NN Group en chipbedrijven centraal op Beursplein 5
AMSTERDAM (ANP) - NN Group staat maandag centraal op de Amsterdamse beurs na een overname door de verzekeraar. Ook de chipsector weet de aandacht op zich gericht. Topman Pat Gelsinger van de Amerikaanse chipmaker Intel waarschuwde dat het wereldwijde chiptekort voorlopig alleen maar erger wordt. De beursweek staat verder in het teken van het belangrijke Amerikaanse banenrapport, dat vrijdag verschijnt. Ook wordt uitgekeken naar het Europese inflatiecijfer, dat voor woensdag op het programma staat.
De AEX-index op Beursplein lijkt op basis van de openingsindicatoren vrijwel vlak te beginnen aan de nieuwe handelsweek. Ook elders in Europa zullen de beurzen naar verwachting met kleine koersuitslagen openen. In de Aziatische regio lieten de belangrijkste aandelenmarkten maandag overwegend kleine minnen verliezen zien. De Nikkei in Tokio eindigde 0,1 procent lager. In Hongkong werd de opening van de beurs vertraagd door een waarschuwing voor zware regenval.
NN Group liet weten zijn portefeuille levensverzekeringen te willen uitbreiden. Daarvoor wil het concern een aantal Europese onderdelen van de Amerikaanse branchegenoot MetLife overnemen. Met de deal zou naar verluidt zo'n 740 miljoen dollar zijn gemoeid, meldde persbureau Bloomberg eerder op basis van ingewijden. Een overeenkomst over de Poolse en Griekse eenheden van Metlife zou deze week al bereikt kunnen worden.
ASML
De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML zullen mogelijk bewegen op de waarschuwing van Intel. Volgens de baas van het grootste chipconcern ter wereld zal de impact van het wereldwijde chiptekort waarschijnlijk het sterkst worden gevoeld in de tweede jaarhelft. Daarna zou de situatie langzaamaan moeten verbeteren, maar de topman van Intel verwacht niet dat de markt voor 2023 weer een gezonde verhouding van vraag en aanbod kent.
In Londen staat AstraZeneca in de belangstelling. De Brits-Zweedse farmaceut is begonnen met een test voor een aangepaste versie van zijn coronavaccin. In totaal moeten 2250 mensen in het Verenigd Koninkrijk, Zuid-Afrika, Brazilië en Polen aan die test meedoen. Het gaat zowel om mensen die eerder al gevaccineerd zijn als mensen die nog niet eerder een vaccin kregen. Het nieuwe vaccin is aangepast op basis van de Beta-variant van het coronavirus, die als eerste opdook in Zuid-Afrika
De euro was 1,1926 dollar waard, tegen 1,1944 dollar op vrijdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,1 procent tot 74,08 dollar. Brentolie kostte 0,1 procent minder op 76,13 dollar per vat.
Meer uit Financieel
VEVEY (ANP) - Het Zwitserse voedingsmiddelenconcern Nestlé heeft het afgelopen kwartaal geprofiteerd van een "sterke groei" in opkomende markten. Het bedrijf achter onder meer Nescafé, KitKat en San Pellegrino zag met name in landen als India, Japan en Maleisië de verkopen fors toenemen.
15 minuten geledenDUIVEN (ANP) - Chiptoeleverancier Besi heeft in het derde kwartaal van 2026 flink meer orders geboekt. Het bedrijf uit Duiven blijft naar eigen zeggen profiteren van de grote vraag naar geavanceerde chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI).
19 minuten geledenVENLO (ANP/BLOOMBERG) - De Duits-Nederlandse biotechnoloog Qiagen wordt voor 10,8 miljard euro overgenomen door de Zweedse investeerder EQT. Het bedrijf is actief met laboratoriumtesten en farmaceutisch moleculair onderzoek. Het is een van de grootste overnames in de Europese medische sector van dit jaar.
58 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van consumenten is in oktober iets negatiever geworden ten opzichte van een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het vertrouwen staat sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten eind februari flink onder druk. Sinds juni was er echter weer een lichte verbetering te zien.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen van koopwoningen zijn in september licht gestegen, maar stijgen opnieuw minder hard dan eerder. De huizenprijzen waren 2,9 procent hoger dan diezelfde maand een jaar eerder. In augustus ging het nog om een stijging van 3,3 procent. Dat melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Elektrische en hybride auto's hebben in de Europese Unie aan populariteit gewonnen, geholpen door recordprijzen voor benzine en diesel als gevolg van oorlogen in het Midden-Oosten en Oekraïne.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De komende drie jaar heeft de bouwsector zo'n 73.000 nieuwe medewerkers nodig, denkt het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB). De bouw kampt al jaren met personeelstekorten, terwijl Nederland veel woningen wil bouwen, het stroomnet wil uitbreiden, infrastructuur wil renoveren en verduurzamen. De opschaling bij Defensie en in de defensie-industrie zorgt daarnaast voor extra concurrentie om personeel. Het EIB waarschuwt in een rapport dat het daarom "niet vanzelfsprekend" is dat alle maatschappelijke ambities tegelijk kunnen worden gerealiseerd.
3 uur geleden