NK wielrennen mogelijk toch nog in 2020
WIJSTER (ANP) - De NK wielrennen vinden dit najaar mogelijk toch nog plaats op en om de Drentse VAM-Berg. Dat heeft organisator Thijs Rondhuis bekendgemaakt. "De kans is reëel", aldus Rondhuis. "Mits we toestemming hebben van het kabinet en er een geschikte datum wordt gevonden op de wielerkalender, die past bij de behoeften van onze renners."
Vorige maand liet Thorwald Veneberg, directeur van de KNWU, nog optekenen dat er in 2020 werd afgezien van organisatie van het nationale kampioenschap. De wielerbond gaf aan andere evenementen, bijvoorbeeld de grote rondes, de ruimte te willen geven in de krappe agenda. "Voor de elitecategorieën lijkt er geen ruimte voor de NK", zei Veneberg.
De NK zouden momenteel moeten plaatsvinden in Drenthe, maar het organiseren van evenementen is tot 1 september verboden. Toch hoopt Rondhuis in de resterende maanden of wellicht daarvoor al alsnog een Nederlands kampioenschap te kunnen organiseren.
Bijzondere locatie
"Normaal zijn we sceptisch, maar we hebben een bijzondere locatie die zich uitstekend leent voor een kampioenschap in alle vormen; met beperkt of zonder publiek. Er zijn nauwelijks omwonenden en het is een verkeersluw gebied", aldus Rondhuis. "We kunnen hier een zeer verantwoord kampioenschap organiseren. Wellicht zijn wij een ideaal evenement voor de testfase, maar dat is nu niet aan de orde." De UCI heeft de data 22 en 23 augustus gereserveerd voor de nationale kampioenschappen.
Volgens Rondhuis is de kans aannemelijk dat er ruimte ontstaat op de kalender omdat bepaalde evenementen toch nog geschrapt worden. Veneberg heeft vanuit teams "signalen ontvangen dat ze economisch belang hebben bij een NK".
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz (22) heeft zich met enige moeite bij de laatste acht van de Monte Carlo Masters geschaard. De nummer 1 van de wereldranglijst won op het gravel van de Country Club in de achtste finales in drie sets van de 26-jarige Argentijn Tomás Etcheverry: 6-1 4-6 6-3. Alcaraz stuit nu op Aleksandr Boeblik uit Kazachstan.
27 minuten geledenLONDEN (ANP) - Trans vrouwen mogen vanaf donderdag niet meer meedoen aan vrouwentoernooien van dartsbond PDC. Dat staat in een verklaring op de site van de PDC. Het besluit heeft onder anderen gevolgen voor de Nederlandse Noa-Lynn van Leuven.
27 minuten geledenROUBAIX (ANP/AFP/BELGA) - Mathieu van der Poel vindt zichzelf "meer favoriet" in Parijs-Roubaix dan in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei hij donderdag op een persconferentie. Van der Poel werd afgelopen zondag in Vlaanderen tweede achter Tadej Pogacar. In Roubaix was de Nederlander de afgelopen drie jaar de beste.
1 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich teruggetrokken van het WTA-toernooi van Stuttgart vanwege een blessure. Dat heeft de Belarussische nummer 1 van de wereld donderdag via Instagram bekendgemaakt. Ze schrijft dat ze de blessure opliep na het masterstoernooi van Miami, dat ze eind maart winnend afsloot.
2 uur geledenMILTON KEYNES (ANP) - De Formule 1-renstal Red Bull heeft bevestigd dat race-engineer Gianpiero Lambiase het team in 2028 aan het einde van zijn contract verlaat. De 45-jarige Italiaans-Britse toeverlaat van viervoudig wereldkampioen Max Verstappen stapt na volgend seizoen over naar concurrent McLaren waar hij hoofd racing wordt, zo maakte dat team enkele minuten later bekend.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalster Kerstin Casparij hoopt dat in de zomer van 2027 bij het grote publiek duidelijk wordt wat de nieuwe identiteit van Oranje is. "Voor de lichting die het EK in 2017 won was dat succes hun identiteit. De meesten van die generatie zijn er niet meer bij. Nu zijn we met een nieuwe groep iets aan het bouwen. En zijn we op zoek naar de dingen waarmee wij ons willen identificeren", zegt de 25-jarige rechtsback van het Nederlands elftal in aanloop naar twee WK-kwalificatieduels met Frankrijk. Nederland speelt op dinsdag 14 april thuis in Breda en gaat op zaterdag 18 april in Auxerre.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De races in de Formule 2 die op de kalender stonden tijdens de Grote Prijs van Bahrein en de Grote Prijs van Saudi-Arabië in de Formule 1 zijn verplaatst naar de GP's van Miami en Canada in mei. De Formule 2 heeft donderdag in een verklaring bekendgemaakt dat de raceklasse voor het eerst te zien is in Noord-Amerika.
3 uur geleden