Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NK atletiek alsnog eind augustus in Utrecht

NK atletiek alsnog eind augustus in Utrecht

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse kampioenschappen atletiek vinden dit jaar alsnog plaats. De maatregelen rond het coronavirus verhinderden de strijd om de nationale titels die eind juni had moeten plaatsvinden in Den Haag. Nadat de Atletiekunie aanvankelijk had gemeld dit jaar geen heil meer te zien in het vinden van alternatieve data, komt er dankzij de hulp van verenigingen alsnog een aangepast kampioenschap op 29 en 30 augustus op de atletiekbaan Maarschalkerweerd in Utrecht.

Ook voor andere NK's zoals bij het snelwandelen, de meerkamp en de marathon werden data en locaties gevonden. De meeste wedstrijden zullen worden afgewerkt zonder of met een beperkt aantal toeschouwers. Wel probeert de Atletiekunie via bijvoorbeeld een livestream een zo groot mogelijk publiek te laten meegenieten. Voor de organisatie van de NK atletiek hadden de Utrechtse verenigingen AV Phoenix en U-Track zich meteen enthousiast getoond.

"Met de ervaring als organisator van de NK's in 2017 en 2018 nog op het netvlies, achten we het goed neerzetten van dit NK als zeer goed haalbaar; we zijn een geoliede machine", reageerden Eveline van Tuinen (voorzitter AV Phoenix) en Jaap van der Sijs (voorzitter U-Track).

Het NK marathon wordt gelopen tijdens de marathon van Amsterdam die, mits mogelijk vanwege de coronamaatregelen, op 18 oktober doorgaat. Bij de andere alsnog ingeplande NK's gaat het om 20 kilometer snelwandelen (29 augustus, Drunen), meerkamp (5-6 september, Emmeloord), 10.000 meter (19 september, Leiden), para-atletiek (20 september, Tilburg), 10 en 50 kilometer snelwandelen (4 oktober, Tilburg) en de werpvijfkamp (25 oktober, Edam).

Meer uit Sport

Los Angeles Lakers dicht bij uitschakeling in play-offs NBA

MINNEAPOLIS (ANP/AFP) - De basketballers van Los Angeles Lakers zijn dicht bij uitschakeling in de play-offs van de Amerikaanse profcompetitie NBA. Het team van sterspelers Luka Doncic en LeBron James heeft een 3-1-achterstand in de serie tegen Minnesota Timberwolves, na een 116-113-nederlaag in Minneapolis.

47 minuten geleden
Pieterse en Vollering voelen zich op waarde geklopt

LUIK (ANP) - Puck Pieterse (tweede) en Demi Vollering (derde) moesten zich zondag in Luik-Bastenaken-Luik neerleggen bij de winst van de van Mauritius afkomstige Kimberley Le Court. "De sterkste sprintster van ons vieren", zei Pieterse naderhand bij de NOS. "Ik ben bij haar in het wiel gaan zitten, maar kwam er niet langs."

14 uur geleden
Le Court sprakeloos en dankbaar na zege in Luik-Bastenaken-Luik

LUIK (ANP) - Kimberley Le Court won afgelopen jaar de slotetappe van de Giro d'Italia, maar de op Mauritius geboren wielrenster wist niet goed wat ze moest zeggen nadat ze zondag Luik-Bastenaken-Luik had gewonnen. Geflankeerd door Puck Pieterse en Demi Vollering leek de renster van AG Insurance-Soudal ook op het podium nog niet van de verbazing bekomen. "Ik heb hier geen woorden voor", sprak ze in het flashinterview.

15 uur geleden
Hassan was bijna maand ziek na olympisch succes in Parijs

LONDEN (ANP) - Sifan Hassan was eind vorig jaar bijna een maand ziek. Het was een lichamelijke reactie op alle stress van de Olympische Spelen, zei haar trainer Tim Rowberry na de marathon van Londen, waarin Hassan als derde eindigde.

15 uur geleden
Wielrenster Le Court klopt Pieterse in Luik-Bastenaken-Luik

LUIK (ANP) - Kimberley Le Court heeft verrassend de wielerklassieker Luik-Bastenaken-Luik voor vrouwen gewonnen. Le Court, geboren op Mauritius, versloeg in de sprint haar drie medevluchtsters. De Nederlandse Puck Pieterse, woensdag nog winnares in de Waalse Pijl, werd tweede. Haar landgenote Demi Vollering finishte als derde.

16 uur geleden
Pogacar tevreden naar huis na 'perfect voorjaar'

LUIK (ANP) - Tadej Pogacar gaat met een gerust hart op vakantie nadat hij Luik-Bastenaken-Luik overtuigend naar zijn hand had gezet. "Het voelt goed om dit voorjaar zo af te sluiten", sprak de Sloveen van UAE Team Emirates in het flashinterview, kort nadat hij zegevierend de finish in Luik was gepasseerd. In de zeven eendaagse wielerkoersen die hij dit voorjaar reed eindigde hij nooit buiten de top 3.

17 uur geleden
Pogacar ook in Luik-Bastenaken-Luik klasse apart

LUIK (ANP) - Na zijn zege in de Waalse Pijl van woensdag heeft Tadej Pogacar vier dagen later ook Luik-Bastenaken-Luik gewonnen, De Sloveense wereldkampioen van UAE Team Emirates was in de laatste voorjaarsklassieker opnieuw een klasse apart. Pogacar versnelde op de Côte de la Redoute, zo'n 35 kilometer voor de finish, en reed daarna solo naar de finish. Het was na 2021 en 2024 de derde keer dat hij de Waalse koers won.

18 uur geleden