
NN Group en Aegon in kopgroep AEX, Besi opnieuw bij dalers
AMSTERDAM (ANP) - De verzekeraars NN Group en Aegon behoorden donderdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. Een positief analistenrapport van investeringsbank RBC, waarin de twee bedrijven als favorieten in de Benelux werden bestempeld, wakkerde de kooplust bij beleggers aan. Chipbedrijf Besi ging daarentegen opnieuw omlaag na de forse koersval een dag eerder.
De stemming op de Europese beursvloeren bleef verder voorzichtig. De vrees dat de Amerikaanse centrale bank mogelijk toch nog niet klaar is met het verhogen van de rente laaide weer op na een onverwachte renteverhoging van de Canadese centrale bank. Hogere rentetarieven zijn met name slecht voor de waarderingen van snelgroeiende chip- en techbedrijven.
De Fed vergadert volgende week over het rentetarief en tot nu toe wordt algemeen verwacht dat de Amerikaanse centrale bank een pauze zal inlassen met het verhogen van de rente. De Europese Centrale Bank, die volgende week ook vergadert, heeft al laten doorschemeren dat de rente in de eurozone zo goed als zeker verder wordt opgeschroefd om de inflatie te bestrijden. De renteverhogingen door de ECB zetten ook een rem op de economie. Zo bleek uit herziene cijfers van statistiekbureau Eurostat dat de eurozone in een recessie is beland.
2,4 procent
De AEX noteerde rond het middaguur 0,3 procent in de min op 759,16 punten. De MidKap zakte 0,4 procent tot 917,88 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs klommen tot 0,3 procent. Londen daalde 0,1 procent.
NN Group dikte 2,4 procent aan en Aegon won 1,7 procent. Ook staalmaker ArcelorMittal en uitzender Randstad stonden in de kopgroep, met plussen van 1,5 en 2 procent. Speciaalchemieconcern DSM-Firmenich en fintechbedrijf Adyen waren de grootste dalers in de AEX, met verliezen van 2,9 en 2 procent. Besi daalde 1,8 procent. De chiptoeleverancier zakte woensdag al ruim 6 procent na een tegenvallende strategische update van het bedrijf. Chipmachinemaker ASML verloor 1,4 procent.
Verkoopadvies
In de MidKap zakte Thuisbezorgd-moederbedrijf Just Eat Takeaway 4 procent door een verkoopadvies van investeringsbank Bryan Garnier. Wizz Air klom 2 procent in Londen. De Hongaarse budgetmaatschappij verwacht dit jaar weer winst te boeken dankzij het sterke herstel van de luchtvaartsector na de coronapandemie.
De euro was 1,0708 dollar waard, tegen 1,0699 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,2 procent goedkoper op 72,39 dollar. Brentolie kostte ook 0,2 procent minder, op 76,78 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Het moederbedrijf van TikTok ByteDance verwacht dit jaar bijna even groot te worden als het Amerikaanse Meta. Het Chinese concern mikt op een omzetgroei van ongeveer een vijfde tot 186 miljard dollar, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Meta, het bedrijf achter Facebook en Instagram, rekent op een omzet van 187 miljard dollar.
30 minuten geledenTOKIO (ANP/AFP/RTR) - De Japanse economie is in de drie maanden tot en met maart 0,2 procent gekrompen in vergelijking met het voorgaande kwartaal. Het land exporteerde minder en huishoudens gaven minder uit, meldde het economisch onderzoeksbureau van de Japanse regering bij een eerste raming. Het is het eerste kwartaal van krimp sinds begin vorig jaar.
32 minuten geledenTAIPEI (ANP/RTR) - Taiwan is positief over handelsbesprekingen met de Verenigde Staten. De hoogste handelsvertegenwoordigers van beide landen spraken elkaar op een economische top in Zuid-Korea. Volgens de Taiwanese vicepremier Cheng Li-Chiun verliep dat gesprek goed.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse goederenexport is in maart opnieuw gestegen, na een groei in februari en januari. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek nam vooral de uitvoer van machines, chemische producten en voedings- en genotmiddelen toe. De groei kwam uit op 3,2 procent.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De omzet van de detailhandel is in de eerste drie maanden van dit jaar met 3,1 procent gestegen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat had vooral te maken met prijsstijgingen, het aantal verkochte goederen nam toe met 0,9 procent. Zo zette de foodsector meer om, terwijl het verkoopvolume juist terugliep.
2 uur geledenHANOI/SHANGHAI (ANP/RTR) - De Chinese fastfashionwebshop Shein gaat een enorm magazijn huren in Vietnam, meldt persbureau Reuters op basis van twee anonieme bronnen. Het is de eerste keer dat Shein in het land actief is. Shein zou hiertoe hebben besloten om de blootstelling aan de onvoorspelbare handelsspanningen tussen de Verenigde Staten en China te verminderen.
3 uur geledenHANOI/SHANGHAI (ANP/RTR) - De Chinese fastfashionwebshop Shein gaat een enorm magazijn huren in Vietnam, meldt persbureau Reuters op basis van twee anonieme bronnen. Het is de eerste keer dat Shein in het land actief is. Shein zou hiertoe hebben besloten om de blootstelling aan de onvoorspelbare handelsspanningen tussen de Verenigde Staten en China te verminderen.
3 uur geleden