NK wielrennen ontziet natuurgebied de Posbank
ARNHEM (ANP) - De organisatie van de Nederlandse kampioenschappen wielrennen op de weg ontziet zoveel als mogelijk natuurgebied de Posbank op de Veluwe. Alleen de beloften en de profs bij de mannen en vrouwen rijden op 23 juni een omloop over de Posbank. De andere zes categorieën zullen een parkoers rijden dat voornamelijk door Arnhem en Sonsbeek voert, meldt organisator Courage Events.
Natuurmonumenten, de beheerder van het natuurgebied, had strenge eisen gesteld aan de komst van de wielrenners in het broedseizoen. Voor de organisatie was dat aanleiding in te zetten op een duurzaam NK, waarbij rekening is gehouden met de bezwaren van Natuurmonumenten. Er is overleg gevoerd met de gemeenten Arnhem, Rheden en Rozendaal.
De organisatie benadrukt dat de wielrenners uitsluitend over de openbare weg fietsen. "De openbare weg over de Posbank is opgenomen in het parkoers vanwege de klim die de wedstrijd voor de renners uitdagend maakt."
De Posbank is die dag afgesloten voor alle gemotoriseerd verkeer, er komen geen faciliteiten voor publiek en helikopters en drones mogen niet boven het gebied vliegen. Somt de organisatie de maatregelen op die zijn genomen om de broedvogels zo min mogelijk te storen.
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn op het WK in het Poolse Warschau uitgeschakeld in de kwartfinales. Worthy de Jong, Jan Driessen, Bryan Alberts en Daen van Tilborg verloren met 21-19 van zesvoudig wereldkampioen Servië.
6 uur geledenSÁVOLY (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Hongarije gewonnen. De Spaanse regerend wereldkampioen startte vanaf poleposition en kwam geen moment in de problemen tijdens de sprintrace. Zondag start Márquez wederom vanaf pole op het Balaton Park Circuit met zijn Ducati.
7 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben de halve finale van het wereldkampioenschap in Polen bereikt. Dankzij een beslissend punt van Noor Driessen in de slotfase was de regerend wereldkampioen met 21-20 te sterk voor Hongarije.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft een droom laten uitkomen met het winnen van Roland Garros. Het is de eerste grandslamtitel voor de 19-jarige Russin. "Ik heb Roland Garros gekeken sinds ik heel, heel jong was", zei Andrejeva na haar overwinning op het gravel in Parijs.
7 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen start bij de Grote Prijs van Monaco als tweede. De viervoudig wereldkampioen moest de poleposition bij de beroemde race in het prinsdom laten aan Mercedes-coureur Kimi Antonelli.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft voor het eerst Roland Garros gewonnen. De als achtste geplaatste Russin versloeg in de finale in Parijs de Poolse qualifier en verrassing Maja Chwalińska in twee sets: 6-3 6-2.
8 uur geledenSESTRIERE (ANP) - Demi Vollering (FDJ United - SUEZ) heeft de achtste etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Nederlandse nummer 2 van het algemeen klassement was de sterkste in een sprint bergop tussen de top 4 van het klassement. Isabella Holmgren uit Canada werd tweede, net voor de Duitse Antonia Niedermaier. Klassementsleider Anna van der Breggen werd vierde in dezelfde tijd als Vollering en behoudt de roze leiderstrui met nog één etappe te gaan.
8 uur geleden