
NN beboet voor overtreden kredietregels
AMSTERDAM (ANP) - Nationale-Nederlanden Bank heeft een boete gekregen van 1,25 miljoen euro van de Autoriteit Financiële Markten (AFM) vanwege het overtreden van kredietregels. Volgens de toezichthouder werd bij het verstrekken van leningen onvoldoende informatie ingewonnen over de financiële positie van klanten. In sommige gevallen werd meer krediet verstrekt dan verantwoord was.
De AFM hield dertig klantdossiers van NN tegen het licht. Daaruit bleek dat in een aantal gevallen leningen werden verstrekt terwijl niet alle benodigde klantinformatie aanwezig was. Bij vijf klanten was de last van de lening dusdanig dat er onvoldoende geld overbleef voor het levensonderhoud. Het besluit van de AFM kan nog aan een rechter worden voorgelegd.
Het voorkomen van overkreditering is een van de prioriteiten van de AFM. Eerder werd ook een boete opgelegd aan Santander Consumer Finance Benelux. Zeven andere kredietverstrekkers kregen een waarschuwing. In de hele markt zijn volgens de AFM tekortkomingen gesignaleerd. De toezichthouder heeft de sector begin dit jaar ertoe opgeroepen de opgestelde leennormen te evalueren en verbeteren.
Meer uit Financieel
MILWAUKEE (ANP) - De motorverkoop van Harley-Davidson daalde opnieuw flink in het afgelopen kwartaal. Volgens het bedrijf komt dat door terughoudende consumenten en economische onzekerheid.
33 minuten geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Het Duitse kabinet heeft woensdag een conceptbegroting voor 2026 goedgekeurd met een recordbedrag van 126,7 miljard euro aan investeringen. Ook wil de Duitse overheid voor 174,3 miljard euro aan nieuwe schulden aangaan voor haar poging de infrastructuur en defensie te versterken.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Schiphol is de komende tijd mogelijk nog veel geld kwijt aan een in 2021 beëindigd contract met bouwbedrijven Ballast Nedam en TAV voor de A-pier. De luchthaven was niet tevreden over de kwaliteit en voortgang en stopte de samenwerking voortijdig, maar volgens de rechtbank in Amsterdam waren de tekortkomingen daarvoor niet ernstig genoeg. De partijen kunnen nu samen tot een oplossing proberen te komen, anders buigt de rechter zich daarover.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) wijst in een blog op de mogelijkheid van dumping van goedkopere Chinese producten op de Europese markt. De handelsspanningen tussen China en de VS zouden ervoor kunnen zorgen dat Chinese export wordt omgeleid naar het eurogebied. "In een ernstig scenario zou dit extra aanbod en de bijbehorende lagere importprijzen de inflatie in het eurogebied tot 0,15 procentpunt kunnen verlagen", stellen deskundigen uit Frankfurt woensdag.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De economie van de eurozone is in het tweede kwartaal van dit jaar toch iets gegroeid. Volgens het Europese statistiekbureau Eurostat bedroeg de groei 0,1 procent in vergelijking met een kwartaal eerder. Economen hadden vooraf gerekend op een stagnatie, oftewel nulgroei, in het eurogebied.
3 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Toetjesmaker en voedingsconcern Danone is op de beurs in Parijs woensdag tot zo'n 8,5 procent meer waard geworden. Daarmee beleefde het aandeel de grootste koersstijging sinds april 2022. Beleggers reageerden enthousiast op de verkoopcijfers die de verwachtingen van analisten overtroffen.
3 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Toyota heeft anders dan veel andere autofabrikanten in de eerste helft van dit jaar geprofiteerd van de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump. Met name in de eerste maanden van 2025 kochten Amerikanen nog snel een auto van de Japanse producent, wat Toyota betere verkopen dan ooit opleverde. De eveneens Japanse branchegenoten Honda en Nissan hadden juist veel last van de heffingen.
3 uur geleden