Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NK wielrennen mogelijk toch nog in 2020

NK wielrennen mogelijk toch nog in 2020

WIJSTER (ANP) - De NK wielrennen vinden dit najaar mogelijk toch nog plaats op en om de Drentse VAM-Berg. Dat heeft organisator Thijs Rondhuis bekendgemaakt. "De kans is reëel", aldus Rondhuis. "Mits we toestemming hebben van het kabinet en er een geschikte datum wordt gevonden op de wielerkalender, die past bij de behoeften van onze renners."

Vorige maand liet Thorwald Veneberg, directeur van de KNWU, nog optekenen dat er in 2020 werd afgezien van organisatie van het nationale kampioenschap. De wielerbond gaf aan andere evenementen, bijvoorbeeld de grote rondes, de ruimte te willen geven in de krappe agenda. "Voor de elitecategorieën lijkt er geen ruimte voor de NK", zei Veneberg.

De NK zouden momenteel moeten plaatsvinden in Drenthe, maar het organiseren van evenementen is tot 1 september verboden. Toch hoopt Rondhuis in de resterende maanden of wellicht daarvoor al alsnog een Nederlands kampioenschap te kunnen organiseren.

Bijzondere locatie

"Normaal zijn we sceptisch, maar we hebben een bijzondere locatie die zich uitstekend leent voor een kampioenschap in alle vormen; met beperkt of zonder publiek. Er zijn nauwelijks omwonenden en het is een verkeersluw gebied", aldus Rondhuis. "We kunnen hier een zeer verantwoord kampioenschap organiseren. Wellicht zijn wij een ideaal evenement voor de testfase, maar dat is nu niet aan de orde." De UCI heeft de data 22 en 23 augustus gereserveerd voor de nationale kampioenschappen.

Volgens Rondhuis is de kans aannemelijk dat er ruimte ontstaat op de kalender omdat bepaalde evenementen toch nog geschrapt worden. Veneberg heeft vanuit teams "signalen ontvangen dat ze economisch belang hebben bij een NK".

Meer uit Sport

Verstappen spreekt van 'positieve stap' na eerste racedag Miami

MIAMI (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de eerste racedag bij de Grote Prijs van Miami. Na de verbeteringen aan zijn Red Bull tijdens de onderbreking van het Formule 1-seizoen reed hij de tweede tijd in de vrije training en eindigde hij als vijfde in de sprintkwalificatie.

5 uur geleden
Norris ziet pole in sprintrace Miami als beloning voor team

MIAMI (ANP) - Coureur Lando Norris van McLaren was blij dat de verbeteringen die de renstal doorvoerde tijdens de pauze in het Formule 1-seizoen zich in Miami uitbetaalden met de beste tijd in sprintkwalificatie. "Het is een mooie beloning voor het team, dat hard heeft gewerkt aan de auto", zei de regerend wereldkampioen.

5 uur geleden
Verstappen start als vijfde in sprintrace Miami, pole voor Norris

MIAMI (ANP) - Max Verstappen heeft zijn goede vrije training een redelijk vervolg gegeven in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull tekende op het zeer warme stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium voor de vijfde tijd. Lando Norris van McLaren was de snelste in de sprintkwalificatie en start zaterdag vanaf poleposition.

5 uur geleden
Zverev maakt einde aan opmars Blockx en treft Sinner in Madrid

MADRID (ANP) - Alexander Zverev heeft op het masterstoernooi van Madrid een einde gemaakt aan de opmars van de Belgische tennisser Alexander Blockx. De als tweede geplaatste Duitser won met 6-2 7-5 en treft in de finale de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.

10 uur geleden
Franse kampioen Godon boekt tweede zege in Ronde van Romandië

ORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.

14 uur geleden
Sinner bereikt voor het eerst finale van tennistoernooi Madrid

MADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.

14 uur geleden
Antonelli ziet aanpassingen in Formule 1 als 'goede eerste stap'

MIAMI (ANP) - Kimi Antonelli ziet de recente aanpassingen in het motorreglement van de Formule 1 als een stap vooruit. Dat zei de 19-jarige leider in de WK-stand bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Miami van zondag.

1 dag geleden