'NL vroeg België niet in te grijpen bij slachtoffers koelwagen'
BRUSSEL (ANP) - Het Nederlandse Openbaar Ministerie heeft België "uitdrukkelijk" verzocht geen onderzoek te doen naar twee Vietnamese tieners die vorig jaar met 37 anderen omkwamen in een koelwagen in Engeland. Dat heeft de Belgische justitieminister Koen Geens woensdag gezegd tegen een Kamercommissie, schrijft Het Nieuwsblad.
Het verzoek van Nederlandse kant zou zijn gedaan toen de twee tieners een aantal dagen voor hun dood naar de Brusselse gemeente Anderlecht waren gevlucht. Op vrijdag 11 oktober waren ze weggelopen uit een beschermde opvang in Nederlands-Limburg. De Nederlandse politie volgde hen om een netwerk van mensenhandelaren op te sporen, aldus de Belgische krant.
Het OM contacteerde de Belgische autoriteiten. "De Brusselse parketmagistraat van wacht nam vervolgens contact op met de Nederlandse officier van Justitie. Deze verzocht om voorlopig geen onderzoek te voeren. Hij zou op maandag opnieuw contact opnemen", citeert Het Nieuwsblad minister Geens.
Maar op maandag zou er geen telefoontje uit Nederland zijn gekomen. Vervolgens heeft de Belgische politie niet ingegrepen. "Ook al omdat het Vietnamese gezin, waar de twee binnengingen, niet gekend was bij de politie", aldus Geens. De Nederlandse politie heeft echter eerder tegen NRC verklaard dat de kwestie was "overgegeven aan de Brusselse politie".
In Anderlecht verbleven de twee naar verluidt een tijd op een onderduikadres en anderhalve week later werden de lichamen van de twee tieners met die van 37 andere slachtoffers door de Britse politiediensten gevonden in de koelwagen in Essex. De trailer was via de haven van Zeebrugge naar het Verenigd Koninkrijk gereisd.
Meer uit Binnenland
NIEUWERKERK (ANP) - Een van de vier mensen die gewond raakten door een ernstig auto-ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk is overleden, meldt de politie. Het gaat om een 19-jarige inwoonster van Aagtekerke. Ze overleed ter plaatse.
4 uur geledenNIEUWERKERK (ANP) - Door een ernstig ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk zijn zaterdagavond vier mensen gewond geraakt, meldt de politie. Hoe ernstig hun verwondingen zijn, kon een woordvoerder nog niet zeggen.
5 uur geledenDENPASAR (ANP) - De politie op Bali heeft twee buitenlanders aangewezen als verdachten van een fatale steekpartij waarbij begin deze week een Nederlander om het leven kwam. Vermoedelijk gaat het om twee mannen van 34 en 32 jaar uit Brazilië, meldt het Indonesische persbureau Antara. Volgens de politie zijn zij Indonesië ontvlucht.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op het Malieveld in Den Haag demonstreren op zaterdagmiddag een paar honderd mensen tegen de oorlog in Iran. De demonstranten roepen de Nederlandse regering op om bij te dragen aan de-escalatie, diplomatie en politieke oplossingen in plaats van oorlog.
13 uur geledenSCHIEDAM (ANP) - In Schiedam is vrijdagavond een persoon gewond geraakt bij explosies en een brand bij een woning in de Van Marumstraat. Dat meldt de politie. De gewonde persoon is met brandwonden naar het ziekenhuis gebracht.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft drie mannen opgepakt die verdacht worden van betrokkenheid bij de explosie bij een synagoge in Rotterdam en het voorbereiden van een explosie bij een synagoge in Heemstede. Dit meldt het Openbaar Ministerie, dat geen mededelingen doet over de vermoedelijke rol van de nu aangehouden mannen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de politie meer mogelijkheden geven om in openbare informatie op sociale media en andere onlineplatforms informatie te verzamelen om verstoringen van de openbare orde te voorkomen. Een wetsvoorstel daartoe is vrijdag door de ministerraad goedgekeurd. Het moet ervoor zorgen dat de politie tijdig kan ingrijpen.
1 dag geleden