Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NLInvesteert krijgt vergunning van AFM, belegger beter beschermd

NLInvesteert krijgt vergunning van AFM, belegger beter beschermd

AMERSFOORT (ANP) - Financieringsplatform NLInvesteert, dat mkb-ondernemers helpt met financiering voor hun bedrijf, heeft van de Autoriteit Financiële Markten (AFM) een vergunning voor crowdfunding gekregen. Daarmee voldoet NLInvesteert aan nieuwe Europese regelgeving waarmee beleggers beter worden beschermd.

Die nieuwe regels leiden naast betere bescherming ook tot meer transparantie ten aanzien van crowdfunding. Omdat de eisen ervoor zorgen dat er in alle EU-landen dezelfde regels gelden voor crowdfundingsplatformen, kan NLInvesteert nu ook zijn diensten ook in andere lidstaten aanbieden. Al kiest het platform niet voor Europese expansie, zo laat NLInvesteert weten.

Directeur van NLInvesteert Dirkjan Takke is verheugd met het krijgen van de vergunning. "Een verscherping van transparantie en beleggersbescherming brengt uiteindelijk onze hele sector op een positief pad van professionalisering. Dat is goed voor beleggers en platformen zelf."

Particuliere beleggers

NLInvesteert, naar eigen zeggen marktleider, helpt mkb-bedrijven die in eerste instantie geen of maar deels krediet van een bank kunnen krijgen. Dat gebeurt onder meer met particuliere beleggers, die het risicovolle deel van een lening voor hun rekening nemen. Een bank of andere kredietverstrekker verstrekt vervolgens de rest van de lening. Voorbeelden van recente investeringen door het platform zijn de financiering voor uitbreiding van een glasvezelnetwerk of de aanleg van een zonnepanelenpark in Zuid-Afrika. Sinds de oprichting in 2015 heeft NLInvesteert al zo'n half miljard euro geïnvesteerd.

Naast NLInvesteert zijn andere bekende crowdfundingsplatforms onder meer Credion, GoFundme en BridgeFund. Ook deze bedrijven mogen onder de nieuwe Europese regelgeving alleen opereren met een vergunning.

Meer uit Financieel

NN Group profiteert van hervorming Nederlands pensioenstelsel

DEN HAAG (ANP) - NN Group, bekend van Nationale-Nederlanden, profiteert van de hervorming van het Nederlandse pensioenstelsel. Mede daardoor is er afgelopen jaar 2,6 miljard euro aan pensioengeld ingestroomd bij de pensioentak van de verzekeraar. Topman David Knibbe zag verder groei met verzekeringen in het buitenland en wijst erop dat het door AI tegelijk lukt om kosten te verlagen.

12 minuten geleden
Mercedes verwacht geen groei in 2026 door concurrentie China

STUTTGART (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Mercedes-Benz verwacht dat de winstmarges dit jaar onder druk blijven staan. Het autoconcern uit Stuttgart worstelt met de verhoogde Amerikaanse invoerheffingen en scherpe concurrentie van autoproducenten in China.

32 minuten geleden
Unilever voert onder topman Fernandez winst op

LONDEN (ANP) - Voedings- en verzorgingsmiddelenconcern Unilever heeft in het eerste jaar onder topman Fernando Fernandez een hogere winst in de boeken gezet. Het Britse bedrijf achter merken als Dove, Knorr en Rexona zette vaart achter een grote reorganisatie om kosten te besparen. Ook kondigde Unilever veel verkoopdeals aan om van minder goed presterende merken af te komen.

47 minuten geleden
Kosten afsplitsing drukken op winst Magnum

AMSTERDAM (ANP) - IJsbedrijf Magnum, ook bekend van merken als Cornetto en Ben & Jerry's, heeft vorig jaar een fors lagere nettowinst in de boeken gezet. Dat had onder meer te maken met kosten voor de afsplitsing van Unilever. De opbrengsten daalden licht.

49 minuten geleden
Adyen rekent op minimaal 20 procent omzetgroei na sterk winstjaar

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse betaalbedrijf Adyen verwacht dat de omzet dit jaar met minstens 20 procent stijgt, na een groei van 21 procent vorig jaar. De winst uit de gewone bedrijfsactiviteiten klom afgelopen jaar met 26 procent tot 1,3 miljard euro, maakte het in Amsterdam gevestigde bedrijf donderdag bekend.

1 uur geleden
AB InBev vangt lagere bierverkoop op met alcoholvrije dranken

BRUSSEL (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Anheuser-Busch InBev (AB InBev), de grootste bierbrouwer ter wereld, heeft afgelopen kwartaal opnieuw minder bier verkocht. De brouwer achter merken als Budweiser, Stella Artois, Hertog Jan, Jupiler en Leffe kampt net als concurrenten Heineken en Carlsberg met zwakke verkopen doordat de vraag naar bier in veel belangrijke markten afneemt, mede doordat de alcoholconsumptie daalt door zorgen over de negatieve gevolgen voor de gezondheid.

1 uur geleden
Dsm-firmenich houdt omzet op peil en mikt op snellere groei

MAASTRICHT (ANP) - Gezondheids- en voedingsbedrijf dsm-firmenich heeft de omzet het afgelopen jaar op peil gehouden en verwacht de komende jaren harder te groeien. Het Nederlands-Zwitserse concern verkocht de afgelopen jaren veel bedrijfsonderdelen om zich volop te richten op grondstoffen die terechtkomen in consumentenproducten zoals make-up, parfum en voedingssupplementen. De eerder deze week aangekondigde deal om de diervoedingstak te verkopen was het sluitstuk van die koerswijziging, meldt topman Dimitri de Vreeze.

1 uur geleden