NN Group en chipbedrijven centraal op Beursplein 5
AMSTERDAM (ANP) - NN Group staat maandag centraal op de Amsterdamse beurs na een overname door de verzekeraar. Ook de chipsector weet de aandacht op zich gericht. Topman Pat Gelsinger van de Amerikaanse chipmaker Intel waarschuwde dat het wereldwijde chiptekort voorlopig alleen maar erger wordt. De beursweek staat verder in het teken van het belangrijke Amerikaanse banenrapport, dat vrijdag verschijnt. Ook wordt uitgekeken naar het Europese inflatiecijfer, dat voor woensdag op het programma staat.
De AEX-index op Beursplein lijkt op basis van de openingsindicatoren vrijwel vlak te beginnen aan de nieuwe handelsweek. Ook elders in Europa zullen de beurzen naar verwachting met kleine koersuitslagen openen. In de Aziatische regio lieten de belangrijkste aandelenmarkten maandag overwegend kleine minnen verliezen zien. De Nikkei in Tokio eindigde 0,1 procent lager. In Hongkong werd de opening van de beurs vertraagd door een waarschuwing voor zware regenval.
NN Group liet weten zijn portefeuille levensverzekeringen te willen uitbreiden. Daarvoor wil het concern een aantal Europese onderdelen van de Amerikaanse branchegenoot MetLife overnemen. Met de deal zou naar verluidt zo'n 740 miljoen dollar zijn gemoeid, meldde persbureau Bloomberg eerder op basis van ingewijden. Een overeenkomst over de Poolse en Griekse eenheden van Metlife zou deze week al bereikt kunnen worden.
ASML
De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML zullen mogelijk bewegen op de waarschuwing van Intel. Volgens de baas van het grootste chipconcern ter wereld zal de impact van het wereldwijde chiptekort waarschijnlijk het sterkst worden gevoeld in de tweede jaarhelft. Daarna zou de situatie langzaamaan moeten verbeteren, maar de topman van Intel verwacht niet dat de markt voor 2023 weer een gezonde verhouding van vraag en aanbod kent.
In Londen staat AstraZeneca in de belangstelling. De Brits-Zweedse farmaceut is begonnen met een test voor een aangepaste versie van zijn coronavaccin. In totaal moeten 2250 mensen in het Verenigd Koninkrijk, Zuid-Afrika, Brazilië en Polen aan die test meedoen. Het gaat zowel om mensen die eerder al gevaccineerd zijn als mensen die nog niet eerder een vaccin kregen. Het nieuwe vaccin is aangepast op basis van de Beta-variant van het coronavirus, die als eerste opdook in Zuid-Afrika
De euro was 1,1926 dollar waard, tegen 1,1944 dollar op vrijdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,1 procent tot 74,08 dollar. Brentolie kostte 0,1 procent minder op 76,13 dollar per vat.
Meer uit Financieel
ROME (ANP/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen energieprijzen door het conflict raken de groei van de Italiaanse economie. Dat zegt de Italiaanse centrale bank. Het negatieve effect hangt wel sterk af van de duur en omvang van de oorlog. Als de oorlog snel is afgelopen, zal de impact beperkt blijven. Maar bij een langdurige strijd wordt de economie zeer hard geraakt, aldus de centrale bank.
2 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel legt zijn Direct Sheet Plant (DSP), oftewel gietwalsinstallatie, in IJmuiden tijdelijk stil. Volgens Tata Steel hebben recente metingen laten zien dat bij een schoorsteen bij de DSP de uitstoot van chroom-6 hoger is dan de wettelijke norm.
4 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De beloning van topvrouw Marjan Rintel van KLM is vorig jaar met bijna 32 procent gestegen. De toename valt samen met een besparingsoperatie bij de luchtvaartmaatschappij, bedoeld om de winstgevendheid te verbeteren.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Israël heeft de productie bij het enorme Leviathan-gasveld voor de Israëlische kust weer hervat. De productie werd aan het begin van de oorlog met Iran stilgelegd uit veiligheidsoverwegingen. Dat gasveld is belangrijk voor de export van Israëlisch gas naar Egypte en Jordanië.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten heeft in maart forse groei laten zien na de sterke krimp een maand eerder. Volgens het maandelijkse banenrapport van de Amerikaanse overheid ging het om een groei met 178.000 arbeidsplaatsen. In februari kromp de arbeidsmarkt in de grootste economie ter wereld nog met een bijgestelde 133.000 banen.
6 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen dreigen over zes weken vluchten te moeten gaan annuleren als de Straat van Hormuz afgesloten blijft. Het tekort aan kerosine zal dan ook de vanuit Nederland actieve maatschappijen raken, waarschuwt branchevereniging BARIN. Vooral intercontinentale vluchten zullen dan worden geschrapt om brandstof te besparen, verwacht voorzitter Marnix Fruitema.
9 uur geledenROME (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten stuwt ook de wereldwijde voedselprijzen. Volgens de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) stegen deze in maart voor de tweede maand op rij, gedreven door met name hogere energieprijzen.
10 uur geleden