NK's veldrijden naar Oisterwijk (2025) en Huijbergen (2026)
NIEUWEGEIN (ANP) - De Nederlandse kampioenschappen veldrijden zijn in 2025 en 2026 toegewezen aan plaatsen in Noord-Brabant. Oisterwijk mag de titelstrijd in 2025 organiseren, Huijbergen is in 2026 aan de beurt, meldt de Nederlandse wielerbond KNWU. De NK in 2024 vinden plaats in het Drentse Hoogeveen.
De organisatie van de NK in Oisterwijk legt het parcours aan in het Streekpark Klein Oisterwijk. "Het is een in het groen aangelegd hoogwaardig recreatiepark van 25 hectare met eigen vennen, diverse horeca- en recreatievoorzieningen. Het zal in januari 2025 het decor zijn van een prachtig, sportief uitdagend wielerfestijn", zegt voorzitter Hans Cornelis.
Huijbergen organiseerde al twee keer de EK en vijf keer de NK veldrijden. Voor de titelstrijd in 2026 is een compleet nieuw parcours uitgetekend, met de Tiestenduin als scherprechter. "De Tiestenduin zal meermaals beklommen dienen te worden. Daarnaast worden er bruggen opgebouwd om het publiek beter doorgang te geven om alles goed te kunnen zien", aldus Jeroen van Wezel van de organisatie.
Lars van der Haar en Puck Pieterse kroonden zich dit jaar in Zaltbommel tot Nederlands kampioenen veldrijden.
Meer uit Sport
MANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
11 uur geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
16 uur geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
16 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
1 dag geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
1 dag geleden