonden zorgt maandag voor hinder op het Belgische spoor. Tot 22.00 uur rijden er minder treinen. Spoormaatschappij NMBS rijdt een alternatieve dienstverlening en adviseert reizigers vlak voor vertrek de reisplanner te checken. De NS waarschuwt dat de staking ook gevolgen kan hebben voor Nederlandse treinreizigers die van, via of naar België reizen.

1 uur geleden
Eerste klant voor geplande AI-fabriek in Rotterdamse haven

ROTTERDAM (ANP) - Een AI-fabriek die in de Rotterdamse haven gebouwd moet gaan worden, heeft zijn eerste klant binnen. Dat bevestigt topman Han de Groot van initiatiefnemer VOLT na berichtgeving van het Financieele Dagblad. Het gaat om het AI-cloudbedrijf Nebius, met hoofdkantoor in Amsterdam.

1 uur geleden
Nederlandse goederenexport groeit met bijna 5 procent in augustus

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse goederenexport is in augustus met bijna 5 procent gestegen ten opzichte van dezelfde maand een jaar eerder. Dat heeft het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) bekendgemaakt. Bedrijven hebben vooral meer machines en transportmiddelen uitgevoerd.

2 uur geleden
Aantal faillissementen opnieuw gestegen

DEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is afgelopen maand opnieuw toegenomen. Er gingen 320 bedrijven failliet. Dat zijn er 44 meer dan een jaar eerder in september, een toename van 16 procent. Dat is de grootste stijging van dit jaar, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

2 uur geleden