NK's veldrijden naar Oisterwijk (2025) en Huijbergen (2026)
NIEUWEGEIN (ANP) - De Nederlandse kampioenschappen veldrijden zijn in 2025 en 2026 toegewezen aan plaatsen in Noord-Brabant. Oisterwijk mag de titelstrijd in 2025 organiseren, Huijbergen is in 2026 aan de beurt, meldt de Nederlandse wielerbond KNWU. De NK in 2024 vinden plaats in het Drentse Hoogeveen.
De organisatie van de NK in Oisterwijk legt het parcours aan in het Streekpark Klein Oisterwijk. "Het is een in het groen aangelegd hoogwaardig recreatiepark van 25 hectare met eigen vennen, diverse horeca- en recreatievoorzieningen. Het zal in januari 2025 het decor zijn van een prachtig, sportief uitdagend wielerfestijn", zegt voorzitter Hans Cornelis.
Huijbergen organiseerde al twee keer de EK en vijf keer de NK veldrijden. Voor de titelstrijd in 2026 is een compleet nieuw parcours uitgetekend, met de Tiestenduin als scherprechter. "De Tiestenduin zal meermaals beklommen dienen te worden. Daarnaast worden er bruggen opgebouwd om het publiek beter doorgang te geven om alles goed te kunnen zien", aldus Jeroen van Wezel van de organisatie.
Lars van der Haar en Puck Pieterse kroonden zich dit jaar in Zaltbommel tot Nederlands kampioenen veldrijden.
Meer uit Sport
MADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar contract bij Team Essent met twee jaar verlengd en vervolgt daarmee haar carrière in het langebaanschaatsen. De 28-jarige Groningse blijft tot medio 2028 verbonden aan de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie.
13 uur geledenMADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.
1 dag geledenBOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.
1 dag geledenHUY (ANP/BELGA) - De Belgische schaatsster Sandrine Tas (30) maakt woensdag haar WorldTour-debuut als wielrenster in de Waalse Pijl. Tas werd in februari op de Olympische Winterspelen van Milaan vierde op de 5000 meter schaatsen, op slechts 0,3 seconde van de Italiaanse olympisch kampioen Francesca Lollobrigida. Merel Conijn pakte het zilver op die afstand namens Nederland.
1 dag geleden