NN Group en chipbedrijven centraal op Beursplein 5
AMSTERDAM (ANP) - NN Group staat maandag centraal op de Amsterdamse beurs na een overname door de verzekeraar. Ook de chipsector weet de aandacht op zich gericht. Topman Pat Gelsinger van de Amerikaanse chipmaker Intel waarschuwde dat het wereldwijde chiptekort voorlopig alleen maar erger wordt. De beursweek staat verder in het teken van het belangrijke Amerikaanse banenrapport, dat vrijdag verschijnt. Ook wordt uitgekeken naar het Europese inflatiecijfer, dat voor woensdag op het programma staat.
De AEX-index op Beursplein lijkt op basis van de openingsindicatoren vrijwel vlak te beginnen aan de nieuwe handelsweek. Ook elders in Europa zullen de beurzen naar verwachting met kleine koersuitslagen openen. In de Aziatische regio lieten de belangrijkste aandelenmarkten maandag overwegend kleine minnen verliezen zien. De Nikkei in Tokio eindigde 0,1 procent lager. In Hongkong werd de opening van de beurs vertraagd door een waarschuwing voor zware regenval.
NN Group liet weten zijn portefeuille levensverzekeringen te willen uitbreiden. Daarvoor wil het concern een aantal Europese onderdelen van de Amerikaanse branchegenoot MetLife overnemen. Met de deal zou naar verluidt zo'n 740 miljoen dollar zijn gemoeid, meldde persbureau Bloomberg eerder op basis van ingewijden. Een overeenkomst over de Poolse en Griekse eenheden van Metlife zou deze week al bereikt kunnen worden.
ASML
De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML zullen mogelijk bewegen op de waarschuwing van Intel. Volgens de baas van het grootste chipconcern ter wereld zal de impact van het wereldwijde chiptekort waarschijnlijk het sterkst worden gevoeld in de tweede jaarhelft. Daarna zou de situatie langzaamaan moeten verbeteren, maar de topman van Intel verwacht niet dat de markt voor 2023 weer een gezonde verhouding van vraag en aanbod kent.
In Londen staat AstraZeneca in de belangstelling. De Brits-Zweedse farmaceut is begonnen met een test voor een aangepaste versie van zijn coronavaccin. In totaal moeten 2250 mensen in het Verenigd Koninkrijk, Zuid-Afrika, Braziliƫ en Polen aan die test meedoen. Het gaat zowel om mensen die eerder al gevaccineerd zijn als mensen die nog niet eerder een vaccin kregen. Het nieuwe vaccin is aangepast op basis van de Beta-variant van het coronavirus, die als eerste opdook in Zuid-Afrika
De euro was 1,1926 dollar waard, tegen 1,1944 dollar op vrijdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,1 procent tot 74,08 dollar. Brentolie kostte 0,1 procent minder op 76,13 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMERSFOORT (ANP) - Eigenaars van elektrische auto's betalen twee keer btw als zij deze opladen via stroom van hun vereniging van eigenaren (VvE). Dit vindt Vereniging Eigen Huis (VEH) niet kunnen en daarom heeft de belangenvereniging staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiƫn) gevraagd om een oplossing. VEH denkt dan aan een uitzondering of coulanceregeling, omdat bestaande oplossingen "praktisch niet uitvoerbaar" zijn.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De Eindhovense chipfabrikant NXP Semiconductors heeft de omzet in het tweede kwartaal met bijna een vijfde zien stijgen. De winst nam met een derde toe, maakte het bedrijf dinsdag bekend.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met gemengde uitslagen de handelsdag uitgegaan. Chipaandelen stonden in de min, nadat op de Europese en Aziatische beurzen chipbedrijven ook al in de verkoop werden gedaan. Verder hadden beleggers de aandacht gericht op sterke bedrijfsresultaten en een verdere daling van de olieprijzen.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Trump gaat maatregelen aankondigen om de import van de nieuwste Chinese robots en omvormers aan banden te leggen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. De Verenigde Staten willen met een importverbod de Amerikaanse ontwikkelingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) beschermen tegen dreigingen voor de nationale veiligheid.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ING-klanten die de scanner van de bank gebruiken, kunnen in de toekomst bij onlinebetalingen geen gebruikmaken van Wero, het nieuwe Europese digitale betaalsysteem dat iDEAL vervangt. De ING Scanner wordt bijvoorbeeld gebruikt door mensen die geen smartphone of tablet hebben en daarom hun onlinebetalingen niet met de app doen.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Kering, de eigenaar van onder meer Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta en Balenciaga, heeft in het afgelopen kwartaal weer een kleine groei laten zien. De verkopen van het belangrijke modemerk Gucci daalden nog wel, maar minder hard dan marktkenners hadden verwacht.
13 uur geledenALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASMI heeft in het tweede kwartaal van dit jaar opnieuw geprofiteerd van de enorme investeringen in infrastructuur voor kunstmatige intelligentie.
13 uur geleden