NK wielrennen ontziet natuurgebied de Posbank
ARNHEM (ANP) - De organisatie van de Nederlandse kampioenschappen wielrennen op de weg ontziet zoveel als mogelijk natuurgebied de Posbank op de Veluwe. Alleen de beloften en de profs bij de mannen en vrouwen rijden op 23 juni een omloop over de Posbank. De andere zes categorieën zullen een parkoers rijden dat voornamelijk door Arnhem en Sonsbeek voert, meldt organisator Courage Events.
Natuurmonumenten, de beheerder van het natuurgebied, had strenge eisen gesteld aan de komst van de wielrenners in het broedseizoen. Voor de organisatie was dat aanleiding in te zetten op een duurzaam NK, waarbij rekening is gehouden met de bezwaren van Natuurmonumenten. Er is overleg gevoerd met de gemeenten Arnhem, Rheden en Rozendaal.
De organisatie benadrukt dat de wielrenners uitsluitend over de openbare weg fietsen. "De openbare weg over de Posbank is opgenomen in het parkoers vanwege de klim die de wedstrijd voor de renners uitdagend maakt."
De Posbank is die dag afgesloten voor alle gemotoriseerd verkeer, er komen geen faciliteiten voor publiek en helikopters en drones mogen niet boven het gebied vliegen. Somt de organisatie de maatregelen op die zijn genomen om de broedvogels zo min mogelijk te storen.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/RTR) - Het is afwachten of Serena Williams samen met haar zus Venus kan tennissen in het dubbelspel op Wimbledon. De 44-jarige Amerikaanse heeft haar rechterknie verrekt bij haar rentree dinsdag in het enkelspel. "Ze doet er alles aan om fit te zijn voor haar dubbelspelwedstrijd later deze week", meldde haar zaakwaarnemer in The Times.
5 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Er is een teken van leven van de vermiste shorttracker Sven Roes. Schaatsbond KNSB laat mede namens de familie en de politie in een verklaring weten dat Roes "een vlucht naar het buitenland heeft genomen".
34 minuten geledenGERNO DI LESMO (ANP) - Yamaha heeft twee grote transfers bekendgemaakt in de MotoGP. Oud-wereldkampioen en huidig WK-leider Jorge Martín en de opkomende ster Ai Ogura komen vanaf 2027 uit voor het Japanse fabrieksteam.
4 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Het Nederlands elftal keert na de uitschakeling tegen Marokko in de zestiende finales van het wereldkampioenschap voetbal woensdagavond rond 22.50 uur al terug op Schiphol. Dat meldt voetbalbond KNVB. Aanvankelijk zou de selectie van de vertrekkende bondscoach Ronald Koeman donderdag om 01.30 uur landen.
11 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Nigel de Jong respecteert de beslissing van bondscoach Ronald Koeman om afscheid te nemen van het Nederlands elftal. "Ronald heeft zich de afgelopen jaren met volledige overtuiging ingezet en een belangrijke bijdrage geleverd aan het Nederlands elftal", liet de directeur topvoetbal van de KNVB weten in een persbericht. "Namens de KNVB wil ik hem daarvoor zeer bedanken."
12 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Nigel de Jong respecteert de beslissing van bondscoach Ronald Koeman om afscheid te nemen van het Nederlands elftal. "Ronald heeft zich de afgelopen jaren met volledige overtuiging ingezet en een belangrijke bijdrage geleverd aan het Nederlands elftal", liet de directeur topvoetbal van de KNVB weten in een persbericht. "Namens de KNVB wil ik hem daarvoor zeer bedanken."
15 uur geledenZEIST (ANP) - Ronald Koeman stopt als bondscoach van het Nederlands voetbalelftal. Dat heeft hij op Instagram gemeld. De wedstrijd tegen Marokko op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Mexico en Canada was zijn laatste. De 63-jarige Koeman was bondscoach in 64 interlands.
15 uur geleden