Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NK's veldrijden naar Oisterwijk (2025) en Huijbergen (2026)

NK's veldrijden naar Oisterwijk (2025) en Huijbergen (2026)

NIEUWEGEIN (ANP) - De Nederlandse kampioenschappen veldrijden zijn in 2025 en 2026 toegewezen aan plaatsen in Noord-Brabant. Oisterwijk mag de titelstrijd in 2025 organiseren, Huijbergen is in 2026 aan de beurt, meldt de Nederlandse wielerbond KNWU. De NK in 2024 vinden plaats in het Drentse Hoogeveen.

De organisatie van de NK in Oisterwijk legt het parcours aan in het Streekpark Klein Oisterwijk. "Het is een in het groen aangelegd hoogwaardig recreatiepark van 25 hectare met eigen vennen, diverse horeca- en recreatievoorzieningen. Het zal in januari 2025 het decor zijn van een prachtig, sportief uitdagend wielerfestijn", zegt voorzitter Hans Cornelis.

Huijbergen organiseerde al twee keer de EK en vijf keer de NK veldrijden. Voor de titelstrijd in 2026 is een compleet nieuw parcours uitgetekend, met de Tiestenduin als scherprechter. "De Tiestenduin zal meermaals beklommen dienen te worden. Daarnaast worden er bruggen opgebouwd om het publiek beter doorgang te geven om alles goed te kunnen zien", aldus Jeroen van Wezel van de organisatie.

Lars van der Haar en Puck Pieterse kroonden zich dit jaar in Zaltbommel tot Nederlands kampioenen veldrijden.

Meer uit Sport

Oud-winnaar Abdi mist marathon Rotterdam door blessure

ROTTERDAM (ANP) - Bashir Abdi doet over ruim twee weken niet mee aan de marathon van Rotterdam. De tweevoudig winnaar uit België heeft zich met een blessure afgemeld, meldt de organisatie.

5 uur geleden
Pogacar bevestigt eerste deelname aan klassieker Parijs-Roubaix

HARELBEKE (ANP) - Tadej Pogacar doet voor het eerst mee aan de wielerklassieker Parijs-Roubaix. Dat meldt zijn ploeg UAE Team Emirates.

8 uur geleden
Schaatser Huizinga verlengt contract bij Team Essent

HEERENVEEN (ANP) - Chris Huizinga schaatst ook de komende jaren voor Team Essent. Het contract van de 27-jarige drievoudig Nederlands kampioen is verlengd tot de zomer van 2028, meldt de ploeg van coach Jac Orie.

8 uur geleden
Djokovic overtuigt tegen Musetti en staat in Miami in kwartfinale

MIAMI (ANP/RTR) - Novak Djokovic heeft zich overtuigend geplaatst voor de kwartfinales van het Miami Open. De 37-jarige Serviër won tegen de Italiaan Lorenzo Musetti twaalf van de laatste veertien games. Het werd 6-2 6-2.

9 uur geleden
Kickbokser Verhoeven verdedigt wereldtitel tegen Rus Vakhitov

AMSTERDAM (ANP) - Kickbokser Rico Verhoeven verdedigt zijn wereldtitel op 14 juni tegen de Rus Artem Vakhitov. Kickboksorganisatie Glory heeft de tegenstander van de 35-jarige Nederlander dinsdagavond bevestigd. De 33-jarige Vakhitov is tweevoudig wereldkampioen bij de lichtzwaargewichten bij Glory en kwam de afgelopen jaren in actie in de mixed martial arts (MMA).

22 uur geleden
Britse wielrenner Vernon sprint naar zege in Ronde van Catalonië

FIGUERAS (ANP/BELGA) - Ethan Vernon heeft de tweede etappe van de Ronde van Catalonië op zijn naam geschreven. De Britse wielrenner van Israel - Premier Tech was na een 177 kilometer lange etappe, van Banyoles naar Figueres, de snelste in de massasprint.

1 dag geleden
Wangslijmtest in atletiek om vrouwelijk geslacht te bepalen

NANJING (ANP/AFP) - De mondiale atletiekbond voert een wangslijmtest in om te bepalen of een atleet biologisch gezien een vrouw is. Voorzitter Sebastian Coe noemde dat besluit van World Athletics "een belangrijke manier om de vrouwelijke categorie te beschermen."

1 dag geleden