Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NK Tegenwindfietsen afgelast, het waait te hard

NK Tegenwindfietsen afgelast, het waait te hard

NEELTJE JANS (ANP) - Het Nederlands Kampioenschap Tegenwindfietsen gaat niet door, het waait te hard. Dat laten de organisatoren weten na berichtgeving van de regionale krant PZC.

Volgens organisator Robrecht Stoekenbroek is de vergunning voor het evenement op het laatste moment ingetrokken. Dat gebeurde volgens hem wel in goed overleg. "Als er iets zou gebeuren, wilden ze er goed bij kunnen. De onvoorspelbaarheid van de wind maakte dat we dat niet konden garanderen. Daarom hebben ze moeten besluiten het niet door te laten gaan. Het is ongelofelijk moeilijk, maar ik kan het niet anders dan begrijpen."

Ongeveer driehonderd mensen hadden zich aangemeld om 8,5 kilometer tegen de wind in over de Oosterscheldekering te fietsen. Dat zouden ze op een simpele fiets zonder versnellingen en met een terugtraprem doen. Olympisch kampioen mountainbike Bart Brentjens heeft het record in handen, hij legde de eerste editie in 2013 af in 17 minuten en 51 seconden.

Oud-wielrenners

Volgens Stoekenbroek waren er "veel teleurgestelde gezichten, maar ook veel begrip" toen duidelijk werd dat het evenement was afgeblazen. De organisatoren hebben nog gekeken of het NK later donderdag alsnog kon worden gehouden, of dat het parcours kon worden ingekort, maar dat bleek niet mogelijk. Onder de deelnemers waren oud-wielrenners Thomas Dekker en Laurens ten Dam. Sommige mensen waren vanuit Groot-Brittannië naar Nederland gereisd om mee te kunnen doen, aldus de organisatoren.

Het zou de achtste editie van het tegenwindfietstoernooi worden. Stoekenbroek: "We hebben het één keer halverwege moeten stoppen omdat de kering werd afgesloten voor verkeer. Ik heb één keer een pleister op een arm moeten plakken, toen de omstandigheden veel straffer waren dan nu. Mensen durven niet te vertrouwen op wat er vroeger goed is gegaan en moeten naar de toekomst kijken. Onvoorspelbaarheid hoort ook wel bij tegenwind, nu pakt het een keer anders uit, dan moeten we ook niet gaan zitten sippen."

De wind zal na donderdag waarschijnlijk flink afzwakken, waardoor het niet hard genoeg waait voor een nieuwe poging om tegen de wind in te fietsen. "We gaan wel vanaf morgen uitkijken naar een nieuw moment met harde wind. Als dat over twee of drie weken is, staan we hier weer", zegt Stoekenbroek.

Meer uit Binnenland

Nederlandse kapitein Madleen naar vliegveld voor uitzetting

JERUSALEM (ANP) - De Nederlander Mark van Rennes, kapitein van het schip Madleen, is samen met vijf andere activisten onderweg naar een vliegveld in Israël. Ze worden donderdag of vrijdagochtend vroeg uitgezet, meldt de Arabisch-Israëlische mensenrechtenorganisatie Adalah.

33 minuten geleden
Amsterdam stopt direct met beboeten dakloze buitenslapers

AMSTERDAM (ANP) - Dak- en thuislozen die in Amsterdam buiten slapen, worden daarvoor niet meer beboet. In een brief aan de gemeenteraad schrijft burgemeester Femke Halsema er per direct mee te stoppen, omdat het volgens haar "niet daadwerkelijk helpt".

34 minuten geleden
Oplichter Palm Invest maakt afspraken met OM

ZWOLLE (ANP) - De 56-jarige Remco V., eerder veroordeeld voor oplichting van miljoenen euro's in de zaak rond Palm Invest, heeft met het Openbaar Ministerie zogenoemde procesafspraken gemaakt. In ruil voor een strafeis van twee jaar cel, waarvan de helft voorwaardelijk, voert zijn advocaat geen verweer tegen de oplichting.

1 uur geleden
Minderjarige deed valse melding van wapen bij school Barneveld

BARNEVELD (ANP) - De politie heeft een minderjarige verdachte aangehouden voor het doen van een valse melding van een dreigende situatie met een pistool bij middelbare school De Meerwaarde in Barneveld. Vanwege de melding rond 10.00 uur schaalde de politie groot op met onder meer specialistische teams van de Dienst Speciale Interventies en een politiehelikopter. De school aan de Rietberglaan werd ontruimd.

1 uur geleden
Festivals zetten speciale bussen in tijdens NS-staking

HILVARENBEEK (ANP) - Best Kept Secret en Oerol zetten allebei speciale pendelbussen in voor bezoekers van de festivals die vrijdag beginnen. Best Kept Secret in Hilvarenbeek laat bussen rijden vanaf de NS-stations in Oss, Breda en Zaltbommel.

1 uur geleden
Hoogleraar: zet je schrap voor digitale dreiging bij NAVO-top

DEN HAAG (ANP) - Nederland moet zich schrap zetten voor digitale dreiging tijdens de NAVO-top. Dat zegt Paul Ducheine, hoogleraar Cyber Warfare aan de Nederlandse Defensie Academie. Hoewel volgens hem niet valt te voorspellen of er iets gebeurt tijdens de top eind juni, adviseert hij organisaties zich goed voor te bereiden op mogelijke aanvallen.

2 uur geleden
Rechtbank spreekt oud-Kamerwoordvoerder vrij in zaak-Arib

DEN HAAG (ANP) - De voormalige woordvoerder van de Tweede Kamer is door de rechtbank Den Haag vrijgesproken. Ze werd ervan verdacht in de zaak-Arib vertrouwelijke stukken te hebben gelekt naar de pers. Volgens de rechter is er niet voldoende wettig en overtuigend bewijs dat Sonja K. inderdaad het lek was.

2 uur geleden